Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamaként szereztél új...

Kismamaként szereztél új kismamás barátnőket?

Figyelt kérdés

Úgy szeretnék barátkozni kismamákkal, de nekem olyan nehezen megy. Nektek is vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

A terhestanácsadáson rengeteg szimpatikus kismama van, de ők már jól ismerik egymást, ahogy hallom. Én is úgy szeretnék ismizni, de nem megy.

Hol lehetne még ismerkedni kismamákkal?


2010. júl. 28. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem megy nyugi. Már fel sem veszem, ők elpusmognak,én meg elvagyok köztük. A játszótérről vannak barátnők.Van egy 2 évesem is.
2010. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én virtuális barátnőket szereztem.:))Egy fórumon ismerkedtünk meg, a gyerekeink egy hónapban születtek.Ennek már 5 éve,azóta kb 15-20 ember maradt,már zárt fórumon osztjuk meg egymással az életünket.Többünknek voltak komoly problémái-válás,betegség-,és nagyon sokat segített ez a közösség.Én sajnos nem tudok velük személyesen találkozni,de szoktak lenni közös programok is.

Az "igazi" életben meglehetősen kapcsolatképtelen vagyok,de így nem érzem magam egyedül.:)

2010. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálunk még sajnos játszótér sincs, ahova elmehetnénk, és esetleg ismerkedhetnénk. Nekem is van már egy kisfiam.
2010. júl. 28. 16:05
 4/13 A kérdező kommentje:
Már én is próbáltam fórumokba bekapcsolódni, de az nekem olyan személytelen, mégis jobb lenne, ha személyesen ismernénk egymást.
2010. júl. 28. 16:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a környékbeliekkel jóban vagyok. Viszont az ilyen fórumozósokkal nagyon nem. A legtöbb elég nyers, sokat képzelnek magukról, azt hiszik ők mindent sokkal jobban tudnak a másiknál (jókat röhögök rajtuk mikor olvasom miken veszekednek) és sajnos nagyon sok bunkó is van köztük. Megtehetik mert ezek az oldalak név nélküliek.

Egyébként mért érzed hátránynak ha a közeli kismamák már jóban vannak? Nyugodtan beszállhatsz te is közéjük. Menj oda és mutatkozz be aztán beszélgessetek, annyi izgalmas téma van ilyenkor:) Ki hányadik hétben jár? Kisfiút vagy kislányt vár? Miket vettek már a babának? Hol vannak akciók? stb stb.

Szerintem könnyen be fogsz illeszkedni, légy kedves és közvetlen.

2010. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Persze,egy darabig személytelen a fórum,de egy idő után egyre jobban megismerik egymást az emberek.Ilyenkor már lemorzsolódnak akik nem illenek a közösségbe,és ha zárt fórumon vagytok,egy jó közösség tud kialakulni.De ehhez idő kell,a "normális" életben is így van.Ha játszótéren találkozgatsz valakivel,hónapokig csak a gyerekekről fogtok beszélni,lassan alakul ki egy barátság.Nekem könnyebb volt így ismerkedni, az életben nagyon szerencsétlen vagyok,én nem tudok csak úgy leállni bárkivel csacsogni.
2010. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok.Te hol laksz?
2010. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem őszintén szólva nem is hiányzik az ilyesfajta barátkozás. Neten tartom a kapcsolatot pár barátnőmmel, akiket ugyan évek óta nem láttam, max. telefon, iwiw, levél, és a gyerekeink is csak hasonló korban vannak, nem egyidősek. Mi ha kimegyünk a játszótérre, én eljátszogatok a gyerekekkel, ha van ott felnőtt, és szimpatikus, akkor beszélgetünk, de általában felénk a gyerekek egyedül, tesókkal járnak a játszótérre. Ritkaság, ha anyuka, apuka kijön valakivel. Én valahogy nem igénylem az ilyen barátnőket. A legjobb barátnőmnek idősebb gyereke van, elvált, teljesen más az élete, életük, mint a miénk, mégis vele jövök ki a legjobban, és talán örülök is, ha havonta egyszer összejövünk és nem a pelenkákról beszélgetünk, hanem végre teljesen másról;)
2010. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az én barátnőim valahogy eltűntek. Párral neten tartom a kapcsolatot, akikkel azelőtt is szorosabb volt, de nagyon messzire költöztek (több 100 km), így vele is majdnem hogy megszakadt a kapcs.
2010. júl. 28. 19:52
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy debreceni vagyok.
2010. júl. 28. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!