Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl van gondolv...

Szerintetek is túl van gondolva a fogamzásgátló tabletta őrület ?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 20 éves, sokszor nézelődök tiktokon, olvasok különböző fórumokat,ahol a korombeli lányok foggal- körömmel kampányolnak a fogamzásgátló tabletta ellen, mert “ csendes gyilkos” “trombózist kapsz tőle” “megöli a hormonháztartásod” és hasonlók. Én mielőtt megkaptam, az orvosom elküldött vérvételre, melynek eredménye alapján szedhetem, és még trombózisos sem volt a családban.


Elég elbizonytalanító ez az egész, főleg,hogy igazából megfigyelések szerint minden problémát a fogamzásgátlóra fognak, például,hogy híztak 10-15 kilót ( ami szerintem nem reális, mert a tabletta miatt nem fog hízni, de nyilván ha mellette betol 2 fél disznót, meg egy kis dobostortát, akkor evidens,hogy hízni fog, aztán pedig sopánkodni,hogy a fogamzásgátló miatt hízott..)


Nem dohányzom, alkoholt is ritkán fogyasztok, nem vagyok elhízva(úgy tudom ezek ellentéte is rizikófaktor).


5 hónapja szedem, semmi problémám vele, nincs hízás-fogyás, figyelek az étkezésemre, nincs bőrproblémám, meg úgy tényleg semmi.


A pláne az egészben,hogy védőnő , illetve szülésznő ismerősök is szedik, akik “hozzáértőek”..


Mit gondoltok erről?


2021. júl. 14. 15:13
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező! Én nem ettem meg a 2 fél disznót, sőt, mégis 1,5 év fogamzásgátló tabletta szedése mellett 17 kiló jött fel. Mellette migrénes fejfájás, rossz májfunkciók. Nekem is megelőzte vérvétel. Elhagyása után magától eltűnt mind a 17 kg plusz rólam és 1 év kellett, hogy a májfunkciók is rendben legyenek. Fél év lindynette 20 és 1 év yasminelle volt egyébként, 20 éves koromban. Konkrétan már csak annyit ettem mint egy kismadár, mellette sportoltam is és csak dagadtam. A yasminelle szedése alatt pedig kiszőrösödött az állam, ami nem múlt el. Ezt diane 35-el akarták orvosolni, de köszönöm nem kell.

De te úgyis jobban tudod.

2021. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
94%

" Ezt mondom én is, hogy ahogy feltűnt,mindent a fogamzásgátlóra fognak…"


Mivel a hormonrendszerbe nyúl bele, és gyakorlatilag leállítja a petefészek működését, ezért akinek ilyen gondja van, az nyilván erre gondol először. De nyugodtan szedd, lehet, hogy neked nem lesz tőle bajod. Viszont az, hogy valami veszélyre fel van hívva az ember figyelme, az sosem gond. Jelen esetben az, hogy gondod lehet tőle. A cigire is ráírják, hogy tüdőrákot okozhat. Aztán valakinek okoz, valakinek nem.

2021. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
91%
21 vagyok, a másik mellékhatás pedig az volt, hogy a libidóm egyenlő lett a nullával.
2021. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
89%
Tőlem minden nő azt csinál magával amit csak akar. Ettől függetlenül én nem szedtem és nem is fogom soha sem. Nyilván csomó embernek nincs tőle problémája, de ez nem fogja vigasztalni azt akinek viszont lett. Tény, hogy a biológiád alapját változtatja meg, nem ovulálsz, nem menstruálsz. Az egész női léted, kedved, hangulatod, érzéseid a ciklusod határozza meg, én ezt a biokémiai folyamatot sosem kapcsolnám ki önszántamból, hiszen imádok nő lenni. :)
2021. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolom, hogy 20 évesen kicsit túl nagy mellénnyel írsz olyasmiről amiben még nem igazán van lényegi tapasztalatod.

Minden gyógyszernek van mellekhatása, van akinél egyáltalán nem jelentkezik semmi, másnak meg széles skálán a gyengétől a súlyosig.

20 évesen én is elkezdtem szedni

(dianille) fél évig bírtam. Minden áldott nap szétment a fejem. Hangulatingadozásaim voltak konkrétan felváltva sírtam, nevettem, örjöngtem. A libidóm 0 lett. Olyan száraz voltam mint a sivatag. Még egy szívroham se tudott volna felizgatni.

Váltottam. 1.5 évig szedtem Symiciát semmi gondom nem volt.

Majd abba hagytam mert gyereket szerettünk volna. 1, 5 évig a szervezetem azt se tudta fiú e vagy lány..

Szülés után hormon spirált rakattam fel. 9 hónapig szívtam. 7 hónapig folyamat véreztem pecsételrem. Folyamatosan gyulladásban voltam.

Ma semmilyen hormon készítményt nem szedhetek, nem is szednék.

A hízás pedig rajta van a mellékhatások listáján. 😉


Unokabátyám felesége 20 évesen 5 napra a pszichiátrián kötött ki a fogamzásgátló miatt..

Nem vagyunk egyformák. Örülj ha nem tapasztalsz semmi mellékhatást.

2021. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként szerinted poénból van benne az a lepedő méretű papír a fogamzásgátló dobozában apró betűkkel teleírva, aminek az egyik fele gyakorlatilag csak a mellékhatásokat sorolja fel?
2021. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
14%
Minden gyógyszernek LEHET mellékhatása, de itt teljesen tudománytalan indoklással mindenki szubjektíven alkot véleményt.
2021. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
87%

"De inkáb szexeltem kényszerből (mert azért egy párkapcsolatban muszáj), minthogy abortusz legyen a vége."


Szomorú. Nem tudtad, hogy van más védekezési forma is?

Így leélni éveket nagyon szr lehetett.

2021. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
91%

"Minden gyógyszernek LEHET mellékhatása, de itt teljesen tudománytalan indoklással mindenki szubjektíven alkot véleményt."


Ahogy te is :))) Ezért gyakori kérdések a neve és nem Orvosi Fórum.

2021. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
88%
A kérdező fejben még 15. Majd felnő. Addig meg ilyen flegma lesz. A fiatalok mindig azt hiszik, hogy ők jobban látják a dolgokat. Aztán eltelik pár év, és egyenesbe billen az agyuk. Ki kell várni.
2021. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!