Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a szülőtárssal...

Ti mit tennétek a szülőtárssal konfliktusok esetén?

Figyelt kérdés

Párommal sokat és durván veszekszünk. Ez szóbeli durvaságot jelent. Mindketten úgy érezzük, a másik minden apróságért kritizál. Párom kiabálós, de én sírni is szoktam és néha jeleneteket rendezek.

Borzasztó megélni, soha nem viselkedtem így.

Szeretem, de fáj belülről valami, és már úgy érzem, halmozódik.

Egyéves kislányunk van, többemberes baba, élénk, rossz alvó. Sok nehezítő tényező van, teljesen kimerültünk.


Hogy lehet ezen változtatni? Arra az esetre, ha úgy döntök, hogy oldom meg az elköltözést? Kutya is van, házba kellene költözzek.

Nem tartanèk igényt gyerektartásra. GYED alatt adnak személyi hitelt (felsò fokú végzettségű vagyok, több év munkaviszonnyal)?

Van értelme próbaidőre elköltözni?

A babát mennyire viselné meg?



2020. jan. 3. 21:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet ezen változtatni?"


Gyereket rábízni valakire, a férjeddel meg leülni megbeszélni a problémákat. Esetleg parterapiara menni.


"Arra az esetre, ha úgy döntök, hogy oldom meg az elköltözést? Kutya is van, házba kellene költözzek."

Nos, ahogy akarod.


"Nem tartanèk igényt gyerektartásra. GYED alatt adnak személyi hitelt (felsò fokú végzettségű vagyok, több év munkaviszonnyal)?"

Nem, a gyedre nem fogsz hitelt kapni.


"Van értelme próbaidőre elköltözni?"

Nincs


"A babát mennyire viselné meg?"

Kb semenniyre a balhézás rosszabb neki



"

Ma percekig kb ez ment "elég" "fejezd be" "azt mondtam elég" "akkor fejezd be" "elhallgatsz" "így nem beszélsz velem" "akkor fejezd be" "még egyszer ilyet mondasz, másnapra összepakolok és elmegyek esküszöm", "most pakolj" "azt akarod?" "nem, te akarod", "én azt akarom, hogy ne kiabálj" "te is kiabálsz"."


Ez óvodás szint. Épeszű ember nem csinál ilyet. Simán ott kell hagyni és befejezni ezt a gyerekes enyém lesz az utolsó szó marhaságot.

2020. jan. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kerdest akar en is kiirhattam volna.Szinte ugyanez van nalunk is,csak annyi kulonbseggel,hogy annyira nem erolteti meg magat hogy segitsen.
2020. jan. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Jaj... mindenhol ilyen zűrös?

Az èn párom akkor lett ilyen, amikor ő lett a "hàziúr", amíg nálunk laktunk, nem kiabàlt. Káromkodni meg csapkodni mindig is szokott, de velem mindig kedves volt. A munkahelyén mindenki szereti, kedves, ott bezzeg kifejezetten magas érzelmi intelligenciát mutat (onnan ismerem).

Az ő apukája volt kiabálós, az én anyám meg ilyen mártíranya, gondolom ilyenkor a legrosszabb pontjainkon találjuk el egymást és mindkettőnk a szülői mintához nyúl. Sajnos már rögzültek is ezek a viták, végigjátsszuk, mint egy szerepet. Én magamom is őszintén meg vagyok döbbenve.

Tegnap éjjel aztán beszéltünk, remélem, jobb lesz egyszer, mert régen nem ilyen volt köztünk...

2020. jan. 4. 10:51
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

Ez, amit leírtál, teljesen tipikus bántalmazó kapcsolat. Leépíti az önbecsülésedet, semmi nem jó, amit csinálsz. Amit érzel, szerinte "hülyeség", nem érvényes. Ha van egy jogos kérésed (hónapok óta nincs összerakva a könyvespolc), sértetten csapkod, hogy "jó, akkor megcsinálom most", amiről úgyis tudja, hogy le fogod állítani, mert alvásidő van, így mondhatja, hogy de hát te nem engedted neki, hogy megcsinálja, pedig akarta. Gyomorideg a főzés-pakolás, mert majd jön és beszól, hogy ezt se jól csináltad, meg azt se, és a végén teljesen hülyének és értéktelennek érzed magad, aki a legegyszerűbb dolgokat is csak rosszul tudja megcsinálni. Meghazudtolja a múltat, hogy az nem is úgy volt, egészen addig, amíg már saját magadat kérdőjelezed meg, hogy hátha te vagy a hülye és nem jól emlékszel. Ezt mind te írtad le. Én is átéltem, szóról szóra.

Ha valaki szereti a másikat, nem csinál vele ilyeneket. Hiába sír utána, meg hiába mondja, hogy "de amúgy szeret", ha egyszer sz.rul érzed magad a saját otthonodban, és nem érzed, hogy ő jónak vagy értékesnek látna téged.

Én sem mondom, hogy most azonnal válás, de én a hasonló kapcsolatomat nem tudtam megmenteni. Sőt, a végén már menekültem. Soha egy ujjal sem ért hozzám, de teljesen leépítette az önbecsülésemet.

2020. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!