Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás, gyed kérdés! Mennyire...

Tgyás, gyed kérdés! Mennyire számithatok a 2. babánál?

Figyelt kérdés
Májusban volt 2éves a lányom.Most vagyok 14-15hetes terhes a 2.babával.Jelenleg szabin vagyok majd táppénzre megyek.A brutto pénzem 131000ft.Januárban születik a kicsi,mennyi tgyásra számithatok és aa gyedet miböl számolják majd?
2010. júl. 20. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha én írtam volna a kérdést. Szintén májusban volt 2 éves a pici most 13 hetes vagyok és szabin én is.


A tgyás úgy lesz, hogy mivel nem lesz a gyed vége és a szülés között 180 bérezett nap, (gondolom Te is mész majd betegállományba) így a tgyásnak maximuma van a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70 %-a, ez pénzre lefordítva pár száz forint eltéréssel annyi mint a gyed. A gyed pedig kb ugyanannyi lesz, mint az elsővel.

2010. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. júl. 22. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!