Mégis mivel lesznek különbek azok a gyerekek, akik a telefontól, TV-től, laptoptól el vannak zárva?
NEM PROVOKÁLNI SZERETNÉK. ÉRDEKEL A TÉMA.
Engem nem a különböző weboldwlak meg kézikönyvek véleménye érdekel errol, és nem is a WHO véleménye, hanem azoké, akik mindenféle kütyü nélkül nevelik gyerekeiket, és meddig tervezik ezt csinálni? Mert ugye örökké nem tehetik meg.
Miért ne nézhetne egy 5 éves gyerek mesét a TV-n? Nem úgy értem, hogy mondjuk egész nap beultetik a TV elé, hanem mondjuk aki egy mesét nem enged megnézni a tableten vagy a TV-n a gyerekének x éves koráig, az miért teszi?
Nem ezek használata a probléma, hanem ha CSAK ezekkel foglalkozik egész idö alatt.
Másrészt a TV/internet használatánál probléma lehet, ha olyasmiket néznek, amit nem tudnak megérteni vagy feldolgozni a koruk miatt.
Akik meg elzárják teljesen a gyereket, azok a begyepesedett emberek, akik minden újtól félnek és eleve rossznak tartják.
Semmivel amúgy. De ha a szülők sem néznek tv-t akkor ott ez a természetes, és hát a családba kell hogy beilleszkedés a bébi :)
De máshol meg ez is olyan vallásos meggyőződés szerű dolog, mint sok minden a kisgyerekek nevelése körül.
Régen mindenféle babonát követtek, nem adtak nevet a babának nehogy a szellemek árthassanak neki stb... Most páran az anyatejet hiszik csodatalizmannak, vagy nem engedik képernyő közelébe végletesen.
De azért mindenképp a legjobbat akarják a gyereknek ami szép dolog.
#4 én tv-t is néztem és olvastam is, semmi baj a fantáziámmal. Az, ha megnéz egy mesét nem jelenti azt, hogy sose olvas, játszik, szerepjátékozik, szaladgál.
A filmek tudnak művészi kategóriát képezni, persze meg kell válogatni. Láttad már pl a Coco-t? Olyan sok kérdést feltehet a gyerek, olyan sok érzelmi húrt megpenget, olyan gyönyörűek benne a zenék. Aki ezt a fajta lehetőséget elveszi a gyerektől, az - már bocsásson meg nekem mindenki - egy hülye. Eza véleményem.
Nálunk MINDEN van, pedig tanító vagyok és van minőségi idő is velük töltve. Mesét én is nézten tv-n GYAKRAN és most itt vagyok 2 diplomával, úgy hogy imádok olvasni is (magamnak és nekik is). Én is nézek tv-t ma is, minden szobánkban van. Macbook, számítógép, tablet, okostelefon, okos tv van itthon, használja is mindenki. Ettől függetlenül gazdag a szókincsük, értelmes, átlagnál jobbak.
Szerintem a mérték és a felügyelet a lényeg. Amúgy hasznos is. Rengeteg tényleg fejlesztő játék is van. Iskolában is csak okostáblát használok a gyerekekkel. Ezekkel a gyerekekkel konkrétan kitolás, ha nem engedik nekik ezeknek a gépnek a használatát, mert tőlük elvárás lesz.
En ovodapedagogus vagyok, a szakdolgozatomat is errol irtam... Most 4 honapos a lanyom tv-t minimum 3 eves koraig nem szeretnem hogy nezzen es utana is szurve, mert olyan idetlen meseket csinalnak manapsag, hogy az hihetetlen :( telefont majd altalanos iskolas koraban szeretnek venni amikor tenyleg szuksege lesz ra.
Szerintem az a lenyeg, hogy a szulo felugyelje mit nez/csinal, mert nagyon sok az olyan tartalom ami nem gyermekeknek valo.
Az se jo megoldas ha atesunk a lo tuloldalara es semmit sem engedunk, mert ha hirtelen erik a hatasok akkor nagyon ra fog fuggeni. Szerintem meg kell tanitani a mertekletessegre, illetve arra hogy hogyan kell hasznalni ezeket az eszkozoket.
(Egyebkent Vekerdy azt mondta h 6 eves kor alatt artalmasak az Ikt eszkozok)
9-essel nagyon egyetértek.
3 éves korukig nemigen néztek ilyeneket. Azóta pedig leginkább nem televízió műsorát, hanem DVD-t. Vagyis Süsüt, Kisvakondot, Vízipókot, Thomas a gőzmozdonyt stb.
Hozzáteszem: mi se nézünk tévét, mert nemcsak a gyerekműsorok idétlenek manapság. Így persze a szülői példa is megvan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!