Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz megérteni,...

Miért olyan nehéz megérteni, hogy 21 évesen nem szeretnék még gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok, bár év végére már 22. Azt hallom vissza több embertől a faluban, hogy papàm mennyire szeretne déd unokàt és múlt héten tett is nekem erre megjegyzést.

3,5 éve van párom, de úgy beszéltük meg, hogy még én is tanulni szeretnék ilyen fiatalon, hàzat szeretnénk venni, esküvőt szeretnénk tartani és ezek után majd szeretnénk 2 gyermeket.

Papa azzal jön, hogy ők mikor ennyi idősek voltak, már gyereket neveltek.

Igazából az is zavar, hogy jön nekem a gyerek témàval, de az megjobban, hogy terjeszti a faluban, hogy ő szeretné Déd unokát, de én nem vagyok olyan, hogy szüljek...

Úgy gondolom ez csak rám és a pàromra tartozik.

Mit lehet ilyenkor tenni? Mit javasoltok? Köszönöm előre is!



2020. nov. 2. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ugye tudod hogy miert van az embernek 2 fule?
2020. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, nagypapád ebben nőtt fel, akkoriban ez volt a normális. Most meg már másképp vannak a dolgok, de a nagypap úgy maradt. Nem sok esélyed van bármit is tenni ellene. Tűrd. Nem rosszindulatból teszi, hanem neki ez a természetes.
2020. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Várd meg amíg megmurdál és utána szüljél csak
2020. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Az en anyam is 20 evesn szult, az anyja hazaba, megis itt vagyok 24 evesen es semmi gondja azzal hogy karriert építek, vagy hogy meg nem akarok gyereket, leven hazunk sincs. Ez hulyeseg hogy emiatt van, mert hogy mas korban elt. Ha normalis ember lenne nem probalna sulykolni beléd akaratod ellenere hogy neked szulnod kell, mert hogy neki dedunoka kell. Voltak mar sajat gyerekei, voltak mar unokai. Szerintem csak unalmas az elete, ennyi az egesz.
2020. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Csak finom celzas, de gondolom neki mar nincs biztosan 5 eve hogy szulj, es 7-8-10 hogy jatszhasson vele.
2020. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne foglalkozz vele, ha a szüleid is ilyen korán vállaltak gyereket 70 sincs, még csak nem is szenilis, csak valahol a múltban ragadt. Az, hogy ő mit mond a faluban nem számít, nyilván akikkel ezt megosztja is tudják, hogy erre bőven ráértek.
2020. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ReGina... ***** válasza:
94%

Nekem is hasonló egy csöppet a helyzetem.

Én is 21 vagyok a párommal 3 éve vagyunk együtt.

Nálam édesanyám az aki szeretné már ha össze házasodnank és lenne baba. Bár ő inkabb a házasság részét, eljegyzést erőlteti.

Én így végképp nem szeretném. Én meg tanulok (levelezőn igaz) nincs semmi háttér.

Párom családja is említette már a témát de ők annyira nem erőszakosan mint anyum.

Ez van én megmondtam neki hogy még nem akarom akármit is tesz. Sőt minnel jobban erőlteti annal később lesz.

És hogy nem akarom hogy a párom "csak azért" jegyezzen el vegyen feleségül mert ő szerinte már ideje lenne.

Nem őrült neki de ez van.

Ő későn szült engem és későn is házasodott jóval 30 felett járt.

21/L; párom 23/F.

2020. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hanyadik ilyen ez ma már komolyan
2020. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Hányszor teszed még fel?
2020. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azért sokat segített.

16:59-esnek: soha nem tettem fel ilyen jellegű kérdést, amiket leírtam teljesen friss dolgok.

2020. nov. 2. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!