Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tippeket szeretnék az újrakezd...

Tippeket szeretnék az újrakezdéshez pénzögyi szempontból! Hogyan csináltátok, elvált anyukák?

Figyelt kérdés

Bevallom nektek őszintén, hogy eddig az anyagiak tartottak vissza, szívem szerint már régen elváltam volna. Rettegek, hogy nem marad fedél a fejünk felett, hogy mit adok enni a gyermekemnek stbstb...

Most elérkeztem egy olyna fordulóponthoz, mikor már ez sem tart vissza. De szeretnék tisztán látni, hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyibe kerül nekem az élet egy hónapban. Összeírom a számlákat az oké. És azon felül? Nem tudok most racinálisan gondolkozni, túlságosan fel vagyok dúlva, hiába készülök rá régen. Egy éves a kislányom és tejfehérje allergiás.


2010. aug. 23. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerős az érzés, én is átmentem ezen, de nem mertem lépni. Igaz eltelt néhány év és már másik társsal sikerült lépnem azóta van egy közös lányunk is. Szóval az én életem valamelyest megoldódott mondjuk a mai napig albérletben élünk 3 gyermekkel. De most nézzük a te esetedet. Gyermektartásra mennyire számíthatsz? Hova költöznél? Szülői támogatásra számíthatsz? Mennyi az egy főre jutó jövedelmed ha ketten maradtok a babával? A tejfehérje allergiára mit mond az orvos még kinőhető? A nagyobbik lányom tejcukorérzékeny, mivel nála véglegesnek mondták igy vele magasabb összegű csp, és közgyógy-igazolvány jár. valamint egyéb kedvezmények, de gondolom rátok ez még nem érvényes.

2010. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Jó olvasni, hogy valaki talpra állt már :)

Gyerektartás nem tudom mert az apjának saját vállalkozása van, szépen jövedelmez, én már így ismertem meg. De tutira minimállal jelentette be magát. Ilyenkor nm tudom, mi a mérvadó, nyilván az ember a saját vállalkozásai hasznát magára költi, mi is ezt tettük... kérdés, mennyire jön ki belőle a szemét. Remélem, sikerül szépen megbeszélni, már régóta mondogatom, hogy ez így nem jó és lépni fogok, de nem hitte el eddig szerintem. A lakás az enyém, tehát maradnánk, csak a hitel rajta óriási. Eladni nem tudom, mert annyira rossz a forint. Szüleim egy tál étellel mondjuk mindig tudnának segíteni, ha nekem már nem jut, mert a gyerekre költöm. Többet nem nagyon, mert az ő munkahelyük is bizonytalan. Közel laknak szerencsére és nagyon összetartó család vagyunk. Barátaim is min a támogatásukról biztosítanak, hiszen már régóta győzködött mindenki, hogy ez így nem jó.

A jövedelmem egyelőre csak GYED és a családi pótlék, ez így egy főre 40ezer forint. A körülbelüli kiadásokat már összeírtam, és rögtön láttam egy-két pontot, ahol le lehetne faragni. Kis utánagondolással biztosan lesz több is. Egyelőre ott állok, hog y a bevétel pont a fele a kiadásoknak, de ha hozzászámolom a gyerektartást és azt, hogy lefaragok néhány helyről, akkor kb. egálba leszek. Bizakodó vagyok :)

Az allergiája kinőhető, de nem tudom, mikorra. Most lesz majd az első terhelése.

Várom még a bíztató írásokat :)

2010. aug. 24. 11:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit furán fogalmaztam, tehát a gyerek apjának van a vállalkozása, tehát a férjemnek, csak már nehezen jön ez a szó a számra :)
2010. aug. 24. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Megint én. Szerintem első körben vele kéne tisztázni, mennyit hajlandó fizetni, mi is megállapodtunk annak idején egy fix összegbe papíros jövedelmétől függetlenül, mivel mi tudtuk mennyit bír a gyerekeire fordítani. Talán ebben van benne annyi emberség, hogy nem szúrja ki a szemed 10000 ft-al. Egyébként a kislányhoz mennyire ragaszkodik? Szerinted fog rá költeni miután nem lesztek együtt? Egyedülállóként talán az önkormányzatnál is tudsz néha egy kis segélyt intézni. A csp egyedülállóként csak kb.1000 ft-al több. Sajnos majd mindig jönnek előre nem látható költségek, de ez akkor is így van ha az ember nem egyedülálló. Mi is hónapról hónapra élünk, csak nekünk annyival könnyebb, hogy tudjuk egymást támogatni
2010. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, okosan teszed, hogy végre lépsz! Vágj bele, sokan megtettük és jobban jártunk így mint egy rossz kapcsolatba..én elváltam egy gyermekkel akkor volt a fiam három éves épp kezdte az ovit azon az őszön. Azóta én is társra találtam és tervezzük a közös bébit, a fiamat pedig sajátjaként szereti..Nálunk a felállás a következő volt, lakás maradt nekünk, de minden mást elvitt, a fiam bútorát is, autót stb..semmi nem maradt az edényeken kívül a lakásba..én az összes aranyamat eladtam és ágyat vettem meg ami szükséges volt, barátok pedig segítettek ahol tudtak.Emellett igényeltem a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, kétszer adnak pár ezret egy évben de ha ezt megítélik neked akkor ingyenes étkezésre lesz jogosult a gyermeked majd bölcsibe, oviba. Mint előttem leírták a családi nem sokkal több sajna. Emellett kaptam nyugdíjas bérletet is:) nekem nem volt meló ahova visszamenjek gyes után így fél évig jártam a munkanélkülibe jelentkezni úgy, hogy nem kaptam pénzt, de ez az együttműködés volt az alapja annak, hogy kapjak utána szociális segélyt, azt mikor megkaptam nem kellett magam után tb-t fizetnem és kaptam nyugdíjas buszbérletet is:) később melóhely is sikerült..és tudod annyira kinyílt a világ..végre nem csak egy eltaposott semmibe nézett feleség lehettem, hanem egy önálló nő, anya..akire igen csak hajtottak a pasik pedig azt hittem gyerekkel nem lesz könnyű társat találni, pedig de:) kívánok neked is sok erőt, kitartást és hidd el csak az első lépés a nehéz.Még annyit, én húszezer forintot kapok gyerektartást és már a bírósági tárgyaláson kikötöttem, hogy vonják le tőle ne kézbe adja..jól tettem mert így ha plusz juttatást kap akkor nekünk is több jön a húsztól..és elhiheted egy fillért se ad sem suli kezdésnél..mert már sulis a gyerek se soha..néha vesz neki ajándékot amikor muszáj, szüli nap, kari és ennyi..de a gyereket már nem is érdekli az apja:) a második férjemet hívja apának:)
2010. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs gond,szerencsére,de hátha segíthetek.A lakás eladásról azért ne tegyél le.Mikor vetted(mióta fizeted)mekkora,hol van,milyen lakás(panel,tégla,új építés) stb.?

Elképzelhető,hogy találsz kisebbet,máshol jó környéken és akkor a hitel is kisebb rajta.

Még valami,de lehet ez nem fog tetszeni,menj vissza dolgozni!Add bölcsibe a gyerkőcöt.Van munkahelyed gondolom,ha Gyeden vagy.Munka mellett meg kapsz gyes-t ami havi 25eFt a gyerek 3 éves koráig.A kényszer nagy úr,de a kicsik jobban alkalmazkodnak,te meg nem leszel ideges,a megélhetés miatt,ami nem fog átragadni a gyerkőcre.A lakást is csak úgy tudod végigvinni,ha dolgozol.

2010. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már intézem a bölcsi helyet, és a munkahelyemen is szóltam, nagyon várnak vissza.

Sajnos nem tudom eladni a lakást, mert másfél millóval több rajta most a hitel, mint amennyit eredetileg felvettem évekkel ezelőtt. Pótfedezet is be van vonva, tehát a lakást ha eladnám, nem fedezné a teljes összeget, maradna még tartozás. Kisebbet se tudok venni, mert 35nm-es másfél szobásban lakunk. Ennél kisebb lakás már élhetetlen, főleg gyerekkel :)

Szépen megnyugodtam, egy hete rágódom ezen majdnem. Osztottam, szoroztam, a gyerektartással, meg a fizetésemmel bőven ki fogok jönni a pénzemből. Nagyon köszönöm nektek is, illetve mindenkinek aki még leírja a történetét, mert abból is erőt merítek. ÉLjenek soká ezek a bátor anyukák :)

2010. aug. 27. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Így már érthető a lakás.Akkor nem marad más mint a munka és ,hogy kapod a gyest.Így azért ki tudsz jönni majd rendesen?

A bölcsivel kapcsolatban annyit írnék,hogy ne idegeskedj,szorongj rajta,mert megérzi a gyerkőc.Próbáld meg teljesen természetesnek venni(még ha magadban nem is egyszerű)sokat segít majd a beszoktatásnál neked és neki is.

2010. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, megtettem a kezdő lépést, és minden nagyon jól alakul! A munkahelyem visszavesz, bölcsit sikerült szereznem novemberre. Ráadásul kezd beindulni a kis mellékes bizniszem, amit itthonról csinálgatok egy ideje. :)

Persze a lelki része megvisel, és van még egy csomó megbeszélni valónk. De legalább már elindult a folyamat

2010. szept. 8. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!