Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 év körüli lányod milyen?...

9 év körüli lányod milyen? Inkább kislányos, vagy kamaszodik már?

Figyelt kérdés

Kislányom 3. osztályos, most múlt 9 éves, és megdöbbentően kamaszodik. Testileg is - nyilván ezzel is összefüggésben van -, de lelkileg főleg. Nem elsősorban arra gondolok, hogy szemtelenedik, ez kezelhető, de a problémái, a gondolatai, a viselkedése már sokkal inkább egy tizenévesre jellemzőek, mint egy kislányra. Alig játszik már játékokkal, divatozik, énekesek érdeklik, a barátságaiban megjelent a féltékenység, a dominanciaharc. Van ennek nyilván jó oldala is, mert rengeteg mindenről lehet vele nagyon mélyen beszélgetni, bizonyos szempontból élvezetesebb nevelni, mint néhány éve, de közben sajnálom szegényt, mert már a kamaszos világfájdalom is megjelent nála. A barátnői mind hasonlóak. Közben látom az én barátnőim lányait, rokon kislányokat, ők annyira gyerekesek még, hercegnőznek meg babáznak, és nem tagadom, picit irigykedem. Olyan jó lett volna, ha az én lányom is élvezi még a gyerekkort egy darabig.

Szerintetek ennek van köze bármilyen formában a neveléshez? Tehát miattam/a család miatt lett ilyen "korán érő"? A ti ennyi idős kislányotok milyen?


2021. jún. 13. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém kisebb, ovis. De ez nagyon ijesztő, csak alsó tagozatos kislány. Nem hiszem, hogy a neveléstől függ, inkább talán az iskola, ha az osztálytársak már nagyon felnőttnek érzik magukat.
2021. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
A lányunk augusztusban lesz 9 éves és még nagyon gyerek. Babázik, legózik, játszótérre járunk.
2021. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan én nem szülőként írok, de nálam is kb 9 évesen kezdődtek az ilyen dolgok.

Titkoltam, hogy még játszok(konkrétan esküt tettünk egymásnak a barátnőimmel, hogy senki sem beszélhet róla). Elakartam játszani, hogy már önálló vagyok, tök nagy vita volt belőle, hogy anyum az egyik barátnőm előtt megigazított a hajamat, egymás között meg kibeszéltük, hogy igen, az ő anyja is ilyen, nem tudja leszoktatni róla.

2021. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

3 lányom van. A legkisebb 8 éves most. A két nagyobb 10 és 12 éves. A 12 éves abszolút olyan, ahogy leírtad, 8 évesen már cikinek tartotta a babákat és csak azért játszott néha vele, mert a húga megkérte. Egyébként mindig a nagylányosabb dolgok érdekelték. A középső lányom most töltötte a 10-et és barbie-t is kért a szülinapjára. Teljesen más, mint a nővére, ő szeret még játszani, de már időnként ő is félrerakja a babákat és nézné a tiktokot stb. A 8 évesem meg hasonló a 10 éveshez, ő is babázik még, de érdeklik a nagylányosabb dolgok is. Az utóbbi gondolom azért, mert ezt látja a nővéreitől és olyan szeretne lenni, mint ők, nem a "kisbaba" a házban.

A 10 éves lányomnál egyébként öltözködésben lehet észrevenni változást és most már nem hord mintás ruhákat, hanem croptopot szeretne, meg ami most a divat. A kicsi meg abszolút felveszi a szivárvanyszínű pólót, kantáros szoknyát, meg masni a hajába.

2021. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nekem elmúlt 9 éves a lányom és hasonló mint a tiéd.

Ő sem babázik már. Van amikor játszik velül de akkor inkább sminkeli meg a hajukat festi.

Kamaszodik elég rendesen.

Valamelyik nap épp a nagy melegben rövidgatyában ment el reggel és hosszúban jött haza mert cikizte az egyik lány, hogy szőrös a lába. Most ez a baja. Sokkal fejletteb mint a többi lány az osztályban és ez sajnos így nyílvánul meg, hogy észrevesznek minden változást rajta. Van aki nagyon féltékeny rá a lányok közüpnmert kezd "nőiesedni" egy kicsit.

Szeret jól kinézni. Reggel fél órát fésülködik és babrálja a haját.

Már nem szereti a Disney-s ruhákat pedig eddig nagy Elza fun volt.

A haját is levágatta most mert nagy kedvence Mollika és neki is most lett levágatva.

Énekesekért nem rajong egyedül a Mollikáékat nézi.

2021. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy elolvastam a válaszokat szerencsésnek érzem magam.

Áprilisban töltötte a 9et. Testileg már elkezdődött a kamaszkor. Látni ahogy változik. Viszont természetben hála az égnek, csak annyi hogy komolyodik. Tehát rendet tart, önálló, komolyabban viselkedik, de játék téren még gyerek.

2021. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
A mostani 8-9évesek már kiskamaszok. Sajnos, vagy nem sajnos, egyre hamarabb jön el ez az időszak :/ 2 húgom van, 12 és 9 évesek, hát már nagyon feszegetik néha a határokat és próbálnak "nagylányoskodni".
2021. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!