Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok mennyire veszi ki...

Nálatok mennyire veszi ki apuka a részét a gyereknevelésből?

Figyelt kérdés

Mikor még picik nagyon, arra gondolok.

10 hónapos a fiam de semmit se segít arra hivatkozva hogy ő dolgozik.

Szabadidőm sincs ezmiatt semmi. Mar hülyének néz mindenki hogy nem voltam 10 honap alatt sehol a gyerekem nélkül. És kezdek besokallni is ettől. Ja de 10 perc szoli heti egyszer. Addig veszi át apuka. De altatni, pelenkazni se tudja. Etetni néha, amugy cicizik még. Én várok el túl sokat tőle? Hogy pl egyszer elmehessek gyerek nelkul baratnozni 2 órat? Nálatok hogy mukodik ez? Komolyan a szakitason gondolkodom, olyan szinten besokaltam. (Nagyszülői segitseg NINCS sajnos!)


2019. nov. 5. 23:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%

Jelenleg 14 hónapos a lányom és kb 2 hete mondthatom azt hogy többet foglalkozik vele. Rengeteget veszekedtem vele emiatt. Egy pelust nem cserélt ki, nem etette tényleg semmit. Végül inkább meg sem kértem. Most 2 hete pedig nem tudom mi ütött belé. Egyik napról a másikra magától pelust cserélt, etette és nagyon szépen játszik vele.

Hidd el nekem is már sűrűn a váláson járt az eszem mert már nem bírtam. Most pedig minden oké meglepően. Egyébként ha az mondja a párod hogy mert te vagy az anya akkor tedd hozzá hogy te meg az apa!

2019. nov. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
63%

A gyerek körüli teendőket főleg én látom el. Ettem, pelusozom, stb. Most 3 hónapos.

A kezdetekben rengeteget segített a férjem. Sokat főzött és takarított. Vigyázott a kicsire amíg gyorsan lefürödtem.

Ma már szinte minden házimunkát meg tudok csinálni a kicsi mellett. Hétvégén néha segít a férjem.

De én nem is várok el tőle semmit. Ha valamiben van kedve segíteni, annak örülök. De szegénynek így is annyi dolga van. Jár dolgozni, a nagybevásárlást ő csinálja. És itthon is van mindig ezer dolga. Hol a kertben,hol a házban. Nem sok szabadideje van. Így én nem is várom el, hogy a babás dolgokat csinálja. Annyira nem is érzi biztosnak bennük magát.

Persze néha volt, hogy kicserélte a pelust. Fürdeni együtt szoktunk, az közös buli.

Más segítségünkre nekünk nincs, mindenki messze lakik.

2019. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy szeretnék együtt játszani, huncutkodni 🙂
2019. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
11%

Legtöbb családban ott kezdödik a probléma, hogy mikor megszületik a baba, és az apuka pelenkázik elöször vagy megfogja csak a gyereket az anya rögtön mint az anyatigris neki esik apukának.

Nem jól fogod, tedd alá a kezdet, ne szorítsd annyira, el ne ejtsd, nem jól adod rá a pulit, ne húzd meg a pelenkát annyira... Majd az apuka abban a pillanatban hátra fordul és gondolja, hogy akkor ez anyuka feladata nekem ezt nem kell.


De sok probléma jön a gyerekkorból. Mikor a 3 éves fiu ha megfog egy babát rögtön le van szólva, hogy te FIU vagy ne babázz. Jaj milyen már , hogy lányos színt választottál... Fiúk nem sírnak... Tipikus példa amivel a fiukból még az apai törödés szikráját is kiírtják(persze akiböl lehet).


Tenni két dolgot tehetsz. Ha amúgy is veszekedés lenne, akkor egyszerüen egyik hétvégén mondod neki, hogy elmész ott hagyod a babát 2 órára neki. Mond, hogy mindenképpen menned kell. A kiruccanást idözitsd alvás idöre, ekkor ha felébred kell csak vele lennie...

2019. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megmondanám neki, hogy a gyereknek 2 szülője van, nem csak egy anyja, de ha ő ezt valóban így gondolja, akkor fogom magamat meg a gyereket és viszontlátásra, mert pont ugyanennyi segítségem lesz, ha elköltözöm, mint most, de legalább nem érzem szarul magamat, hogy a párom ennyire semmibe vesz.


Az én párom sem tökéletes, neki is mindig mondani kell, hogy most ezt csináld vele légyszi, vagy azt, de legalább megcsinálja.

2019. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Hát már gondolkodtam hogy elmegyek de nemtudok kifizetni albérletet a gyedből, de még a fizetésemből se tudnék, olyan magasak most az albérlet árak és egyedül nem menne nemtudom mit lehet temni ilyenkor. Nagyszülőhöz nemtudunk menni.

Picit már besokallok.

Én is úgy érzem egyedül nevelném se lenne nehezebb hiszen most is úgy van kb. csak anyagilag lenne iszonyatosan rossz...

2019. nov. 6. 09:40
 17/26 A kérdező kommentje:
Amúgy én mondtam neki az elején hogy pelenkázhat nyugodtan, Ő NEM akart! Nem is tudom.h oldaná.meg ha pl kórházba kerülnék par napra. Na mindegy :(
2019. nov. 6. 09:42
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nálunk is ez a helyzet..de en már kezdem feladni,belefàradtam a konyorgesbe hogy legyen a fiával foglalkozzon vele.9 es 5 évesek a fiúk.Kezdetben azt mondta ne tud velük mit kezdeni mert kicsik.Majd ha nagyobbak lesznek akkor ellesz velük..hát..a nagy már 9 éves,értelmes okos kisgyerek,erdeklődne épp min ügyködik apa.De apa nem magyarázza el hogyan kell megszerelni a biciklit vagy lassan elmutogatni mi mire hogy való...én szerelem a biciklit velük,en jarok ki velük horgászni,en velem fociznak.A kicsi meg..minden nap olyan örömmel várja haza,majd a nyakába ugrik annyira örül neki.Gyors két puszi,egy ölelés,mi újság,és ennyi.A szívem kiszakad a helyéböl ilyenkor.Ha megkérik is hogy jatsz velünk gyors 1 kör társas (3 perc) egy kör uno (4perc)es ennyi volt a játék..o megy mert dolga van es jatszottak már eleget.Ha mi neki kezdünk valaminek 3 an van hogy úgy belemerulunk hogy 1 óra múlva is játszunk.Tervezett gyerekek voltak,azert visszagondolva régen se segített sokat de mostanában..Kértem,konyorogtem,kiabàltam már..de arra az 1 napra változik akkor valami,aztán ugyan olyan minden.Persze amig gyesen voltam elojott az is mert o dolgozik,fáradt en úgyis "csak" itthon voltam,meg a kedvencem,amikor kifakadtam hogy miért nem nézed meg a gyerek ellenorzojet sosem.."már ezt is nekem kell csinálni"?Tavaly osszvissz 2 szer nézte meg.Azt is mert mondtam neki.

Meg a nyáron kifakadtam anyosmnak sirva hogy mi a helyzet,ő nevetve (miközbe sirtam) hát igen aposom se segített neki semmit régen a gyerekekkel.Mert ő a férfi,aki eltartja a csalàdot.De hát ő is megtudott csinálni mindent egyedül...azt hittem naivan hogy talán rà szàmithatok.Kicsit segitene.Múltkor aposom kérdezte mi a baj,látta hogy nem oké valami,mondtam mi van..akkor meg ő mesélt..hogy a ferjem es a tesoja volt hogy egész nyáron a nagyszuloknel volt,de végig,hogy aposom meg anyosom haladjon...csak visszagondolva hogy anyosom szegény egyedül csinált mindent..így már értem hogy könnyű volt.A másik meg hogy volt egy öreg ember aki partfogàsàba vette anno a férjem 8-9 évesen es vele bandàzott.Mentek erre arra,tanitgatta..de akkor hol volt aposom????Kur.a mérges vagyok rájuk,hogy ilyen ki.aszott torz egy család voltak.Mert ezt hozta a férjem is,es tízen év után mesélték el.Szegény apukám már nem él de ő egy igazi nagy betűs APA volt,imàdott velünk lenni,programozni,minket.Nemtudom mi lesz velünk,sanszos hogy nem fog változni..érzem,tudom..de ezt sose fogom megbocsátani a férjemnek hogy ilyen!!!!!!!

Bocsánat,hosszú lett de ezt nem mondtam még sose senkinek annyira szégyellem.

2019. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Amit utolsó ír az nagyon szomorú, de sajnos borítékolható lett volna ez, ha hamarabb tudja.

A volt barátom is ilyen volt sajnos, pont mint az apja. Nem lehetett számítani rájuk, ezt hozta el otthonról.

2019. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokat segít a férjem.

Bár ő 8-17ig dolgozik és nem nagyon megterhelo munkát, valamint az én fizum és most a CSEdem is jóval több, mint az övé, így sosem kaptam ilyet hogy eltartana és ezért minden mást csináljak meg.


Előtte milyen volt? Csak mert nálunk a férjem előtte is mindent megcsinált a hazban.

Mondjuk most a háztartást én viszem természetesen.


Ahhoz a felvetéshez is szólnék, hogy mit látott otthon.

Őket az apja elhagyta 5 éves korában, utána 1x látta. Anyósom is elmondja, hogy semmi segítsége nem volt és hogy állítólag még egy puszit sem adott nekik soha az apjuk, ő mégis tok jó apa a kezdetektől.

2019. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!