Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek, kettő vagy esetleg...

Egy gyerek, kettő vagy esetleg több? Mennyit vállaltok?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye és miért?
2010. aug. 10. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

kettőt szeretnénk egy már van.


miért?

-jó helyen lakunk igy elférünk két babával / gyerekkel is.

ha majd nagyobbak lesznek költözünk és akkor már tarthatunk állatokat -csirke- nekik is lehet kutyájuk és külön szobájuk.


-anyagilag ennyi fér bele

-mi egykék voltunk a párommal ezért legalább ők ne legyenek egyedül..

2010. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretnék minimum kettőt, mert szerintem akármilyen viszonyban lesznek is, azért a testvér egy olyan, hogy is mondjam, tapasztalat az életben, amit semmi más nem pótolhat, valamilyen téren biztos több lesz az az ember, akinek testvére van, én legalábbis így tapasztaltam, de nem hiszem, hogy valaha kerülök olyan anyagi helyzetbe, hogy 2 gyereket úgy fel tudjak nevelni, hogy mindent megadok mindkettőnek, és nem születik konfliktus a féltékenykedésekből.

Szóval marad az, hogy 1 szem gyerekem lesz.

22/L

2010. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt szeretnénk a jelen állás szerint, talán hármat ha nagyon jól jönnek össze az anyagiak. 3-nál többet semmiképpen nem szeretnénk, mert nem csak megszülni kell őket, hanem napi szinten foglalkozni is velük és sajnos a szabadidő tekintetében nem állunk túl jól.


Mindenesetre egyelőre 1 babánk van és még 2-3 év, mire az első kistesó megszülethet. Szóval még igen messze van.

2010. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

2 éves fiam van, jó lenne egy tesó, biztosan lesz is, de annyira félek meghozni a döntést hogy jöhet, hogy csak halogatjuk.

Szerintem 2 lesz.

Miért:

- világ életemben lusta voltam:)

- még egyszer csinálnám max végig újra az elejétől, többször nem, de soha ne mond hogy soha:)

- elférne több is

2010. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Én azt mondtam, addig csináljuk, amíg lány nem lesz. :) De a viccet félretéve: én egy gyerkőcöt szeretnék, mert abban 100%-ig biztos vagyok, hogy mindent meg tudok majd adni neki (egészen az egyetemig). Két gyerkőc már nem biztos, hogy beleférne, de mivel másoddiploma és szakmaváltás is szerepel a terveim között, lehetséges, hogy bevállalnék még egyet.

De ezt azért még változhat, jelenleg még az elsőt várom, a szülés után kérdezd meg újra. :)))

2010. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kettőt tartok ideálisnak,ennyit is terveztünk!Van egy két éves kisfiúnk és egy 26h.pocakban lévő kisfiúnk.Nekem ikertesóm van ,el sem tudom képzelni milyen egykének,mindig is tesópártiak voltunk.Szép családi házban lakunk,van kinek van hova :) Szerintem akinek van testvére ,több lehetősége van a játékra,önfeledt gyerekkorra,és hamarabb megtanulják hogy megosztani valamit másokkal öröm.(nem álltalánosítok,tudom van ellenpélda pró-és kontra)Nekem tetszenek a nagycsaládok,ha extra gazdag és még "fiatalabb"lennék még 3-4 ben is elgondolkoznék :)
2010. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi még majd vállalunk egy 3-t is! Van két kisfiam, de nagyon szeretnék egy kislányt is, de ha fiú lesz, az sem lesz gond.

Én nagy családból jöttem (4 testvér), nem is ecsetelem milyen a nagy család.

Szerintem anyagilag még belefér nálunk egy baba (nincs lakás és kocsi hitel), de majd csak évek múlva.

2010. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 lány után nem terveztünk 3-at. Aztán eltelt pár év és rám jött a babázhatnék, nagyon vágytam egy kisfiúra. Rögtön igaz nem vállaltuk be, pont épitkeztünk. Most viszont itt szuszog a 1,5 hónapos fiam akit imádok. Több nem lesz. Ennyit engednek az anyagiak, pedig szivem szerint még 5-6-ot is bevállalnék. Mi is négyen vagyunk tesók és ez igy szuper.
2010. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Úton a második és innentől komoly védekezés lesz, mert 3 gyereket nem tudunk "tisztességgel" felnevelni. Bár jól élünk, de sok a hitel a házon. Nekem fontos, hogy megvehessek bármit nekik amire szükség van, és ne keljen nélkülözniük. Drága a suli is.
2010. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jelenleg kettő van: 10 éves és 17 hónapos, harmadik nem hiszem hogy lesz, 38 éves vagyok.
2010. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!