Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes anyukák, miben...

Többgyerekes anyukák, miben lett más az életetek a többedik babátok születése után? Boldogabbak vagytok?

Figyelt kérdés

Világéletemben 2gyereket akartam, férjem szintén. Majd megfogant a fiunk, és onnantól kezdve megtorpantunk.

Vészes hányás miatt kórházban voltam 2x a terhesség alatt, volt, hogy szinte felkelni sem tudtam. Eleinte vérezgettem is, úgyhogy nem pozitív élmény a terhesség.

27 órát vajúdtam. Nagy részére nem is emlékszem :) Majd kínlódtunk a hasfájással, fogzással, idegrendszeri éretlenséggel, több emberes babával. Akkor eldöntöttük, hogy nem kell több gyerek.

A fiunk most 2 éves. Felötlött a férjemben a gondolat, hogy mi lenne, ha mégis lenne még egy babánk. Azóta is fura kettős érzésem van. Rögtön a szép pillanatok ugranak be, és izgatott leszek a baba gondolatától is, viszont ott motoszkál bennem, hogy mi lesz, ha ugyanezt végig kell csinálnom. Hogy elég jó anya vagyok-e én ehhez.

Miben lesz könnyebb/ nehezebb kettővel?


2021. jan. 13. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Minél több gyerek, annál több boldogság. Semmihez sem fogható az az érzés, amikor látom a lányaimat együtt játszani, vagy amikor megölelik egymást. Ha nem kellene más dolgokat figyelembe venni (pénz, császár), szülnék vagy 20-at. 😄
2021. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Mennyi idősek vagytok a férjeddel? Ha nem kistesóra vágytok, hanem második gyerekre, akkor nagyobb korkülönbséggel lehet, hogy bevállalnám. Már egy 4 éves kisgyerek is sok dologban önellátó, ráadásul még együtt is tudnak majd játszani később a gyerekek. De, ha nektek belefér, akkor 6+ év is lehet a gyerekek között.

Nekünk 2,5 év van a gyerekek között és nehéz, nagyon, de nem olyan sokkoló, mint az első gyerek születése. Nekem nehéz összerendezni a két gyerek napirendjét, pedig itt látom, hogy másoknak pikk-pakk megy. De könnyebb ketten szórakoztatni a kicsit (már az is elég, ha láthatja rohangálni a nagytesót). Ha jó alvó a nagyobbik, akkor megint könnyebb pár fokkal.

2021. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nekem borzasztó volt az első terhességem, végighánytam az egészet" folyamat szédültem stb. Mi is több gyereket szerettünk volna, ráadásul kisebb korkülönbséggel, de miután megszületett a fiam, hallani se akartam másik gyerekről. Mindig mondtam,hogy nem én ezt nem tudom végigcsináni,már esküszöm örökbefogadáson gondolkodtam. Amikor 2 éves lett a kisfiunk, és már nem volt annyira baba, akkor kezdtem érezni, hogy most de jó lenne egy kisbaba. Aztán volt egy alkalom, amikor felborult a ciklusom és nem védekeztünk. Valahogy éreztem, hogy terhes vagyok, féltem, de örültem is. És tényleg kiderült, hogy jön a baba. Az elsőhöznképest ez a terhesség semmi volt, szöges ellentétek. És hát végül kiderült,hogy ikrek😊

Most 6 éves a nagyobb és a 2-t töltik a kicsik februárban. Hiába nagy a korkülönbség tökre jókat eljátszanak. És igen nehezebb, mint egy gyerekkel, mert nekünk rögtön 3 lett, de a fiunk már volt olyan nagy, hogy betudjon segíteni stb.

És látod mi is elég sokat vártunk, sőt ha rajtam múlott volna, lehet még most is egyke lenne a fiunk, de nagyon boldogok vagyunk, hogy úgymond kaptunk egy kis löketet és így már teljes a családunk❤

Bocsi, ha nagyon hosszú, de remélem segít valamit a tortenetunk😊

2021. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk is nehéz volt a lányommal csecsemőként. Aztán kb 3 éves kora körül kezdtünk vágyni egy babára megint. Nehezen jött ösdze, volt 1 vetélésem is. Aztán mikor megint terhes lettem félve mentünk a dokihoz( tartottunk attól h megint baj lesz)

Aztán kuderült h ijreket várok.

Háát.... Nem volt öszinte a mosolyom, megmondom őszintén. Az előző 4 év legrosszabb pillanatai játszódtak le bennem 😵

Most az ikrek 10 hónapisak. A nagylány 5,5 éves. Nem mondom h könnyű, és minden rózsaszín és happy, DE imádom őket.

A nagy olyanokat tud mondani (főleg mikor már vérben forognak a szemeim a méregtől) h egyszerűen nem kehet kibírni nevetés nélkül 😅

A kucsik igazi gézengúzok, de fele anbyi "gond" nincs a 2vel mint a lányommal volt annó (lehet már a rutin miatt is máshogy reagálom le a dolgokat)

Szóval ha vágytok egy vabára, akkor vágjatok bele 😊

Ha nem lennél jó anya, akkor nem is kételkednél abban h jó anya vagy e 😉

2021. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!