Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi találkozó miatti...

Családi találkozó miatti konfliktusok?

Figyelt kérdés

Kérdésem nem kifejezetten ebbe a kategóriába tartozik, inkább a családi kapcsolatokba, de inkább Tőletek várnék Lányok ötleteket, tanácsokat hogy intéznétek ezt a szitut? Kinek a kedvére tegyek??

Szóval Anyum családi találkozót rendezne most vasárnap, viszont férjemnek nincs kedvem menni. Ma közöltem anyuval hogy nem megyünk, hát gondoltam hogy nem fog örülni és megsértődik vagy legalább is csalódott lesz(amúgy sokat megyünk hozzá)csak most a többi tesóm is ott lenne viszont tényleg szinte minden hétvégén megyünk hozzá uh szerintem neki sem lehet egy rossz szava sem :S. A férjem is megértem hogy nem szívesen menne(1 az h sokat dolgozik,ma is bent van--másik hogy hamarosan max 4 hét és megérkezik a kis tesó és akkor nem fogunk tudni menni a naggyal/(16 hós kislány) kirándulni/strandra egy ideig és vasárnap gyereknap alkalmából mennénk vhova.


Szóval vhol mindkettőjüknek igazat adok, de most én szakadjak ketté köztük és érezzem szarúl magam ??? Így is tök szar a kedvem hogy most megbántom anyut vagy elcibálom a férjem egy családi banzájra amihez semmi kedve.....és addig őrlődtem ezen míg eljutottam oda hogy mindkettőjükre HARAGSZOM!!!!!! hogy ilyen érzéseket váltottak ki belőlem, pedig tök vártam a hétvégét h végre lesz egy kis pihim.Nem idegeskedni szeretnék már 36 hetesen hanem nyugiba tölteni a napjainkat....


Tudom hogy vicces mekkora problémát "csinálok" ebből, nah de hát mivel mindkettőjüket szeretem ezért egyikőjüket sem akarom megbántani....de nem tudok kettő kedvére tenni...



Szerintetek hogy kellene intéznem a dolgokat?


2011. máj. 28. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el anyudékhoz 2-3 órára, ezt beszélt meg vele előre, hogy utána nektek családi programotok lesz és ne haragudjon. Így mindenki kedvére teszel. ennyit a férjed is be tud vállalni. Délelőtt mama, délután apa. Én így csinálnám.
2011. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem kicsit a férjed és a lányod kedvére.az anyukádnak meg megmondod h sajnos most nem értek rá vagy valami.
2011. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a megoldás (ha nem laknak anyukádék messze, vagy "útba esnek" a gyereknapi programhoz), hogy beugranék egy-két órára max, és utána mennék tovább. Így talán senki nem sértődne meg.
2011. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel sokat mentek hozzajuk egyebkent is, igy en nem vacilalnek sokat a dolgon. Tedd tul magad rajta, szerintem Anyukad erteni fogja.

Jok ezek a csaladi programok, de csak addig, amig nem kotelezo a reszvetel, hanem azert vagytok ott, mert ott szeretnetek lenni. Ha a ferjed eddig turelmesen kisert benneteket, de most mar tenyleg nem szeretne menni es nem erezne ott jol magat, akkor nem szabad odarangatni. Majd megy legkozelebb.

Ertheto ez.

Ha te szeretnel menni, akkor menj el a gyermekeddel 2-3 orara tenyleg, de koran, addig a ferjed kipiheni magat es ujult erovel vagtok bele a sajat csaladi programotokba.


Egyebkent en most a ferjed helyzeteben vagyok szinte.

A ferjem csaladjaban harom honapja unnep-unnep hatan van, nem telik el ugy het, hogy ne kelljen valamit unnepelni. Es nincs ezzel gond alapban, de megmondom oszinten, hogy a ket kezemet odaadnam vegre egy olyan komplett hetvegeert, amikor a ferjemmel es a gyermekekkel lehetek, nem kell harci diszben vonulni csaladlatogatoba, vagy sutni/fozni/mosogatni ket napig, mert 20 ember jon vendegsegbe.

En egyre inkabb varom, hogy vege legyen ennek, meg egy-ket alkalom, amit elviselek, de utana nincs tovabb, en is visszavonulok. Nem hinnem, hogy sertodes lesz belole. Remelem, hogy nem. De en mar nem tudok oszinten unnepelni semmit, sot, eljutottam odaig, hogy rettegek az unnepektol, szuletesnapoktol, mert egyszeruen kotelezonek erzem a reszvetelt. Es sok volt. Ennyi.

2011. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt csinálnám, hogy 1, max 2 órára beugranék a családi találkozóra, és utána mennék a férjemmel, kislányommal a saját programomra.

(Egyébként kicsit irigyellek, hogy még tudsz menni ide-oda. Én 39 hetes vagyok, és már vásárolni is alig tudok elmenni!)

2011. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az attól is függ mennyire hiányoznak a testvéreid, és a többiek akik ott lesznek. Mert anyukádat sűrűn látjátok, ahogy írtad de a többieket nem. Ha szereted, kedveled őket, akkor rábeszélhetnéd a párodat, hogy elmenjetek. Vagy ha ő pihenni akar nem tudtok elmenni a lányoddal? Bár így 36 hetesen nem tudom mennyire mennél a párod nélkül, tudsz -e így vezetni, milyen messzire kell menni, st? Sok mindentől függ. Persze a szűk családdal tervezett gyereknapi programot én sem szívesen mondanám le, de lehet a lányod is jobban élvezné a nagy nyuzsi családi programot, és felérne neki akármilyen gyereknapi programmal. Ezt csak te tudod, milyen nálatok a családi ünnep.
2011. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elmennék a férjem nélkül. Ráadásul ha kinézek az ablakon, épp családi látogatásra alkalmas az időjárás is.

Se strandra se kirándulásra nem alkalmas. Bár nem néztem a holnapi előrejelzést.

És a férjed is eltöltheti az idejét, ahogy ő akarja.

2011. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!