Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakás kérdés! Ifjú házasok...

Lakás kérdés! Ifjú házasok otthonában lakik valaki, vagy tud ezzel kapcsolatban infót?

Figyelt kérdés
A történetem: albérletben lakunk és a barátnőm javaslatára bementünk az önkormányzathoz,hogy ifjú házasok otthonáról érdeklődjünk.A babánk akkor volt 2 hónapos.A hölgy azt mondta,semmi akadálya a dolognak,szép esélyünk van rá,hogy megkapjuk,akár már most is lehetne,mert van üres,de sajnos csak szeptemberben üléseznek,és döntenek.Nagyon örültünk,egy kis remény csillant fel,hogy össze tudjuk szedni magunkat,mert sajnos egyikünknél sincs hátszél.Szóval elhoztuk a papírokat,és már tervezgettünk... Ekkor kérdeztem a férjemet,hogy ő emlékszik -e a szobák méretére.Hát mivel ő sem,így visszatelefonáltunk,és itt ért a hideg zuhany!!!!!!! Egy 30m2-es egyszobás garzonról volt szó.Hát egyedül még oké,dehát kisgyerekkel????Tudom,ennek is örülhetnék,de sajnos nem tudok.A férjem rengeteget dolgozik,és pihennie is kell...itt pedig az megoldhatatlan lenne.Szóval a kérdésem az lenne,hogy nincs arra valami mód,hogy nagyobb lakást igényelhessünk?Valakinek van hasonló tapasztalata,vagy ötlete,hogy merre tovább?Marad az albérlet? Egyébként Kecskemétről van szó,nem tudom ez számít-e.
2010. aug. 25. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ifjú házasok otthona nálunk is 1 szobás lakásokból áll. Van ismerősöm, akik pici gyermekkel ilyen lakásban élnek. Ott a férj tűzoltó, neki is kell/kéne a nyugodt pihenés.

Próbálhatnátok önkormányzati lakást igényelni. Habár amennyire tudom a lakbéreket, nem biztos hogy olcsóbb, mintha albérletben maradnátok.

2010. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erdemes megprobalnotok. 30m2 nem olyan kicsi, a konyha biztosan kulon van, igy a parod nyugodtan pihenhetne, amig ti a szoban kivul vagytok. Egy ket evet igy ellennetek, amig gyujthetnetek sajat lakasra.
2010. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőmék 2gyerekkel éltek igy 5évig.Ugy tudom,hogy lakás kassza fizetésére köteleznek cserébe.Én mindenképpen mennék inkább,mint az albérlet.A férjed tudni fog pihenni,elmentek sétálni vagy játszóterezni akkor.
2010. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,és nem bántásból írom,de nagyon is örülni kéne egy ilyen lehetőségnek!És nem nagyobbra vágyni rögtön,pláne,hogy a szeptember nincs is messze.Gondolom,a lakhatás(nem a rezsi)negyedannyiba (sem) kerül,mint az albérletben és a rezsi sem vészes.Simán tudnátok gyűjteni.

A szobát meg lehet meg lehet oldani leválasztással,ha meg nagy a belmagasság esetleg egy fekvőgalérját csinálni.

Mi anyukámmal laktunk ennyi négyzetméteren ketten amikor kicsi voltam.Szoba ,konyha ,fürdő,de a Wc nem volt benn,félemeleten volt külön nekünk.Amíg kicsi a gyerkőc(pár év) addig jobban meg lehet oldani a dolgokat,mintha már mondjuk 3-4 év felett van.

2010. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is laktunk FICSOBAN,ahogy itt felénk nevezik :),itt a lakások 34 m2-esek,mi is ekkorában éltünk,de vannak nagyobbak is,állitólag 36 ill. 40 m2-esek is.Kérdezz rá esetleg,ott nálatok nincs-e nagyobb lakásra lehetőség!Persze ha nagyobb,akkor a bérleti dij is több valamivel.

Mi kb. 3 évig laktunk ott és még a mai napig is ott lennénk,ha nem válunk el a férjemmel,de ugye csak házasok lakhatnak ott,igy én a 2 gyerekkel albérletbe költöztem,a párommal,aki lett a férjem után.Január óta vagyunk itt az albérletben,ez húzósabb jóval,főleg 2 gyerkőccel,ha lehetne,visszamennék a FICSOBA.

Sztem gondold-gondoljátok át,ez egy jó lehetőség,én szerettem ott lakni,mégha kicsi is volt a lakás,de a sok pici baba a házban olyan jó,meg anyukákkal is lehet barátságot kötni!Nekem is az egyik barátnőm onnét való,ők még ott laknak,náluk is két gyermek van.Sokan laknak két gyerekkel is ilyen helyen!

2010. aug. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekérdezek... tudnátok nekem erről bővebb infot írni? Sosem hallottam még erről.

Meddig lehet ott maradni? Kik vehetik igénybe? Milyen feltételekkel? Mit kell fizetni? Csak rezsi?

2010. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Off! Én is kíváncsi lennék a részletekre!
2010. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi ilyenben lakunk. Egyértelmű, hogy egyszobás, még a neve is ez: fiatalok garzonja. Kétéves a kisfiunk, a férjem három műszakban dolgozik. Füldugóval alszik. Jobbat nem tudtunk kitalálni:) A kicsinek így csak annyit kell megértenie, hogy ne ugorjon apára, míg az pihen. Jó időben sokat vagyunk játszótéren, akkor megyünk bevásárolni, esetleg egy-két napra a szüleimhez. Most indult a bölcsi, így már ezek a trükkök a múltéi. De meg lehet oldani, hidd el. Így legalább a kötelező előtakarékossággal van esélyünk arra, hogy egyszer, a szerződés lejártával meglegyen az önerőnk a saját lakásra.
2010. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A belekérdezőknek:Az önkormányzatnál kell igényelni.Nem feltétel a gyerek és a házasság,de előny.Kell vállalni lakáskasszát min.20ezer/hóval,és kell lenni 90 ezer megtakarításnak rajta mikor igényelsz.5 évig lakhatsz benne.

ÉS NEM TUDJA VALAKI,HOGY KECSKEMÉTEN VAN-E NAGYOBB EZEKNÉL A 30m2-NÉL?

Ezek egyébként panel lakások,sajnos nem galériázhatóak,és mint írtam,tudom,hogy ennek is örülhetnék,de a férjem 16 órákat dolgozik,változó műszakokban,és mondjuk amikor éjszakás,akkor másnap nem mondhatom egy pici babának/gyereknek,hogy egész délelőtt csendben kell lenni,mert apa pihen...és az se biztos,hogy jó megoldás,hogy egész délelőtt sétálok vele,főleg télen... :( ,nagyszülőkhöz átmenni se tudunk,mert nem itt élnek.Hmmm,remélem azért lesz nagyobb,és végre tudunk sajátra gyűjteni.Mert így se élünk rosszul,viszont spórolni albérletben lehetetlen....

2010. aug. 26. 13:51
 10/15 anonim ***** válasza:
bocsi az offért: Budapesten is van ilyen? Rákerestem a google-n de semmit nem találtam erröl.
2010. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!