Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha "megúsztam" a gyerektartást...

Ha "megúsztam" a gyerektartást 18 éves koráig, később "behajthatják" rajtam?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 21:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10!


Ha valóban értenél hozza, akkor tudnád, hogy a visszamenőleges követelés és a behajtás nem ugyanaz. Ha anyuka ma a homlokára csap, hogy baxus, a gyerek 16 éves, kellene tartásdíjat kerni, akkor nem igényelheti és nem is kapja meg visszamenőlegesen. Ha anyuka a gyerek pár hónapos korában igényli, akkor 6 hónapra visszamenőleg ige szelheti. Ha anyuka anno igényelte, akár visszamenőleg, akár nem, apuka meg baxta fizetni, anyuka bármelyik pilalantaban indittathat egy végrehajtást az anno és a most közötti időpontra nem teljesített tartásdíjra.

2020. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha valóban már a bíróságok hatásköre talán lesz változás. Sajnos a családom érintett. Pontosan tudom, hogy a gyámügyi bejelentések SEMMIT nem érnek. Apa fizet a gyereket meg nem látta már 4 éve. Persze rendőrrel csak nem hozhat hatos ki az otthonából. Ha anya egy sunyi, úgyis elintézi, hogy apa sz.órolleren legyen. Jó lenne ha valóban lenne ebben változás. Nem az a kérdés, hogy a gyereket el kell e tartani. Csak ha gyakorlatilag gyereked sincs és meg fizetsz is... na akkor mi ez ha nem a semmire fizetés? Most lehet ezzel jönni, hogy akkor is a gyereke. De azért a gyerek-szülő kapcsolat is csak akkor működik, ha így találkoznak. Mindegy, aki akarja érti, aki nem az nyilván sunyi anyuci maga is.

Amúgy kérdező valamennyit biztos tudnak érvényesíteni. De szerintem szerezz ügyvédet. Jót.

2020. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

Ptk. 4:208. § [Tartással kapcsolatos per]  

(3) Tartási követelést hat hónapnál régebbi időre bírósági úton akkor lehet visszamenőlegesen érvényesíteni, ha a jogosult a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett. Három évnél régebbi időre tartási követelést nem lehet bírósági úton érvényesíteni.

c) Miután a tartás nem célozhatja a tartás címén fizetett összegek felhalmozását, a tartás iránti követelést hat hónapnál régebbi időre csak kivételesen lehet bírói úton érvényesíteni; így a Ptk. a hat hónapnál régebbi időre történő igényérvényesítést akkor teszi lehetővé, ha a jogosult a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett. Az alapos ok alatt azokat a helyzeteket kell érteni, amikor indokolt a főszabály alóli eltérés. A Ptk. 4:208. § (3) bekezdésének második mondata értelmében három évnél régebbi időre nem lehetséges a tartási igény érvényesítése.

Ez a perre vonatkozik. Ha már van jogerős határozat, amiben megítélték a gyerektartást, akkor sincs olyan, hogy anyukának mondjuk 16 év után jut eszébe, hogy hoppá apu nem fizet 15 éve, akkor végrehajtatom 15 évre visszamenőleg a gytd-t. Folyamatos gytd.-re hat hónapra visszamenőleg lehet kérni a végrehajtást, ha az ítéletben egy összegű hátralék is megállapításra került, akkor azt is végre lehet hajtatni.

De nyilván nem értek hozzá, holnap szólok is a főnökömnek, hogy eddig hülyeségeket csináltam.

2020. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!