Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki mindig nagycsaládot...

Aki mindig nagycsaládot akart, de végül 1 (max.2) gyerkőc lett / lesz, mi az oka ennek?

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Sok minden lehet. Pl a párja nem szeretne sok gyereket, egészség ügyi okok miatt nem lenne okos többet szülni, vagy nem lenne pénz eltartani még +2-3 gyereket.
2021. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi még ez előtt állunk, de volt már téma.

A párom aki férfi ő nagy családot szeretne(konkrétan 8 gyereket) én 1-2 gyerekkel is megelegszem.


Nálam olyan okok vannak, hogy egyrészt véges az anyagi keret(ketten együtt keresünk kB 600 ezer nettót, de a páromnak van hitele), én kB 25 éves koromig nyomorogtam és most keresek úgy, hogy kényelmesen jusson mindenre és emellett felretenni is tudjak szűkösebb időkre. Nem látom értelmét, a sok gyereknek, ha közben nélkülözés van(most nem arra gondolok, hogy nem kap ifos 100-at, hanem hó végén nincs mit enni).

Fontos számomra még a munkám is. Nem szeretnék főállású anya lenni.


Aztán van egy tudobetegsegem is. Fórumokon eldugva azért olvastam olyat, hogy a terhesség pl kihozza. Ha tényleg kijon és kell gyógyszer akkor az medrol lesz valószínűleg. Korábban a medroltol meg depressziós lettem. Úgyhogy ezt az időszakomat se szeretném újra átélni.


Párom nagyon aktív, kB soha nem fárad el, de az én energiakeszletem véges.

2021. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Szegény előző!
2021. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Még lányom születése előtt, én úgy gondoltam 3-4gyerkőcöt szeretnék


Majd megszületett a kislányom és úgy éreztem, hogy ő elég. Neki megtudom adni azt a szeretetet-törődést-anyagi biztonságot amire szüksége van. Több gyereknek nem bírnám. Az van bennem, hogy a szeretetem véges, és csak neki elég. Így marad ő egyedül:)

2021. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Feleségemnél a terhesség 2. hónapjában derült ki, hogy a túlzottan jelentkező hasnövekedést kétoldali petefészek ciszta okozta, így a terhesség 2. hónapjában már ki is operálták belőle az ököl ill. újszülött fej nagyságú cisztákat a petefészkek állományának jelentős elvesztése árán. Aztán a veszélyeztetett terhesség több hónapos szigorú fekvése és hormonális gyógyszerezés után egy újabb hasműtéttel (császármetszés) tudta világra hozni a gyermekünket. Szoptatni nem tudott, valószínűleg a terhesség fenntartására szedett hormon gyógyszerek miatt). Ez a két műtéti beavatkozás beavatkozás és a szoptatásra képtelenség annyira megviselte lelkileg, hogy több gyerekre nem mert vállalkozni a későbbiekben még akkor sem, amikor a csökkent petefészek állomány ellenére mégis megfogant.
2021. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Későn találkoztunk a férjemmel. Én nagy családból jövök, négy gyereket szerettem volna.

39 éves koromban volt az eskuvonk, a kislányunk a harmadik terhességből született. Reméltem, hogy lesz testvére, de nem jött. Nagyon sajnálom.

2021. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A párom 45 éves lesz, mikor az első közös gyerekünk megszületik. Neki már van egy lánya, tehát két gyerekről kell gondoskodnunk, még akkor is, ha nem velünk él.

Egyelőre a terhességem sem alakul úgy, hogy még egyet akarjak.

2021. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Nagy családból jöttünk mind a ketten és nagy családot is terveztünk.


Aztán megszületett az első baba és azt mondtam soha többet. Én még annyit nem sírtam, mint az első félévben. Hasfájós volt a kicsi, egész nap üvöltött. Nem akart aludni/szopizni. Mindenki jobban tudott mindent és traktált a tanácsaival, amitől csak egyre inkompetensebbnek éreztem magam. Engem kínzott/kínoz az inkontinencia, aranyér és a testemmel sem vagyok kibékülve.

Fél éves volt a fiam, amikor embernek kezdtem érezni magam újra.


A sors fintora, hogy szoptatás alatt és fogamzásgátló mellett terhes lettem. Mivel nem menstruáltam még és rosszullétek se voltak, így sokáig nem is tudtam, hogy terhes vagyok. Így most úton van a kislányunk.

Őszintén szólva nagyon várom őt is mióta tudom, hogy úton van, de rettegek a kis korkülönbség miatt és csak remélem, hogy a hasfájást most megússzuk.

Ezután a szülés után viszont valahogy biztosan elköttetem magam, nem szeretnék még egy ilyen meglepetést.

2021. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2021. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A második gyerek születése után kiderült hogy a nagyobb gyerekem fejlődése nem megfelelő... :( Fáj a szívem de így nincs energiánk és merszunk több gyerekre.
2021. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!