Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a szülőtárssal...

Ti mit tennétek a szülőtárssal konfliktusok esetén?

Figyelt kérdés

Párommal sokat és durván veszekszünk. Ez szóbeli durvaságot jelent. Mindketten úgy érezzük, a másik minden apróságért kritizál. Párom kiabálós, de én sírni is szoktam és néha jeleneteket rendezek.

Borzasztó megélni, soha nem viselkedtem így.

Szeretem, de fáj belülről valami, és már úgy érzem, halmozódik.

Egyéves kislányunk van, többemberes baba, élénk, rossz alvó. Sok nehezítő tényező van, teljesen kimerültünk.


Hogy lehet ezen változtatni? Arra az esetre, ha úgy döntök, hogy oldom meg az elköltözést? Kutya is van, házba kellene költözzek.

Nem tartanèk igényt gyerektartásra. GYED alatt adnak személyi hitelt (felsò fokú végzettségű vagyok, több év munkaviszonnyal)?

Van értelme próbaidőre elköltözni?

A babát mennyire viselné meg?



2020. jan. 3. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire menthetetlen a helyzet? Nem tudtok csak kettesben elmenni valahová pár napra?
2020. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Egy családról beszélünk, így az elköltözés az utolsók között van nálam.


1. leülnék vele beszélgetni, ha kell, minden nap

2. segítséget kérnék a gyerek mellé, hogy erre legyen idő és keret

3. ha kell szaksegítséget kérnék, párterápia, mediáció

4. csak ezen a ponton fontolnám meg a próbaidőre szétköltözést, a párommal megbeszélve a részleteket és közös szabályokat

5. ha nem megy semmiképp, akkor válás, és közös felügyelet.


De ezek mi lennénk. Nincs két egyforma kapcsolat.

2020. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérjetek segítséget, aki vigyázna a babára pár órát.

Ti addig aludjatok. 😀

Kialudt állapotban könnyebb megbeszélni és jó döntést hozni.


Nekem a második gyerekem volt nagyon rossz alvó, és ha ennyire nem is, mint ahogy te írtad, de nálunk is észrevehető volt a feszültség. Mondjuk a férjem Buddha türelemmel van megáldva, de még ő is hevesebben reagált dolgokra.

2020. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyikünk se akar veszekedni, mindig megbánás és ölelés van, de ma történt egy olyan dolog, amin nem tudok túllépni. A párom kiskamasz fia hallotta a veszekedést, marakodást máskor is, de most a párom kiabàlt, én sírva könyörögtem, hogy ne kiabáljon és tekintsen embernek*

A gyereket megviselte. Nekem is sokat veszekedtek a szüleim, és azt hogy én traumatizáljak egy szerencsétlen amúgy is terhelt gyereket, ezt nem tudom egyszerűen felfogni.

És az az ijesztő, hogy egyikünk se akarja bántani a másikat, a párom is kisírta a szemeit utána.


* nem egy bántalmazó kapcsolatról beszélünk, a párom nem a szavak embere és hamar kiabálni kezd, amitől viszont én teljesen kikészülök, de amúgy nekem meg felvágták a nyelvem. Ő azt mondja, azért ordít, mert én kiprovokálom. De én meg elvesztem a fejem, amikor elkezd csapkodni.


Ma percekig kb ez ment "elég" "fejezd be" "azt mondtam elég" "akkor fejezd be" "elhallgatsz" "így nem beszélsz velem" "akkor fejezd be" "még egyszer ilyet mondasz, másnapra összepakolok és elmegyek esküszöm", "most pakolj" "azt akarod?" "nem, te akarod", "én azt akarom, hogy ne kiabálj" "te is kiabálsz".


Komolyan mondom, annyira vérciki leírni. Alapból kulturàlt emberek lennénk. Azt hittem. Én életemben nem veszekedtem még ehhez hasonló stílusban sem.

2020. jan. 3. 22:05
 5/14 A kérdező kommentje:

Maga a helyzet az volt, hogy egy baráti társasàgot vártunk és kevés idő volt takarítani, és mindkettőnk mást priorizált, hogy mit kellene csinàlni.

Nyilván fél éjjel fent volt a gyerek, én minden èjjel többször kelek amúgy is hozzá.

2020. jan. 3. 22:07
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ez pitiáner, de mindig ilyeneken van a balhé, a nagyobb gondokat jobban kezeljük.

Teljesen megkeseredtem, olyan vagyok már, mint a frusztrált, gonosz vénasszonyok, annyi tehetetlem indulatvis van bennem, és teljesen egyedül érzem magam, úgy érzem, nincs otthonom sem.

Szeretnék vmit tenni, ami tényleg változást hoz, kitörni ebből az egészből, már annyiszor próbáltam vele beszélni, de úgy érzem, nem lehet.

Nem hallgat meg, félbeszakít, vagy rám fog mindent és másképp mondja el, mint amire én emlèkszem, vagy közli, hogy ő ilyen, nincs érzelmi intelligenciája, ő elrontott mindent, ez van, kész, és ezeket vàltogatja. Nem érvel és nem hallgat meg érveket, hanem azonnal a végletekbe megy.

Szerintem mindent a szívére vesz, nem érti, hogy azt szeretném hogy egy helyzetben meglássa az én szempontjaimat, hanem úgy érzi, egy az egyben kritizáltam, és jön a csapkodás meg a végletesseg.

Pl elmondom hogy bánt hogy nem haladtunk hónapok óta a könyvespolccal, nyugodtan mondom, de erre elkezd csapkodni, kiabál és mondjuk kiviharzik már lefekvés után hogy jó, akkor ő most csinàlja a polcot, fújtat, csapkod.

Ha vmi érzést próbálok megfogalmazni amit éreztem arra közli, hogy "ez hülyeség".

Ilyesmik.

2020. jan. 3. 22:22
 7/14 A kérdező kommentje:

Mindig kritizál ha pl időre főzök neki a csecsemőre is vigyázva, szorongca rohanok hogy kész legyen, mert megy este dolgozni pl, egy rémálom rohanás a nap de mondjuk nem jó sorrendben rakom el a fazekakat vagy kiér a láng a fazék alól és nem gazdaságos vagy amikor pakolom a konyhát mért nem előbb a héjakat dobom ki, vagy elkezd söpörni a lában körül mert én külömben széttaposom a morzsát. Hogy nem jól teregetem a zoknikat stb.


Amúgy kiveszi mindenben a részét a háztartás terén, egy dolgos, becsületes, családszerető valaki, a gyerekeit is nagyon szereti.

2020. jan. 3. 22:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le, fogj egy papírt és írj neki egy levelet! Fogalmazz meg mindent szépen, előbb írj csak piszkozatot, aludj rá egyet, nézd át holnap is, aztán add oda! És várd meg, míg elolvassa! Tudod, egy levéllel nem lehet vitatkozni. Akár beleírhatod azt is, hogy ne mondjon semmit, hasonlóan válaszlevelet vársz. Nálunk bevált, mikor ilyen ide-oda dobálózgatás ment a szavakkal. Főleg jó, hogy választékosan meg tudod fogalmazni a bajodat és nem lesznek benne plusz indulatos kifakadások. Próbáld ki, talán nálatok is működne! Nekem párom megpróbált persze egyből érvelni, de ott leállítottam, kihátráltam egyből. Szerintem klassz módszer.
2020. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem érdeklik szerintem az ilyen dolgok, azt vonná le, hogy már megint vmi nem tetszik nekem. Párterápiára nem járna el, de úgy érzem ha lenne annyi plusz időnk, akkor talán nem is kellene terápia.

Elutazni nem tudunk, nincs kire hagyni a babát, de amúgy se voltunk még ketten soha sehol, és erre ugyanaz vonatkozik, hogy ha lenne rá idő, talán gond se lenne.


Ezt a mai vitát a fiával megbeszélte (kértem, hogy nyugtassa meg a gyereket), játszottak, meséltek együtt, köztünk nem oldódott fel semmi (de harag sincs, szegény, kijött a gyerektől és kb már aludt mire magára húzta a takarót). Gyakorlatilag még boldog új évet se kívàntunk egymásnak (dolgozott 31-én, egyedül voltam a babóval itthon, azóta kb csak rohanni látjuk egymást, mindenki intézte a rá osztott dolgokat).

2020. jan. 3. 22:58
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Ne költözz el hülyeség. Ha egyedül vagy a babával kipihentebb lennél? A francokat! Csak rontaná a helyzetet
2020. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!