Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl van gondolv...

Szerintetek is túl van gondolva a fogamzásgátló tabletta őrület ?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 20 éves, sokszor nézelődök tiktokon, olvasok különböző fórumokat,ahol a korombeli lányok foggal- körömmel kampányolnak a fogamzásgátló tabletta ellen, mert “ csendes gyilkos” “trombózist kapsz tőle” “megöli a hormonháztartásod” és hasonlók. Én mielőtt megkaptam, az orvosom elküldött vérvételre, melynek eredménye alapján szedhetem, és még trombózisos sem volt a családban.


Elég elbizonytalanító ez az egész, főleg,hogy igazából megfigyelések szerint minden problémát a fogamzásgátlóra fognak, például,hogy híztak 10-15 kilót ( ami szerintem nem reális, mert a tabletta miatt nem fog hízni, de nyilván ha mellette betol 2 fél disznót, meg egy kis dobostortát, akkor evidens,hogy hízni fog, aztán pedig sopánkodni,hogy a fogamzásgátló miatt hízott..)


Nem dohányzom, alkoholt is ritkán fogyasztok, nem vagyok elhízva(úgy tudom ezek ellentéte is rizikófaktor).


5 hónapja szedem, semmi problémám vele, nincs hízás-fogyás, figyelek az étkezésemre, nincs bőrproblémám, meg úgy tényleg semmi.


A pláne az egészben,hogy védőnő , illetve szülésznő ismerősök is szedik, akik “hozzáértőek”..


Mit gondoltok erről?


2021. júl. 14. 15:13
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
45%

15 éves korom óta szedem. Eleinte a ragyás bőrömre Diane35 majd Cypromix, 19 éves koromtól meg simán baba ellen Dienille majd Missee.

Nyilván alaposan kivizsgáltak mielőtt felírták, és évente vérvizsgálati kontroll. Semmi gondot nem okozott, óramű ciklusom volt előtte, és azonnal az is lett ahogy abbahagytam. 2 hónapon belül terhes lettem, 32 évesen.

Az a gond inkább, mikor cikluszavarokra írják fel ész nélkül ahelyett, hogy az okát kivizsgálnák. Ez szőnyeg alá söprése a problémának, és nyilván rosszabb babatervezéskor elkezdeni kinyomozni a baj okát, mint tiniként lett volna..

Vérvétel Leiden szűréssel alap kellene legyen a tabletta elkezdése előtt.

2021. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen, a hormonproblémákra én is hatalmas butaságnak tartom,hogy fogamzásgátlót írnak, mert szerintem ez csak olaj a tűzre, és így vágják gallyra az amúgy sem tökéletes hormonháztartást, amit aztán a gyógyszerre fognak.. akárhogy nézem, a fogamzásgátlónak nem véletlenül ez a neve, mert arra van kitalálva,hogy megelőzzük a terhességeket, nem pedig arra,hogy “rozoga” hormonháztartásokat próbáljunk vele helyrebillenteni..
2021. júl. 18. 18:32
 43/45 anonim ***** válasza:
82%
Félelmetes. Komolyan. Szerinted te makk egészséges vagy és semmi gondod nem lesz. Aztán majd meglepődsz! Sajnos. Sajnállak előre, kemény lecke lesz.
2021. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
90%

Honnan tudod, hogy a te hormonrendszered egészsége nem egy pengeélen táncol?


Nem baj, ha szeded. Viszont ne csinálj úgy, mintha ez egy természetes anyagokból álló vitaminpirula lenne, és aki azt mondja, hogy őt tönkrevágta a fogamzásgátló, az nemnormális és biztosan semmi gondot nem okozhat megfelelő szedés/vizsgálatok mellett.


Lehet, hogy semmi gondod nem lesz tőle, de benne van a pakliban, hogy mégis.

2021. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
52%

Hu regi kerdes de felment bennem a pumpa tole.

8 evig szedtem.

Nagyjabol 4-5 ev utan jelentkezett a huvelyszarazsag, semmi gond a sikosito ott van.

Utana a libidom 0 lett. Teljesen nulla. Nem erdekelt a szex. Soha. De hat attol, hogy en nem kivantam a parom igen...

Majd jottek a panikrohamok. (De ezt nem gondoltam a fogamzasgatlo hibajanak egeszen addig amig abba nem hagytam es el nem mult varazsutesre)

Vegul akkor raktam le a gyogyszert mikor mar a kezdeti 6-7 napos rendes verzesbol az lett, hogy 1 napot pecseteltem. Nyilvan, nem igazi menstruacio ami fogamzasgatloval tortenik de nem ereztem okenak, hogy 1 napot pecsetelek es szenvedek a mellekhatasoktol, a nagy semmire mert semmi ertelme hogy biztonsagos a szex ha nem erdekel a szex.

Amikor abbahagytam a gyogyszert, mintha egy ko esett volna le a szivemrol. Elmult a panik, visszatert a libidom (napi 1) es sikosito se kellett tobbet.

Es akkor jott a feketeleves. Masfel eve hagytam abba, a gyogyszer szedese elott napra pontos mensim volt, miota letettem a gyogyszert (ismetlem masfel eve) hol van, hol nincs. Hol elont a ver es nem birok felkelni, hol csak pecsetelek. 2 hetente jon meg, aztan 3 havonta.

Tonkretett a gyogyszer es rohadtul banom hogy anno elkezdtem.

máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!