Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tovább egyedül, ha a...

Hova tovább egyedül, ha a párom nem akarja vállalni a gyereket?

Figyelt kérdés

Babát várok, még korai stádiumban vagyok, azonban a párom abortuszt akar, különben elfordul tőlem, és nem fog támogatni semmilyen szinten, ha megtartom a babát. Nem élünk együtt amúgy. Ilyen esetben mit lehet tenni? Nagyon tanácstalan vagyok, bejelentett munkám sincs itthon, ami azért most nagy segítség lenne... Én pereskedésbe tartásdíjjal nem akarok menni, hogy ne kelljen azt is hallgatni majd... Vagy nem tudom. Mit tanácsoltok? Lehetőleg olyanok (is) írjanak, akik átéltek hasonlót.

Van, hgy meggondolja magát az apa, és mégis melléd áll?


2010. aug. 21. 14:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ne csak érzelmi alapon hozd meg a döntésedet. Sokan vannak ugyan, akik azt mondogatják, hogy majdcsak lesz valahogy, de mégis hogyan? Ha nincs bejelentett munkád fogsz kapni 28500 ft gyest, és 13000 ft családi pótlékot. Kérhetsz az Önkormányzattól anyagi támogatást, azt hiszem gyermekvédelmi támogatás a neve az kb 5000 ft. Ha mondjuk nincs mögötted egy család, aki képes téged anyagilag és fizikailag is támogatni, akkor nagyon nehéz dolgod lesz. Ha megtartod a babát, az apa hadakozása ellenére, szerintem ne számíts arra, hogy majd egyszercsak minden jóra fordul. Voltam egyszer hasonló szituban mint most Te, én akkor a józan eszemre hallgattam, és nem bántam meg. Azóta megszülettek a gyerekeim, a megfelelő időben, a megfelelő apától.
2010. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Majdnem 1 éves kapcsolat után estem teherbe.Nem akartam babát mert már volt egy lányom az előző házasságomból.Nálunk fordítva volt mint szokásos.Nem működött a kapcsolatunk és így próbált megfogni.Szándékosan ejtett teherbe(kiszakította a gumit),hogy majd így együtt maradunk.8 hetes koromig bírtam vele maradni,aztán elküldtem mert úgy éreztem belehalok ha vele kell leélni az életem.Eljutottam az abortusz bizottságig,kaptam 3 nap gondolkodási időt.Életem legszörnyűbb 3 napja volt.24 órából 26-t bőgtem.Aztán úgy döntöttem,hogy nem ölöm meg a saját gyermekem !Egyedül végigcsináltam a terhességet és a szülést,nagyon nehéz volt.Most 14 hónapos és a világ legtökéletesebb babája!Tudja ,hogy megszületett a baba egy közösségi oldalon még képet is látott róla.Ő nem keres és nem keresem .Jól döntöttem 100 százalékosan!A gyámhatóságon nyilatkozatot kellett tennem ,az én nevemet viseli.Számomra ő nem apa csak egy sejt!
2010. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Első babámat 20 évesen egyedül vállaltam. Nem így indult,de apuka a harmadik hónapban meggondolta. Nagyon nehéz volt,érzelmileg,anyagilag egyaránt. De nem bántam meg.

Mivel apasági nyilatkozat nélkül szültem meg,a gyámhatóság felszólított,tenni kell valamit,mert olyan nincs,hogy nem szerepel apa a születési anyakönyvi kivonaton.

Lehetőségek:elismeri magától,képzelt személyt írnak be apának,vagy lehet apasági pert indítani.Úgy alakult,elismerte az apaságot,fizeti a megszabott gyerek tartást,azt kb. ennyi. Alig látja a lányát,jó ha évente 2* találkoznak.Igaz,volt olyan időszak,mikor kellettünk volna neki,de akkor már én nem akartam.

3 éves koráig voltunk kettesbe,család segített amiben tudott.Aztán egyszer csak jött valaki,aki gyerekestül szeretett,összeházasodtunk,lett még két fiúnk.

Gondold át alaposan,mert nagyon nehéz,de szerintem megéri.

2010. aug. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Hasonló a történetem mit az elöttem szóloké,igaz mi meg együtt terveztük a babát.Mire összejött addigra ö nem akarta mert szerinte ÉN nem ugy állok a dolgokhoz ahogy kellene!! Azt mondta vetessem el és majd 2-3 év mulva ujra probálkozunk.ÉN mondtam szó sem lehet róla nem azért akrtam a babaát ,hogy utána elvetessem.Erre az volt a válsz jó de akkor kettönk között vége mindennek!Összepakoltam eljöttem haza szüleimhez.Ittvége islenne a történetnek de ö csavart rajta rendesen.Jöttek a "fenyegfetö" sms-ek,telefonok,hogy ez az ö gyereke és nem mond le róla.Szóval nem egyszerü a helyzet.DE megbánni egy percig sem bántam meg a kisfiam 2,5 hónapos es egy gyönyörü kisbaba!!Hozzáteszem én már elmulottam 35 éves azért is válalatam a babát.

Adhatunk neked "tanácsokat",mint ahogy nekem is adtak jjó sokan,hogy ezt csinál meg aztcsináld de a döntés a te kezedben van!!!Tetudod,hogy van e olyan segítség a hátad mögött ami ilyenkor kell,mert az kell mindenképpen!!!Annélkül nem megy hidd el én tudom!!

Kívánom,hogy dönts úgy ahogy azt te a legmegfelelöbbnek tartod!!!

2010. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy mindezt leírtátok. Minden elismerésem azoké, akik végigcsinálták egyedül így, vagy úgy.
2010. aug. 22. 23:04
 16/16 anonim ***** válasza:
40%
Felelőtlen semmirekellő vagy. Remélem szenvedsz azóta is...
2014. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!