Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tovább egyedül, ha a...

Hova tovább egyedül, ha a párom nem akarja vállalni a gyereket?

Figyelt kérdés

Babát várok, még korai stádiumban vagyok, azonban a párom abortuszt akar, különben elfordul tőlem, és nem fog támogatni semmilyen szinten, ha megtartom a babát. Nem élünk együtt amúgy. Ilyen esetben mit lehet tenni? Nagyon tanácstalan vagyok, bejelentett munkám sincs itthon, ami azért most nagy segítség lenne... Én pereskedésbe tartásdíjjal nem akarok menni, hogy ne kelljen azt is hallgatni majd... Vagy nem tudom. Mit tanácsoltok? Lehetőleg olyanok (is) írjanak, akik átéltek hasonlót.

Van, hgy meggondolja magát az apa, és mégis melléd áll?


2010. aug. 21. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
A tudta nélül estél teherbe??? Tervezett volt? Ezek szerint NEM! Utálom az ilyen undorító ragacs embereket! Pontosan azt kapod amit megérdemelsz!!!
2010. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Első: Rohadt szemét vagy, fogalmad sincsen a körülményekről!


Kérdező: Rokonok sincsenek esetleg akik segíthetnének?

2010. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Én megtartottam.

Az apa nem gondolta meg magát, soha sem kereste, nem fizet utána, eltűnt mint a kámfor.

Igaz annyival könnyebb helyzetem volt,hogy volt munkahelyem.

Egyedül, még rokonokkal is nagyon is nehéz.Nem bánom,hogy így döntöttem, de nem ment könnyen az biztos.

2010. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Én egy ilyen t.aplónak biztos nem szülnék, még akkor sem, ha később meggondolja magát. Ha van segítséged (szülők, nagyszülők) akkor ne vetesd el, de ha senkire sem számíthatsz, akkor ne szüld bele a bizonytalanságba és a szegénységbe. :(


Hány éves vagy?

2010. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem ez volt a kérdés, főleg nem az, hogy te kiket és miért utálsz. Bunkó. Nem a tudta nélkül estem teherbe, hanem teherbe estem, mert közösen nem védekeztünk, úgyhogy annyira nem lepődtünk meg. Nem, nem tervezett volt, azt hiszem ez leszűrhető volt a leírtakból. Szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek, akikkel ez előfordult. Mindketten felnőtt emberek vagyunk- felelőtlenek, ha így tetszik...A különbség, hogy én szeretném megtartani a babát, ő pedig nem. Semmiféle kötelessége nincs. Kedves első válaszoló, mocskolódj csak nyugodtan, ha nincs más dolgod, szép tartalmas délutánt neked.
2010. aug. 21. 14:48
 6/16 A kérdező kommentje:
sziasztok, Köszönöm szépen a többi normális választ, hamarosan reagálok rájuk.
2010. aug. 21. 14:49
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 babát elvetettem, ahol apu nem akarta, én meg nem voltam elég érett, hogy kitartsak amellett, hogy ne. Azóta is bánom, pedig van új párom, és egy kisfiunk. Tehát nem is maradtunk együtt ezzel együtt, hogy elvetettem a kedvéért. Azt javaslom, halgass a szivedre, ha meg szeretnéd tartani, gondold végig a lehetőségeket, miből tudtok majd megélni, ki tud segiteni. Ha nagyon rosszak az anyagi körülményeid, akkor sajnos nehéz gyereket vállalni, gondolom, akkor marad vagy az abortusz az örökbeadás. Sok sikert!
2010. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen a körülményeget, anyagi dolgokat csak te ismered, te tudod megítélni, hogy milyen a helyzet. De én azt hiszem megtartanám. Biztosan segítsenek a szülők vagy a rokonság, egy-két barát.

Velem nem, de egyik barátnőmmel történ hasonló. A barátja nem akarta vállalni a babát, nagyon hadakozott, mikor megtudta, hogy gyermekük lesz, de együtt éltek. Aztán szépen megbékélt, elfogadta és mára szép kis családdá váltak. Nála befolyásoló volt szerintem, hogy a környezetében sorra gyereket vállaltak a haverok, barátok, szomszédok, rokonok. Remélem, nálatok is jóra fordul majd, ezt kívánom!

2010. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Nálam is lelépett apuka.Van segítségem (szüleim+testvérem)+Gyed+csp.Így is nagyon nehéz.Saját lakásomban élek.A gyereknek használtan vettem mindent.

Soha nem szorultam segítségre és én ezt nagyon nehezen tudom feldolgozni.

Újra megszülném!!

Nagyon szerettem az apukáját,de két életet tett tönkre és ezt nem felejtem el!

2010. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
16%

nem terveztük de közösen nem védekeztünk XD



szopacs XD

2010. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!