Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Áprilisban töltötte a lányom...

Áprilisban töltötte a lányom az első évet. Mit csináljak, hogyha nem érti azt, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szokott reagálni arra, amikor a nevén szólítjuk, pedig lassan másfél éves lesz. Olyanokat se ért meg, hogy hozd ide a poharat, nem, igen, állj meg. Semmit. Egy büdös szót nem mondott még, minden isz, amire rámutat, xe de van, hogy magában is mondja, hogy "Isz, isz, isz".
2021. szept. 21. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Jelezted már a gyerekorvosnak? Hallasproblema nem merült fel? Kisbabakent időben elkezdett gagyogni, volt ilyen bababa tetete időszaka 9-10 hónaposan? Mutatni mutatja amit szeretne vagy pl. egy repülőt az égen?
2021. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, nézték a fülét.

Nem nagyon szokta mutatni, amit akar, csak rámutat vagy mondja magától, hogy isz. Attól félek, hogy autista

2021. szept. 21. 16:26
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha rámutat akkor mutat. De gondolom akkor nem olyan elmenymegosztosan. megértem hogy ettől félsz. Ismered az M-CHAT tesztet? 18 hónapos kortól használható az autizmus szűrésére. Nagyon érzékeny teszt, nézd meg hány pontod lesz. Nálunk megerősítette hogy gond van :(
2021. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

2 és fél éves a fiam, kb fel éve hogy szavakat mond. Addog mutogatott és :öööö. Semmi több.


Nem mindegy, hogy nem hallja meg amit mondani akarsz neki, vagy csak "alkalmisüket" és nem érdekli.


Szerintem semmi gond ezzel. Ha nyugtalanít, a dokinak említsd meg.

2021. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Védőnő mit mondott? 1 éves és 1,5 éves státuszon nem tűnt fel neki?
2021. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Semmit nem mondott rá, azt mondta túlaggódom. De hogyne pánikolnék be, amikor más gyerekekhez képest le van maradva, és úgy néz ki, olyan mint egy szellemi fogyatékos.
2021. szept. 21. 17:55
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Hogy a védőnő mit mondd azt felejtsd is el. Persze mindenki jót akar ám, biztos sokan tulparazzak a dolgokat (már onnan kezdve hogy terhesen lehet-e majkremet enni).

De én egy feléven keresztül azt hallgattam hogy tulparazom, az ő gyereke is ilyen volt, stb... Pedig higgyétek el rohadtul nem akarja senki azt bizonygatni hogy fogyatékos a gyereke!

Én úgy érzem a soraidbol hogy nagyon félsz. A párod is osztja a felelmeid?

2021. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Hogy lehet egy anyának azt mondania a gyerekére, hogy szellemi fogyatékos?!


Na nálam ez kiverte a biztosítékot

2021. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

A gyerek áprilisban volt egy.

És nem ítélkezni kellene. Mire odajut valaki hogy fogyatekosnak nevezi a gyereket túl van egy rohadt nagy ketsegbeesesen.

Csak becsuljetek meg amíg egeszsegesek vagytok komolyan! Egy pillanatra erezzetek át mennyire szerencsesek vagytok!

2021. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

10!

Akármekkora ketségbeesés, akkor se kiáltom ki fogyatékosnak a gyerekem...

Ez nem mentség. Lehet itt védeni. De ha anyukának is annyi esze van, hogy a doki és a védőnő helyett ide jön, a laikusokhoz, meg ő fogyatékosozik, akkor mit vár?!

2021. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!