Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan viseli, hogy gyerek...

Ki hogyan viseli, hogy gyerek mellett már nem tud eljutni csak úgy bármerre?

Figyelt kérdés
1 éves a gyermekünk de én elég nehezen viselem egyre jobban hogy ebben az 1 évben nem tudtam elmenni nagyon sehova. Még nem saját házban élünk a férjemmel, de már nagyon vágynék rá hogy szabadabbak lehessünk. Eddig szinte csak sétálni vittük el itt a környéken de amióta átraktuk a sportrészt a babakocsira és nézelődni szeret és már nem alszik benne alig visszük el. Néha az udvarra kivisszük de most hogy bejött a nagy meleg már oda se nagyon. 2 3 hetente hétvégén hazavisszuk szüleimhez de ennyi. Sokszor vágynék ki főleg mióta jó idők lettek de legtöbbször mivel egyedül vagyok vele még alvás időben se tudok kimenni mert nem hagyhatom egyedül. Régen mikor még otthon laktam mentem vásárolgatni szabadon kimozdulhattam bármerre. Most tényleg alig vagyok kinnt 1 éve. Férjem mondta majd 1 évesen elvisszük a Balatonra de most már azt mondta huu mi van ha nyűgös lesz neki még megvan a napirendje lehet majd csak jövőre kellene 2 vagy 3 évesen. Kettesben voltunk már kétszer pihenni de most nem tudom fogunk e, mert a nagyszülők is elfáradnak mellette már. Néha ha eljutok vásárolni látom h kicsi babákat visznek magukkal és egyik sem nyűgös. Mennek nyaralni messzebb is külföldre. Nem értem sokszor hogy csinálják hogy tudnak sokan ugyanúgy élni magukra is időt szánni mint azelőtt. Szeretnék kicsit jobban kimozdulni falun kívülre is eljutni de autót nem tudok vezetni(pedig van jogsim csak nem gyakoroltam régóta) buszra pedig nem fér fel a babakocsi. A másik h ilyen melegben nem tudom kivinni meg délelőtt délután is alszik. Ti hogy mentek ide oda gyerekkel akár nyaralni is? Hogy bírjátok az állandó itthon létet?
2021. jún. 20. 10:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire félni a gyerekedtől. Induljatok el, ha nyűgös vagy éhes lesz, útközben is meg lehet oldani, nem ciki. Hozzá kell szoknotok mindkettőtöknek. Képzeld el, ha több gyereked lenne, akkor is muszáj lenne időben odaérni vagy nem lehetne folyton azt mondani a nagyobbaknak, hogy bocsi, most hazaszaladunk. Jó, hogy alkalmazkodsz a babához, de ne legyetek ennyire rugalmatlanok.
2021. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es 5 hónapos lesz a pici mikor megyünk vele a Balatonra. Már most is visszük bárhova kirándulni babakocsival, igen boltba is. Menjetek nyugodtan ti is🙂

A gyerek azt szokja meg amibe beleszoktatod. Ha 5 éves koráig nem lát szállodát kirándulóhelyet boltot (tudom ez tulzás) akkor nem fog tudni viselkedi hiába nagyobbacska már.

2021. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

7 es 4 vagyok.

Pedig szegénykémnek pont előtte lobbant be a nyirokcsomója sos ismerős segített dokit szerezni 3 nappal nyaralás előtt, kapott gyógyszert és minden rendben volt, de azért ott is voltunk ügyeleten mert akkor még a fájdalom csillapítót nem lötték fel a felhőbe izgi volt, de minden rendben volt.

És volt velünk még egy ennyi idős baba, kb mi csak szoptattunk a sátorba 😂😂

Az esti bulin meg úgy aludt a babakocsiba mint akit agyon csaptak meg sem moccant, mi a gondolatunkat sem hallottuk.

Na ezt ki is nőtte, sehol nem aludt el 6 hós korától csak az ágyában.

2021. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1.5 éves ikreim vannak, az elejétől kezdve mindenhova vittem magammal őket, amíg nem tudtak járni, addig ringatóra is mentünk. Tavaly is voltunk strandon is többször, most is épp ott vagyunk, gyerekek alszanak épp a babakocsiban.

Máskor este elaltatom a gyereket (másik apjával van) és átmegyek barátnőmhöz beszélgetni.

Csupa kifogás amit felsorolsz, a férjed is csak kifogásokat keres.

2021. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem mentetek nincs hozzá szokva, azért nyűgös, a gyerek bele születik egy családba, és nem kell minden csak róla szóljon.

Jó, hogy úgy próbáljuk alakítani, hogy neki is jó legyen, de nem rendeljük alá az életünket.

Nyugottan elmehettek balcsira, keressetek apartmant ahol nem zavar senkit a nyűgös, egy két estét apa is lehet vele te menj sétálni a partra fagyizni.

Az a gond amiből azt csinálsz.

2021. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a lányom, mikor felültem vele repülőre, és elmentem anyósékhoz, akik a tengerparton laknak. Végigaludta az utat. Míg nem járt oviba, ezt általában évi 3-szor megtettem. Mikor már volt egy normálisabb napirendje, akkor szinte minden nap mentünk valahová, szüleimhez, tesómékhoz, nagynénémhez, barátokkal is találkoztam. Jártunk strandolni, Balatonra, játszóterekre, stb.
2021. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a kort szerettem a legjobban, ha magamat nézem. Naponta 2x másfél órát sétáltam vele. Sportrészbe beleraktam és elnézelődött. Én meg kikapcsolhattam az agyam. Csak úgy olvadtak le rólam a kg-k.

A kérdésre valaszolva én is nagyon nehezen éltem meg,hogy oda lett a szabadságom, de ahogy nő azért könnyebb. Fodrászt, kozmetikust váltottam olyanra, aki szombaton is dolgozik, így akkor az apjára hagyom, máris van egy kis kikapcs.

2021. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az en lanyom lassan 10 honapos, de nem hazudok 9 honapos lett pont mikor vegre levaltottam a mozest (voltak a szeles napok meg annyira meleg se volt nem mertem sportba rakni). Szoval en most baromira elvezem hogy nem kell alvasidoben mennunk :D mar herotom volt hogy alszik a mozesben. Meg vegre nem kell 2 orat grasszalni :D en ugy csinalom hogy van a taskamban natur pufi keksz viz gyumolcspure tasakban meg sok jatek. Ha unatkozik adogatok neki ilyeneket de tobbnyire elvan a nezelodessel :) a boltban is szeret nezelodni az embereket meg egyenesen imadja hozzajuk is szokott szolni babanyelven :D
2021. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A kérdésed 2 részre szedném. Egyrészt ezen szerintem minden szülő atmegy, hogy már nincs az a kötetlen időbeosztás, a csak úgy ezt és azt csinálni. Nyilván attól hogy ezt érzed,még jó anya vagy. Ennek kulcsa az időbeosztás, hogy előre kell tervezni. A spontaneitás megszűnik valoban, de mindent lehet egy gyermek mellett is tenni.

A másik a vele való séta. A fiam már 5 éves de nem egy elülős szemlélődő egyemberes gyermek. A dac és a hiszti kőkemény időszak volt, és ezzel együtt millió nehéz percet eltünk meg vele otthon is és kint is. Étterem, bolt, séta az utcán, oviba indulás, játszótér stb. Mindenhol volt olyan h sírt v nyűgös volt vagy éhes. Aztán belerázódott ő is és én is. 1 évesen még közel sincs annyi nehéz pillanat mint dackorszakban. De akkor sem állított ez meg. A jogsit elevenítsd fel, irtó hasznos egy anyukának, főleg ha szabadságra vágysz vagy gyalog nem jutsz el mindenhova. A meleg ellen is az időbeosztás a kulcs. De én sztem mentem vele akkor is, mert nalunk a panel is meleg volt, mindegy hol sulunk meg.

Elkezdeni nehéz de ha elkezdesz rendszeresen kijárni vele, hozzászokik. 1 eves, még kicsi, könnyen beleszokik egy új helyzetbe.

2021. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!