Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha "megúsztam" a gyerektartást...

Ha "megúsztam" a gyerektartást 18 éves koráig, később "behajthatják" rajtam?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha még nappalin tanul a leszármazott, akkor rokontartásra jogosult. Azt hogy mennyi ideig kérhetik a gyerektarhát visszamenőleg az jó kérdés. De ha eddig nem jutott eszükbe csak nem lesz gond.
2020. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha jól tudom akkor visszamenőleg 2 évet hajthatnak be.
2020. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Visszamenőleg hat hónapra lehet kérni a végrehajtást. De ha volt állam általi előlegezés, amit kétszer három évre lehet kérni, akkor azt a Magyar Állam bevasalja rajtad. Amúgy gratulálok, rendkívül felelősségteljes ember vagy. Ja, gondolom most jön az, hogy "de hát nem engedte a másik látni a gyereket". Elmondom, a kettő nem függ össze.
2020. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk 3-ás elég baj, hogy nem függ össze. Hány ember életet teszi így tönkre a volt asszony... jó lenne ha a másik oldalt is kicsit szorongatnák e téren. Nyilván ha az apa nem alkoholista stb. Nem a szélsőségekről beszélek.
2020. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

#3

Tudod az élet bonyolult dolog. Meg ez a az apukának csak a fizetéshez van joga dolog kicsit régimódi ma már max a megélhetési ribiknél alap.

2020. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

4!

Nem, nem baj hohy nem függ össze. Sok apuka, aki amuyg xarik a gyerekre nem fizetne.



Kérdező!

Max 6 hónapra visszamenőleg igényelhető a gyerektartas, az is csak akkor, ha az igenylo onhibajan kivul nem tudta igenyelni. Nagykorú nem igényelhet gyermektartast, csak rokontartast.

Abban az esetben, ha anno megítélték, csak Te nem fizetted, akkor igen, az ítélet napjáig visszamenőleg behajtható.

2020. márc. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
6-os szövegértés nem megy? Nem arról beszélek, amikor apa nem foglalkozik a gyerekkel, hanem mikor anyuci nem adja oda látogatásra és keresztbe tesz folyamatosan a kapcsolatnak. Gyámügy semmit nem tesz ilyenkor. Apa meg fizet a nagy büdös semmire, mert így minden lesz csak kapcsolata nem a gyerekével.
2020. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De, apuka is ugyanúgy feljelentheti az anyát a láthatás rendszeres megtagadásakor.
2020. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

7!


Megy a szövegértelmezés, köszi. Apuci nem a semmire fizet, hanem hozza járul a saját gyérekének az ellátásához, eltartásához. Felhívom szíve s figyelmedet rá, hogy pl taratsdijat akkor is kell fizetni, ha a bíróság megszünteti apuka szülői felügyeleti jógát és elveszi a kapcsolattartási jogot is. A gyereket el kell tartani. Ennyi

2020. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
3. vagyok. Igen, jól tudom, az élet bonyolult dolog. Bíróságon nap, mint nap szembesülök ezzel, ezért is merészkedtem leírni, hogy mennyit lehet behajtani. És ha megítélték a gyerektartást, a folyamatos gyermektartásdíj végrehajtását akkor is csak hat hónapra visszamenőleg lehet kérni, nem pedig a jogerőre emelkedés napjáig visszamenőleg. Ha az ítéletben egy összegű hátralék megállapításra került, azt valóban lehet érvényesíteni. Amúgy ha anyuka (vagy akármelyik fél) akadályozza a kapcsolattartást lehet lépéseket tenni, eddig a gyámhivatal feladata volt a kapcsolattartás végrehajtása, március 1-jétől már a bíróságok hatásköre. De gondolom, aki eddig "megúszta" a gyermektartásdíj fizetését, az a gyerekkel is annyit foglalkozott amennyit.
2020. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!