Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sportoló szülők hogy viselik...

Sportoló szülők hogy viselik ha gyerekük nem sportoló alkat?

Figyelt kérdés
Pl. el akarják vinni sportolni de a gyereket nem érdekli, vagy ha érdekli, a versenyzés nem érdekli vagy nem versenyző alkat , nem tehetség.

2021. máj. 30. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Egy intelligens szülő felfogja, hogy minden ember egyéni és attól, hogy őket a sport érdekli a gyereküket még érdekelheti teljesen más, erőltetni pedig semmit sem érdemes, inkább támogatni kell a gyereket, hogy megtalálja a saját számításait, legyen az bármiben.
2021. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Férjem ultrákat fut. Épp 12 órás országos bajnokságra készül. Gyerekkorában a Szolnoknál focizott, naponta efzés, hétvég meccs.

A nagyobbik fia (előző házasságából) 13 éves. Egyetlen sportban sem ragadt meg. 2019 őszén együtt kezdtek járni csoportos crossfitre. Az úgy ahogy tetszett neki, de heti kettőből egyet legtöbbször lemondott. Aztán jött a covid és azóta semmi. Férjem elfogadta, mert tudja hogy ráerőltetni nem lehet. Csak reméli, hogy ahogy nő rádöbben a sport fontosságára.

2021. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Én versenysportoló voltam komoly egyesületben.

Két fiam van, egy bölcsis és egy ovis, de már most látszik, hogy a nagyobbik inkább szellemi területen lesz jó, a kisebbik pedig mozgásban. Mindkettôt elvisszük majd, hogy próbálgassák magukat, de erôltetni nem fogjuk. Nem lesz mindenkibôl sportoló, de nem is kell. Abban kell segíteni ôt, amiben tehetséges.

2021. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az apám kölyökkorunk óta szid minket, megaláz, őrjöng, mert szerinte gyengék vagyunk, minden közös mozgásra tett kísérlete sírással végződött gyerekkorunkban... és nem érti, hogy nem a mi hibánk. engem ideig-óráig tornára is beíratott, de az edző egy fsz volt, a többi gyerek meg folyton kigúnyolt, mert engem nem engedett apám versenyekre járni, mert attól hülye leszek, és leromlik az átlagom, tehát csak gyakoroltam magamnak valamit a sarokban (kamaszként aztán én és öcsém is táncolni kezdtünk, hobbi szinten csak, de legalább mozgunk, meg felfedeztük, hogy mozogni amúgy jó élmény is lehet)

mondjuk a sportolásáról annyit, hogy én még embert nem láttam ilyen rossz technikával futni vagy éppen súlyt emelni, ekkora sörhassal, de azért ő nagyon sportos és egészséges...

2021. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Én élsportoló voltam, külföldre is többször kijutottam, sport ösztöndíjam volt, szerepeltem a tv-be is, benne voltam az újságokba.

De eszembe se jutna, hogy a gyerekemre rákényszerítsek akármit is. Meg nem is lenne értelme, mert ha nem megy, akkor nem megy. 5 éves, de már most látszik rajta, hogy nem a sport, és főképp nem az élsport lesz az élete fő mozgatórugója.

Max nézője lesz a sportnak. Neki a hegedű és a cselló a mindene, nem is lehetnék rá büszkébb.

2021. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
Érdekes kérdés. Én utánpótlás válogatott voltam, aztán abbahagytam a versenysportot, a gyerekem apja hivatásos sportoló. Mindketten szeretnénk, ha a lányunk sportolna valamit, de csakis amiatt, mert szerintünk ha már valaki gyerekként sportol, akkor könnyebben az élete részévé válik a rendszeres testmozgás, ebbe fog belenőni, hogy fontos a mozgás (az egészsége miatt). Azt viszont egyikünk se szeretné, ha ebből élne... Mondjuk úgy tűnik a lányunkat nem kell majd túlzottan nógatni, hogy mozogjon; szülés óta viszem magammal tornázni, most már komplett koreográfiákat ad elő mellettem - nyilván a saját szintjén - míg edzek, mindent ki akar próbálni, amit lát a teremben. Nyilván ha később úgy alakul, hogy nem akar rendszeresen mozogni elfogadom majd, bár sajnálni fogom, mert szerintem mindenkinek jót tesz egy kis mozgás.
2021. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!