Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is különleges, ha...

Szerintetek is különleges, ha egy másféléves gyerek tisztán énekel?

Figyelt kérdés

A Süss fel nap, fényes nap dallamára énekel:

ma-ma-ma-ma-ma-ma


2010. aug. 19. 14:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Úgy fogok tenni.

Minden jót!

2010. aug. 24. 22:05
 12/14 anonim válasza:

Mi lett a kis énekessel azóta?

Azért botlottam a kérdésbe, mert az én lányom most másfél és szintén felismerhetően, szépen énekel, szerintem tisztán is (igaz nincs abszolút hallásom). Keki a Mennyből az angyal a kedvence még mindig, végigénekli szöveg nélkül teljesen felismerhetően (ta-ta-ta-ta-ta), pedig nem 2 hangból álló dal. Tény, hogy 7 hónaposan már tapsolt (nem tanítottam neki), és nem volt még egy éves, amikor a Gyerekek-gyerekek c. mondókát ritmusra szavalta és hozzá pontosan tapsolta magának az ütemet (ez a kedvenc mondókája azóta is). Féléves kora óta fúj egy játékfurulyát szép hangon. Abszolút nem erőltetek rá semmit és én lennék a legjobban meglepődve, ha muzikális lenne a későbbiekben is, lévén a férjem teljesen botfülű, én pedig ugyan játszottam hangszeren, de sosem voltam sajnos teljesen tiszta énekhangú (bár a hallásom és a ritmusérzékem nem rossz). Egyébként féléves kora óta járunk Ringatóra, Kerekítőre, a foglalkozások légköre és a kedves feladatok miatt, gondolom, ezért is ilyen hangszerközpontú és mondókázós-éneklős.

2017. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
előző vagyok keki=neki
2017. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az én legkisebbem is "énekel" már, 18 hós, és a dallamon kívül sok szót is mond a dalokból, amiket már tud. Halandzsázza a Süss fel nap, Mókuska, mókuska, Kis kacsa fürdik, stb dalokat. Én is érdeklődve figyelem, mi lesz ebből, a nagyobb gyerekeim nem kezdték ilyen korán. Ugyanakkor többgyermekes anyaként már volt lehetőségem megtapasztalni, hogy nem érdemes túlmisztifikálni és nagy jelentőséget tulajdonítani az ilyen és ehhez hasonló kiskori cselekvéseknek, mert idővel abbamarad a gyors fejlődés és a többi gyerekhez válik hasonlóvá. Ki ebben, ki abban lesz ügyesebb vagy kiemelkedőbb. Örüljünk neki és váljék gyönyörűségünkre! :)
2017. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!