Külföldön élő kismamák, anyukák tényleg igaz, hogy máshol elfogadott a tápszer/szoptatás közötti választás lehetősége?
Figyelt kérdés
Sokszor olvastam ezt, hogy más országokban már terhesség alatt megkérdezik és a szerint világosítják fel a kismamákat. Érdekelne igy van e, és ez hogy megy a gyakorlatban? És persze melyik országban. Az is érdekelne ha nem így van.
EZ A KÉRDÉS ÉRDEKLŐDÉS! Tisztelettel kérek mindenkit hogy csak az válaszoljon akit a kérdés érint. Nem szeretnék veszekedést és tápszer/szoptatás pro kontra egyéni véleményeket magyarországon előktől.koszi
2019. aug. 4. 21:41
1/8 anonim válasza:
Többnyire igen, mint ahogy a császár és a természetes szülés között is lehet választani.
2/8 anonim válasza:
Ausztriában szültem, tőlem a kórházban kérdezték akarok-e szoptatni, ha nem akkor 3 óránként hoznak tápszert. Ott a nővér magyarázott el mindent a szoptatásról, fejésről, tápszerezésről és a fertőtlenítésről. Senki nem kövezett meg senkit, aki úgy döntött, hogy nem szoptat. Persze elmondják, hogy az anyatej a legjobb de ennyi.
3/8 anonim válasza:
Tekintve, hogy kb Magyarország az egyetlen, ahol egy dolgozó nőnek több, mint 6 hét szülési szabadság jár?
Igen, a legtöbb országban opció, hogy nem szoptatnak
4/8 anonim válasza:
Szintén Ausztria. Maximálisan támogatják a szoptatást. Császár után is amint összevarrtak, megkapod a babát, és rooming in van. Nem csinálnak ügyet a nyilvános szoptatásból, de bevásárló központokban van szoptatós szoba vagy sarok. A kórházban van szoptatási tanácsadás. Ezzel együtt nem szólnak meg, ha tápszert adsz a gyereknek.
5/8 anonim válasza:
Csak olyan országban fordul elő, hogy megszólják azt, aki tápszerezik, ahol társadalmi elvárássá tették, hogy anyuka három évig vonja ki magát a munkából, felnőtt társaságból. Ahol időben visszavezetik az anyákat a társadalomba, ott ilyeneken nem akadnak le az emberek, mert nem pistultak bele az otrhonlétbe.
6/8 anonim válasza:
3as, Ausztriában szülés után, ha vaginális volt akkor 8 hét, ha császáros akkor 12 hét kötelező szabadság van, utána pedig 12-15-20-30 hónapot választhatsz a 2 féle modell közül és az apa is otthon maradhat a kicsivel 2-4-6 hónapot. És a szoptató anyáknak, ha visszamennek dolgozni, a munkáltatónak kötelessége szoptatási időt biztosítani, naponta kb 90 percet. Valóban rooming-in van és rögtön mellre teszik a kicsit, de előtte megkérdezik akarod-e szoptatni. Egyéni döntés és nem szólogatnak be érte. Ha boltba mész, akkor kb.az Európában kapható összes csecsemő tápszer kapható, még azonnali fogyasztásra kész folyékony formában is, orvos viszont nem írja fel. "Védőnő" kb. 4szer jön, ő is mindent elmagyaráz a választott táplálási módról, orvos is ha kérdezed, csecsemősök a kórházban vagy a kórházi tanácsadó.
7/8 anonim válasza:
És mégis, milyen érdekes, hogy sok országban, ahol tényleg teljesen szabadon dönthet a nő a tápszer mellett, mégis többen szotatnak, mint itthon, ahol beszólnak a kórházban a nem szoptató anyáknak.
8/8 anonim válasza:
7-es talán mert más a környezet. Itt amiket mesélnek anyák az első szoptatasi élményekről meg csecsemős nővérekről ne csodálkozzon senki 😕 meg az élettől is elveszik sok helyen a kismama kedvet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!