Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl van gondolv...

Szerintetek is túl van gondolva a fogamzásgátló tabletta őrület ?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 20 éves, sokszor nézelődök tiktokon, olvasok különböző fórumokat,ahol a korombeli lányok foggal- körömmel kampányolnak a fogamzásgátló tabletta ellen, mert “ csendes gyilkos” “trombózist kapsz tőle” “megöli a hormonháztartásod” és hasonlók. Én mielőtt megkaptam, az orvosom elküldött vérvételre, melynek eredménye alapján szedhetem, és még trombózisos sem volt a családban.


Elég elbizonytalanító ez az egész, főleg,hogy igazából megfigyelések szerint minden problémát a fogamzásgátlóra fognak, például,hogy híztak 10-15 kilót ( ami szerintem nem reális, mert a tabletta miatt nem fog hízni, de nyilván ha mellette betol 2 fél disznót, meg egy kis dobostortát, akkor evidens,hogy hízni fog, aztán pedig sopánkodni,hogy a fogamzásgátló miatt hízott..)


Nem dohányzom, alkoholt is ritkán fogyasztok, nem vagyok elhízva(úgy tudom ezek ellentéte is rizikófaktor).


5 hónapja szedem, semmi problémám vele, nincs hízás-fogyás, figyelek az étkezésemre, nincs bőrproblémám, meg úgy tényleg semmi.


A pláne az egészben,hogy védőnő , illetve szülésznő ismerősök is szedik, akik “hozzáértőek”..


Mit gondoltok erről?


2021. júl. 14. 15:13
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
52%
Én 16 éves koromban kezdtem szedni, 21 évesen abbahagytam, 3. hónapban terhes lettem. Utána 33 éves koromig szedtem, akkor újra babát szerettünk volna, abbahagytam és a 3. hónapban terhes lettem. Nálam semmilyen negatív hatása nem volt soha.
2021. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
10! Ezt mondom én is, hogy ahogy feltűnt,mindent a fogamzásgátlóra fognak…
2021. júl. 14. 15:30
 13/45 A kérdező kommentje:
11, melyiket szedted ?
2021. júl. 14. 15:30
 14/45 anonim ***** válasza:
91%
Most megnézték a vérképedet, oké.de mikor fogja a doki legközelebb magától megnézni? Netán egy májfunkciót vizsgáltatni?
2021. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem aki nem hallja meg, hogy nők százezrei mondják, hogy baromság szedni, az szedje és majd vagy szerencséje lesz, vagy nem. 20 évesen senki se beteg. 35 évesen meg majd meglátod, mit fedett el a bogyó és mivel kell szembenézned. De ez a te bajod. Akkor majd görgess ide vissza és írj magadnak egy szépet!
2021. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
11%

Amit az első ír az így egyáltalán nem igaz. Hány olyan lombikost ismersz aki soha nem szedett fogamzásgátlót?? Ráadásul egy ilyen kis mintából semmilyen következtetést nem lehet levonni. Valószínűleg akiket ismertél azoknak fogamzásgátló nélkül is lett volna gondjuk.

Ezt megvizsgálták rendesen és a későbbi termékenységre nem vagy pozitívan volt hatással a hormonális fogamzásgátlás.

A petefészek daganatok incidenciája is alacsonyabb azokban a nőkben, akik évekig fogamzásgátlót szedtek.


A mellékhatások általában akkor jelentkeznek amikor elkezded vagy amikor abbahagyom a fogamzásgátlót és idővel megszűnnek. Ilyenek a fejfájás, hangulatingadozás, hízás,…


Az emlődaganatok incidenciáját talán valamivel növeli és természetesen a vérrögképződés rizikóját is. Ezért nyilván vannak bizonyos szempontok, mint a leiden mutáció, dohányzás, 45 év fölötti kor, magas vérnyomás, stb. amikor mérlegelni kell.

2021. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

"Most megnézték a vérképedet, oké.de mikor fogja a doki legközelebb magától megnézni? Netán egy májfunkciót vizsgáltatni?"


Az enyém 7 évig nem nézte. Abszolút jogos a kérdés. Meg is lett az eredménye. Persze, tini fejjel mindenki azt hiszi, hogy neki soha semmi baja nem lehet. Az élet nevel.

2021. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
93%

Nincs mindenkinek baja tőle.

Nekem pl. teljesen hazavágta a libidómat.

De inkáb szexeltem kényszerből (mert azért egy párkapcsolatban muszáj), minthogy abortusz legyen a vége.

Nem akarok semmiképp mégegy gyereket, ezért gondolkozom h újra hormonos cuccot használjak, de nem tudom megéri-e...

2021. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim válasza:
100%

Azért hangoztatják mások a veszélyeit, mert mindenki azt gondolja, hogy "áh szedem, mi baj lehet?!" És közben nincs hangsúly fektetve az árnyoldalaira sem, pedig vannak és akár életreszóló következményei lehetnek. Nem lesznek, lehetnek. Ennek tudatában kell szedni a fogamzásgátlót, nem leinteni azokat, akiknek problémájuk van tőle.


A magam részéről is azt tudom mondani, hogy volt/van tőle elég bajom.

És annak idején nekem is volt vérkép és minden egyéb, félévente jártam nődokihoz, hogy megnézzen, mi a helyzet. Mindig "minden rendben" volt a válasz. Aztán most meg nagyon nincs rendben semmi sem...


Szóval én annak idején örültem volna (kb 10 éve), ha valakik hangoztatják, hogy ez nem annyira király és veszélytelen dolog, mint állítják, akkor szerintem nem kezdem el szedni.

Inkább csak tudjanak róla, hogy lehet belőle baj, aztán mindenki maga dönt.

2021. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szedjed és kész!
2021. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!