Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy autista, down-os, ADHD-s,...

Egy autista, down-os, ADHD-s, vagy fogyatékos (stb.) gyereket hálás feladat és jó dolog nevelni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 16:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
97%

Dolgoztam halmozottan sérült gyerekekkel. Volt olyan, akit egész nap egy speciális székbe kellett kikötözni (kb mint egy autós ülés), mert más különben kárt tett mindenben, mindenkiben és saját magában is. Beszélni egyik sem tudott, maximum nyögdécselni, ordibálni, etetni kellett őket, de pl az egyik lányt úgy, hogy a tányért egy méterre kellett tőle helyezni, különben felborítja, onnan kanalaztam neki. Persze pelenkás volt mindegyik, napjában többször át kellett öltöztetni őket. Most a 4 hónapos babámmal vagyok itthon, hát kellemes hétvégi kikapcsolódás a tengerparton azokhoz a gyerekekhez képest. Az én babámnak is vannak nyűgöd napjai (a mai is pont ilyen), de arról tudom, hogy biztosan véget fog érni, hogy fog aludni. De ezek a gyerekek nem. Az egyik fiú pl azzal szórakozott, hogy minden hosszú lógó dolgot megragadott és megrántott. Így pl ha egy tincs is kilógott a szigorúan kontyba fogott hajamból, azt ő konkrétan kitépte.


Hálás feladat lenne? Ugyan kinek? Életed végéig van egy, mint írtam csecsemőnél is nagyobb gondozásra szoruló gyereked, akit meg kell oldanod akkor is, ha te már nem leszel. És legyünk őszinték, ki az, aki ilyen gyerekre szívesen vigyáz, ha te neked mondjuk orvoshoz kell menned (hogy csak szükséges dolgot említsek)? Gondolod, hogy majd a fájós derekú nagymama megy mosolyogva?


Illetve Van a rokonságban Asperger-szindrómában és ADHD- ban szenvedő kisfiú. Na ő is olyan, hogy mikor megtudjuk, jön a családi ebédre, mindenki előre ideges lesz. Az biztos, hogy ebben az életben semmilyen program nem sült el még jól, amiben ő is részt vett. És ezt nyilván szülők is pontosan jól tudják, őket sem irigylem.

2021. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
69%
Attól fog milyen fokú. Adhd, autista lehet egészen normális is, meg teljesen kezelhetetlen is. Amúgy ritka hülye kérdést tettél fel.
2021. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem az. Ismerősöm gyereke súlyosan oxigénhiányosan született, semmit nem tud csinálni, csak fekszik. Most 24 éves. Nem tud ülni, speciális ülése van, de a fejét nem tudja megtartani. Darabosat eszik, de rossz nézni, hallgatni, ahogy szörcsög. Körbe van rakva játékokkal, plüssökkel és a tévét nézi egész nap. Nem tud fogni sem, görcsben állnak az ujjai. Folyamatosan folyik a nyála. Borzalmas, nagyon sajnálom. Apuka lelépett az elején. Az ismerősöm oda van, hogy mennyire ügyes a fiú, ezt csinálta az iskolában, azt csinálta, ez a kedvenc meséje az orvosok hülyék, hogy azt mondják, hogy izomsorvadása van, mert múltkor is állt az ágy mellett(nyilván nem igaz) stb. Nem adná be soha sehová, mert a gyereke és szereti, de látszik rajta, hogy mennyire ki van, jó ideje iszik. Az anyja nem vigyáz soha a gyerekre, semmi segítsége nincs, és most már iskolába sem járhat, mert már annyi idős. Az egész életét feláldozta gyakorlatilag a semmiért. Legalább beszélni tudna az a gyerek, az ismerősöm is mindig ezt mondja.
2021. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

Ez minden, csak nem áldás. Ahogy valaki írta: vannak jobb és vannak rosszabb napok.

A lányunk autista és adhd-s.

Vannak neki "tiszta napjai", amikor egy kisangyal. Hallgat ránk, szépen eljátszik,ismerkedik,új szavakat mond és vannak napok amikor 10 percenként kiborul valamin, és csak üvölt bele a nagyvilágba. A legrosszabb, hogy ez a váltakozása kiszámíthatatlan. Amikor már hozzászoktunk a jóhoz amikor elhisszük, hogy egy hét mosolygás után végre helyreállt az életünk, jön egy csavar, jönnek a hisztik és nem tudjuk, hogy meddig tart ez a borongós időszak: egy délelőtt, egy nap, egy hét vagy már ilyen marad örökre.

Nagyon hosszú lenne leírni, hogy mi az, ami más, mint a többi családnál. Gyakorlatilag a normális életről mondunk le miatta. Nálunk is megroppant a család. A férjem tagad. Szerencsére imádja a lányát, sokat foglalkozik vele, de a tagadás sem vezet semmi jóra. Ő még tervezgeti, hogy milyen lesz majd, ha kocsit vezet vagy bulizni megy, vagy pasizni. Engem agyonnyom a teher, hogy minden fejlesztés, orvos, utánajárás az én feladatom.(+ munka,háztartás) A baráti kapcsolataink leépültek, nem tudunk elmenni szórakozni, nincs ki vigyázzon a gyerekre. A nagymama elfordult tőlünk, számára megterhelőek vagyunk.

Nem tudom mi lesz velünk, valószínűleg a házasságunk se fogja túlélni ezt a megpróbáltatást. Én szeretném beadni a gyereket bentlakásos iskolába, a férjem nem. Nem tudom, hogy mi lesz velünk később, ha nagyobb lesz, ha jön a tini kor vagy utána, amikor már nem lesz erőnk róla gondoskodni .

Többször megfordult már az öngyilkosság gondolata is a fejemben, de azzal igazából nem oldanék meg semmit. Szóval, nem, egy kicsit sem tekinthető áldásnak. Ha tehetném, visszacsinálnám az egészet és sosem szülnék gyereket.

2021. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Derjaderja ***** válasza:
42%
Nem akarom kisebbíteni a bajt, szomorú, amit leírtál, 24, de nem lehet, hogy a férjednek is van alapja optimizmusra? Hiszen írod, hogy gyakran teljesen jól "működik" a kislány. Plusz ezek szerint a párod jól tud vele kapcsolatot építeni (biztos Te is). Amit leírsz, abból nem tűnik evidensnek, hogy sohasem fog autót vezetni, bulizni, pasizni.
2021. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
81%

A kapcsolatépítés egészen jól működik nála. Idősebbekkel gyorsan megtalálja a közös hangot, a gyerekekkel van baja.

Nálunk a kisebbik gond az autizmus. Igen nagy kognitív lemaradása van. Inkább az aggaszt bennünket.

2021. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Derjaderja ***** válasza:
60%
Aha értem, ezt az első leírásodból nem láttam ki, ne haragudj. Remélem, eredményesek lesznek a fejlesztések, hogy jó és leheteg függetlren élete legyen. Az apja elfogadó szeretete azért nagy dolog.
2021. jún. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
9%

24, Elsőre engem is sokkolt, amiket írtál, az én lányom az auti+adhd, és nem ilyen(7 éves). Szerintem ezt inkább az értelmi gond okozza, súlyosbítja.


Nálunk ami miatt nehéz, hogy folyamatosan beszél, hogy néha azt hiszi a saját kikövetkeztetett gondolatai tények, és hogy van pár félelme, ami csak akkor félelem, ha épp nincs más dolga, alapvetően hangosabban beszél és hogy kiabál, ha frusztrált, de az is csak ilyen kiabálásos"utállak, hülye vagy" nem olyan magából kikelős. Elég gyakran frusztrált, mindig másra, de alapvetően kezelhető(integráltba jár). A nagy bajom csak annyi, hogy mivel sokszor frusztrált, elég boldogtalannak látszik, pedig folyton körbeugrálom..


Ami feltűnt, hogy te viszed a háztartást munka mellett és csak te foglalkozol a lányoddal. Nálunk is ez van(csak az én munkám a GYODon lévés), egyedülálló anya vagyok..



Egyébként meg mi van akkor, ha sosem vezet? Én nem vezetek. Vagy ha nehéz lesz neki a pasizás? Hát istenem.. Egyébként szép? Én mindig azzal nyugtatom magam, hogy ebben a felszínes társadalomban mázli, hogy szép lánynak született, legrosszabb esetben talál valakit, aki szereti és eltartja, sőt ha még kicsit erőszakos is, akkor nagyobb az esélye, csak úgy hemzsegnek az irányításra, elnyomásra vágyó szubmisszív férfiak az országban.


Szóval már a fél mázli megvan, lány, onnantól elég, ha csinos, szép, és már van egy lehetősége a kiteljesedésre, ha nem is szokványos út lesz autóval, karrierrel, családdal!

2021. jún. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

#28

Undorítóan szexista vagy! Egy gazdag pasinak se elég az egyébként, hogy szép valaki. Kell hozzá egy jó, karakán személyiség és jónak kell lennie az ágyban.

De milyen undorító vagy már, hogy te szívesen elnéznéd, hogy a lányodból sugarbaby lesz. Sőt! Még örülnél is neki. Szégyen..

2021. jún. 22. 06:48
 30/31 anonim ***** válasza:
17%

????Te meg milyen szélsőséges vagy, istenem.. Már tudjuk, hogy valami huszonéves srác tette fel a kérdést! ANYÁM!


Nem egy vén gazdag fószert gondoltam, és nem is alkalmi kapcsolatot, hanem hogy szerelemből eltartja majd egy pasi, akinek pont egy erőszakosabb csinos dirigálós feleség kell! Rengeteg ilyen van biztos hogy a lányomnak is bejön majd az egyik! Hol írtam, hogy legyen gazdag? Hol írtam, hogy ez rendben van? Úgy kezdtem, hogy :"hogy ebben a felszínes társadalomban" .. Most mit tagadjam, szép lányként mázlija van, mert könnyebb olyan területen sikert elérnie, amihez fontos a szépség, mint azokon a területeken, amikhez kitartás, viselkedni tudás kell! Ő ilyen, alkatilag az nem megy neki, de majd kompenzál a külsejével és az eszével(magasan átlag feletti iq), ha konfliktust erőszakosan, kiabálva akar majd megoldani..


Egyébként ez nem szexizmus, ugyanezt egy szépnek született pasi is meg tudja tenni, tehát ez nemtől független dolog! Tagadni, hogy a szépség sok életben való boldoguláshoz hasznos területen előny, marhaság, egész iparágak épültek rá! Modellek, kozmetika, színészet, alakformálás, fitnessz, szépségversenyek.. A szépség érték, így lehet kompenzálni a többi peches tulajdonságot, amit ugyanúgy a génlottó döntött el, mint nálunk az autizmust, adhdt. Az irányításból meg erőszakosságból pedig simán lehet előnyt kovácsolni, ugyanis rengeteg férfi van, aki kifejezetten ilyen társat keres magának, aki dirigál, odaszól, irányít, MIKÖZBEN szereti! Nem csak ronda 50es milliárdosok, hanem helyes, huszonéves alkalmazottak-középvezetők is vágynak ilyen kapcsolatra, akik már tizenévesen is erre vágytak!


Felőlem ne vegyél róla tudomást, ha nem akarsz, én tudom, hogy a lányomnak sima dolga lesz, csak nem a szokványos úton!

2021. jún. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!