Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már konfliktusod/atrocitá...

Volt már konfliktusod/atrocitásod másik szülővel?

Figyelt kérdés

Megesett már, hogy egy másik szülő balhézott valamiért veletek, vagy csak beszólt, vagy kellemetlenül szóvátett valamit?

Hogyan történt? Mi volt az oka, és hol? Tisztáztátok a helyzetet?



2021. aug. 5. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont az állandó okoskodás mindig megy. Egy pár mondattal leszerelem őket, de sose fogynak el :/
2021. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Igen volt. Én voltam a problémázó.

Az egyik esetnél a játszótér előtt 5 perccel vettem új homokozó szettet a kislányomnak.

A másik szülő meg direkt betette a cuccaik közé és angolosan távozott volna. Csak mi voltunk és csak mi vittünk játékot, így azt sem mondhatom véletlen keverte össze..

Kérdőre vontam, ő meg hülyének nézett. Közöltem amennyiben nem pakol ki rendőrt hívok a gyereke szeme láttára. Nem azért mert akkora összeg lett volna, de azért basszus ne tanítsa a gyerekét lopásra, az én gyerekemet meg ne károsítsa meg. Vállalja a felelősséget..


A másik alkalommal szintén én voltam a problémázó.

Akkor az alig 2 éves gyerekemet szabályosan zaklatta egy 5 éves viselkedés problémás gyerek. Teljesen mindegy volt hányan voltunk a játszón, a kisfiú mindig az én gyerekemet egrecírozta, ha hintázni akart a lányom oda szaladt, hogy nem. Ha csúszdázni akkor oda, ha homokozni akkor teledobálta homokkal. Első almakkor még az anyja (aki amúgy tanárnő) rászólt, én is megpróbáltam mindig elvinni a gyerekemet odébb. De mikor többedig alkalommal ellehetetlenítette a gyerekem játszását, és nem egy alkalommal majdnem kárt tett benne, az anyja szart rá hiába kértem..Hiába kértem nem egyszer szépen a gyereket, az csak vigyorgott. Akkor telt be mikor megrúgta a csúszdán a lányom és majdnem leesett. Én magam fogtam meg a gyereket legugoltam hozzá és hangosan úgy, hogy az anyja is hallja elmondtam neki, hogy nem érdekel, hogy az anyukája itt áll, de ha még egyszer piszkálni meri a gyerekemet, ha csak a közelébe megy , nem engedi játszani, még egyszer veszélyezteti akkora pofont vágok le, hogy hazáig repül. Az anyja egy szót sem szólt se akkor mikor megrúgta a gyerekem az ővé se akkor mikor leteremtettem. Mások is panaszkodtak a gyerekre végül már nem jöttek a játszóra.

2021. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekemnek az osztálypénzzel volt probléma, vannak 23-an, fizetve volt az online oktatás alatt is többnyire, de elszámolás illetve, hogy ki fizette ki nem, mire lett költve, nem írta aki gyűjtötte,aztán év végén mentek volna fagyizni, és azt írta a szülő, aki gyűjtötte, hogy nincsen semmi osztálypénz, tisztítószerekre illetve maszkokra kellett költeni... Én ebben kételkedem, közel 180e ftot olyanra, amit kaptak az önkormányzattól korlátlan mennyiségben, illetve maszkot mi is illetve sok szülő küldött be a tanító néniknek 50-es csomagokat... Csak én problémáztam ezen, a többiek nem... Többet nem fogok osztálypénzt fizetni a gyerekem osztályába szeptembertől.
2021. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kis babás csoportunk a környékbeli anyukákkal és az első és egyetlen szabály, hogy elfogadóak vagyunk, és mindannyian jól csináljuk amit csinálunk, tök mindegy mennyire vagyunk mások, más elvekkel. Most jött egy új csaj aki kicsit kritikusabb, megjegyzéseket tesz, nem feltétlen ránk, hanem a szerinte szar anyákra. Kicsit olyan bezzeganya, de amúgy aranyos, jóledvű.


Az a baj hogy amikre megjegyzéseket tesz, az a kis csoportunkban is érint bizonyos embereket.

Pl. gúnyolódik azokon akik mesét kapcsolnak a gyereknek, hogy helyette inkább játszanának velük. A csoportban szinte mindenki bevetette a varázsmesét pl fogmosáskor, vagy ha beteg a gyerek, vagy csak általánosságban nem tiltja a képernyőidőt.

Beszólt bizonyos gyógyszerek használatára, pl lázcsillapítás stb.

Kicsit bezzegel a szoptatás fontosságával mikor a fele csoport tápszerezik, illetve a fele csoport császáros, ott is voltak érdekes felvetései.


Lehet lesz konfrontáció, még kiderül, hogy kinél szakad el a cérna.

Viszont egy jókedélyű lány, akinek csak kicsit vissza kellene fognia a véleményét, így lehet megoldódik.

2021. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Elsős volt a fiam, amikor egy felbőszült apuka a nagy semmiből elkezdett üvöltözni a fiammal meg velem az iskola folyosóján, mert a kislánya azt állította, hogy a fiam fellökte direkt. Köpni nyelni nem tudtam, mert én kb akkor értem oda, a gyereknek még épp csak köszöntem, de egy szót sem tudtam még vele váltani, az osztályfőnök meg egy "jaj de jó, nézze, ott az anyuka, meg tudják beszéni" felkiáltással eltűnt. A kedves úriember ordibált mindenfélét válogatás nélkül, hogy a fiamat küldjem speciális iskolába, sőt, ő maga fogja elintézni, hogy oda járjon, én meg hogy képzelem, hogy beengedem a normális gyerekek közé, és hasonlók.

Másnap kiderült, hogy a kislány beszólogatott valamit a fiamnak, aztán meglökte, mire a fiam visszalökte, de el nem esett, csak taszigálták egymást. Végül az iskolaigazgató kért bocsánatot a kollégája nevében, hogy ránkküldte tahó urat, és nem kezelte megfelelően a helyzetet, de se az osztályfőnök, se az apuka nem élt hasonló gesztussal.

Egyébként még abban a tanévben el is mentünk abból az iskolából, mert folyamatosan nagyon durva dolgok történtek, főleg az alkalmatlan osztályfőnök jóvoltából, és következő évben a fél osztály is átment másik iskolába.

2021. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!