Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek, kettő vagy esetleg...

Egy gyerek, kettő vagy esetleg több? Mennyit vállaltok?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye és miért?
2010. aug. 10. 12:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

előző

a nagy kisfiú, a kicsi kislány

2010. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt minimum szeretnénk. De nem bánnám, ha három is lenne.

Nálunk csak az egészségen fog múlni, meg azon, hogy sikerül-e és milyen hamar. (A kislányunkra sokat vártunk, mert vannak eü. problémák sajnos.)

Anyagilag mindegy, tudjuk vállalni és helyhiány sincs.

2010. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

én személy szerint nem osztom azt a véleményt, hogy „többet nem tudunk bevállalni, ennyit tudunk tisztességgel felnevelni”. A mai világban mi a biztos? Honnan tudhatod biztosan, hogy a munkahelyed nem szűnik meg, hogy a párod nem rokkan le, a házadat nem viszi el a vihar? Én nem tudom, így nem mondhatom azt, hogy 1 gyereket biztosan tudok egyetemre járatni, hiszen az is lehet, hogy addigra teljesen tönkremegyünk. Azért vállalunk 3 gyereket, mert ennyit terveztünk, és ha belegebedünk, akkor is addig fogunk küzdeni, míg mind a 3-at nem sikerül tisztességgel felnevelni. Én nem a tesót hiányolom (ahogy írjátok, hogy milyen jó volt, hogy volt testvérem), hanem sok „kispipi” fölött szeretnék „tyúkanyóskodni”, néhány ismerős család mintájára.

Jelenlegi helyzetben a házunk 3 szobás, 2 gyereket simán elbír, a 3.-hoz vagy költözünk, vagy kicentizzük a mostani házacskát. 3-nál többet nem tudunk vállalni, mert valszeg császárosok lesznek mind.

És azt is bele kell számolni, hogy a párom egyke, szóval onnan még örököl egy lakást, én is kapok majd majdnem egy felet, lesz mit a gyerekekre hagyni.

2010. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

Egyet semmiképp, egy gyerek nem gyerek-mondom én.

Kettő már van, (26 és 5 hós) és tervezzük ilyen intervallumban a harmadikat is.

Szerintem ahol két gyerek van, már majdnem mindegy, hogy kettő vagy három vagy négy vagy több...

Sok kedvezmény jár rá, a csp plusz fedezi a pelust, ha fél évig tud szopni, nem kerül többe-mert már minden megvan. Max pár ruha szezon vagy méretkülönbség miatt.

2010. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A most 1 éves ikrek mellé jövőre szeretnénk még egy babát, de lehet, hogy idővel bevállalunk még egyet. Az ok: mindketten nagy családot szerettünk volna.

Nem vagyunk gazdagok, de mindenünk megvan és a gyerekeinknek is meg tudjuk adni azt, ami szükséges. Családi házban élünk nagy kerttel, gyerekek nélkül itt élni nem is lenne az igazi. :)

2010. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Akkor engem itt most "megköveztek" mert én bizony egyke párti vagyok-legalábbis eddig:)Bár tisztelem és becsülöm azt aki több gyereket (be)vállal.Én nem merek..
2010. aug. 10. 16:45
 17/20 anonim ***** válasza:

Elvileg kettőt terveztünk, 5-6 év szünettel. Nem jött össze, kis korkülönbség lesz köztük. :) A lányom 21 hónapos, én meg 16 hetes kismama vagyok, remélem most kisfiúval a pocakban (persze az se baj, ha lány lesz).

Én azért titokban nagyon szeretnék 3. babát, majd akkor, amikor már nagyobbak lesznek a gyerekeim, és kedvem támad újra babázni (mondjuk majd 10 év múlva). Sajnos a párom szerint a kettő bőven elég.

Okok:

- egyke vagyok, mindig tesót szerettem volna, ha már nekem nem lett, legalább a lányomnak legyen

- ennyit még nyugodtan merünk vállalni

- majd egyszer sok unokát szeretnék (remélem így lesz), akiket lehet dédelgetni. A nagymama dolga a kényeztetés, és én jó nagymama akarok lenni. :))

- mi egyéb célja van az életnek? Mi másért élünk, ha nem a gyerekeinkért? Nem? A gyerek a legnagyobb boldogság, és ha duplázódik, triplázódik, ... még jobb! ;)

2010. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Miért köveznénk meg? Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit akar! Ennyi erővel a szüleimre is kiabálhatnék kígyót-békát, mert nekem nincs testvérem. Mi 2 vagy 3 gyereket fogunk vállalni (1 már van) de nem azért, hogy növeljük Magyarország népességét vagy mert annyira ősanya lennék, hanem mert ennyit szeretnénk.


Szerintem mindenkinek van egy elképzelése arról, hogy milyen számára az ideális gyermekkor. Mindenki úgy tervezi be a gyerekek számát, hogy ezt anyagilag, érzelmileg és minden egyéb módon biztosítani tudja nekik, hiszen mindenki a legjobbat akarja a saját gyerekeinek. Van akinek az az alap, hogy minden évben külföldi nyaralásra mehessenek vagy lakást tudjon venni minden gyerekének vagy egyetemre tudja járatni őket, van akinek meg csak az számít, hogy szeretetben nőjön fel. Éppen ettől szép az egész, hogy ahány ember, annyiféle gondolkozásmód. :-)

2010. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 van. Csak anyagi okok miatt nem vállalunk még egyet, pedig nagyon szeretnénk :)

Én nem szerettem volna soha egykét, nem jó az senkinek... Sokmindenből kimarad a testvérhiány miatt, és a szülőnek is jobb, ha legalább ketten vannak, de ez csak az én véleményem -erősen, hosszú évek óta.

2010. aug. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hu,mi 4-et szeretnenk.

Ferjem es en is nagy csaladban nottunk fel.

Mar van egy 13 honapos kisfiunk.

2010. aug. 11. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!