Hogy döntöttetek a baba nevéről? Nem tudom, hogy mit tegyek, minden nevet átnéztem már, de semmi.
A naptárt már vagy 100x végigolvastam, és mindenféle oldalon megnéztem az anyakönyveztethető neveket Magyarországon, de egyik se tetszik.
Előnye annyi, hogy tudom, hogy nem fogom elnevezni a fiamat vagy a lányomat: Zsüsztin, Didra, Diké, Alegernon meg Atakám, hát meghalok, milyen nevek vannak a világon!
(Ezzel nem bántani akarok senkit, csak elképesztő, milyen nevek vannak, a Pompóniától kezdve az Alváróig...)
Valahogy semelyik név nem tetszik. Nem tetszenek a ritka nevek, se a gyakoriak, se a külföldiek, se a magyar nevek, és nem tudom, mi legyen. A baba neme kislány🥰
Nem tudom, hogy hogy lehet ez, de egyik magyar anyakönyvezhető név se tetszik. Azt hittem, hogy ha majd tudni fogom a baba nemét, akkor könnyebb lesz, de nem. Végignéztem az összes lánynevet, többször is, de nem találtam nekem tetszőt.
Gondoltam már arra is, hogy valamelyik családtagról nevezem el, vagy hogy az én nevemet kapja, de azt inkább nem.
Más is volt már ezzel így?
Gondolj arra, hogy ő egy önálló ember lesz, lehet neki majd gyerekként, felnőttként pont az fog tetszeni, ami neked nem :)
Tehát válassz egy általánosan, normálisan hangzó nevet, és add neki azt.
Szerinted akinek 20 gyereke van, miről nevezi el a 21.et? :D Szerintem nekik hóttmindegy akkor már.
Pedig annyi szép lánynév van...nekem meg pont az a gondom, hogy túl sok tetszik :D Nekünk még nincs gyermekünk, de már kb. ki vannak választva a nevek, maximum 2 közül kell majd dönteni. Mi már nagyon rég beszélgetünk erről, és ugye a legfontosabb, hogy mindekettőnknek tetsszen, aztán hogy menjen a vezetéknévhez, nekünk az is fontos, hogy nemzetközi név legyen, és ne legyen ilyen nevű a közeli családban. Én személy szerint biztos nem nevezném el családtagról, csak kavarodások vannak belőle, meg aztán ő is megérdemel egy "saját" nevet.
Férjednek sem tetszik semmi? PL. az én nevemet úgy választották a szüleim, hogy apum írt egy listát, amik tetszettek neki, és anyum abból választott.
Nekünk a jelentés sokat segített, illetve arra is figyeltünk, hogy mivel téliek a gyerekek, a névnapjuk lehetőség szerint nyárra essen, ne legyen minden egyrakáson. A férjem vezetékneve s-re végződik, így az s, sz, zs, cs kezdőbetűk élből kiestek... mi így szűkítettünk. 😊
Egyébként a 21.-nél nem tudom, mi a helyzet, de a negyediket ugyanúgy átgondoltuk, mint az elsőt. 😊
Döntsd el első lépésként, hogy "magyar" nevet adsz neki, vagy "nemzetközit". Az első mellett szólhatnak érzelmi érvek, a második mellett meg az, hogy pl. külföldi billentyűzeten is be tudja majd írni a teljes nevét, vagy épp akárhol - nagyjából helyesen - ki tudják ejteni. Egy "Kincső" pl. az egész angolszász világot találgatásra készteti, se a CS-vel, se az "Ő"-vel nem tudnak mit kezdeni. De ilyen alapon pl. az Éva is rossz választás, hisz ékezetes É-betűt szinte csak magyar billentyűzeten találsz.
Aztán nézd meg a vezetéknevet! Ha az pl. magánhangzóra végződik, sok esetben kényelmesebb mássalhangzóval kezdődő nevet kiejteni. A külföldi bemutatkozás miatt esetleg visszafelé is lecsekkolhatod.
A családban már előforduló neveket nem ajánlom, akkor világ életében ő lesz a "kis"-akárkicsoda, csak hogy az öregebbtől meg lehessen különböztetni. A szülő nevét megint csak nem praktikus adni, apjuk kikiabál a fürdőszobából, és ketten szaladtok, hogy akkor kire gondolt. Ezt a szokást amúgy sem értettem, pl. az elsőszülött gyerek megkapja az apja nevét, de a második akkor mit kap, ha ő is fiú? Bocs, fiam, te ebből a hagyományból kimaradsz, későn jöttél, így jártál...
Aztán jó támpont, hogy ha hétköznapi a vezetéknév, akkor amellé lehet egy díszesebb nevet választani, és fordítva. Kovács Mária, vagy Szalai Zsuzsanna bizonyára sok van, egy Felsőbükszentkereszti Eleonóra Hortenzia meg nyilván túl sok.
Aztán végül az apját is meg lehet kérdezni, lehet, hogy van, amihez ő ragaszkodna. Ha meg több név is felmerül, akkor írjatok 5-5 nevet a papírra, egyelőre sorrend nélkül. Aztán cseréljetek papírt, és a másik korlátozás és indoklás nélkül kihúzhat neveket.
A maradékot külön-külön pontozzátok 1-től felfelé (ahány név bent maradt), és a végén amelyik név a legtöbb pontot kapta, az nyert, holtverseny esetén két keresztneve lesz a gyereknek.
Ekkor már csak azt kell ellenőrizni, hogy a névnap ne essen a születésnaphoz túl közel (lehetőleg Karácsonyhoz sem, vagy a húsvéthez se, sőt, lehetőleg a szülő ünnepeitől is legyen egészséges távolságra, hadd kapja meg a gyerek a külön köszöntést)!
Szóval nevet választani szerintem egyszerű. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!