Ki számít egyedülállónak? És hol kaphatok erről igazolást?
2. oldal legtetején:
"Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan házasságkötés vagy bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése nélkül közös háztartásban érzelmi és gazdasági közösségben (életközösségben) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri, féltestvéri kapcsolatban."
Javaslom figyelmedbe az Új Polgári törvénykönyv 6:514-es paragrafusát!
1. Tényleges élettársak
Ők azok, akik mindenféle regisztráció nélkül pusztán ténylegesen együtt élnek, közösen gazdálkodnak, érzelmi és szexuális közösségben élnek. Az Ő együttélésük jogi szabályozása jelenleg a PTK-ban található meg.
6:514. § [Az élettársi kapcsolat létrejötte és megszűnése]
(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.
A családok támogatásáról szóló (Cst.) törvény 4.§ a) pontja meghatározza az
egyedülálló fogalmát: „
E törvény alkalmazásában egyedülálló az a személy, aki
hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él,
és nincs élettársa.
Tehát ha élettársi kapcsolatban él valaki, akkor ő már nem tekinthető egyedülállónak.
18as, el sem kell költözni egyiknek sem válás esetén! Maradhatnak "egy fedél alatt" és így is jár nekik az ellátás.
És igen, voltam kormanyablaknal, kell hajadonsagi nyilatkozat, amit anyakönyvi kivonattal együtt kell csatolni az igényléshez.
Egyébként ez inkább onnan indul, hogy én hiába vagyok egy lakcimen azzal a személlyel, aki a gyermekem apja, neki mégis apasági nyilatkozatot kell tennie, mert az állam számára csak a "családon" belül született utodnak egyértelmű a szarmazasa.
Mi jogilag nem vagyunk család. Az egy tök más fogalom /ezt hosszan magyarazta a hölgy, hogy mi emiatt is jogosultak vagyunk/.
A hajadonsag fogalma pedig : családi állapota?
Válasz:hajadon.
Tehát az sem számít kivel lakom én együtt, kivel osztozom házon, pénzen, gyereken, ha vki hajadonnak vallja magát, akkor az /nem jön egy kormanyügynök, hogy bekukkancson a nappaliba, hogy vajon együtt nézzük e a tv -t/.
Olyan nincs, hogy a "nevére vette". Ebből is látszik, hogy nem vagy képben. Lehet apasági nyilatkozatot tenni úgy is, hogy a gyerek az anyja nevét kapja.
Az apasági nem a nevéről szól a gyereknek, hanem a szarmazasarol.
Értsd: Kovács Lajos a magáénak ismeri el a Nagy Izabellatol született István nevű gyermeket.
Ezután az anyakonyvezeto megkerdezi milyen néven vezesse fel, ami lehet Nagy vagy Kovács, illetve Nagy-Kovacs.
Ja, és kérdező, példát szerettél volna az életből.
Jó, tudok egy példát.
Utcabeli családról van szó. Van anyuka, apuka és van nekik egy gyerekük. Ők az anyuka szüleinél élnek. Anyuka a szülei házába van bejelentve lakcímügyileg, apuka meg az édesapja házában. Nem házasok, nincsenek hivatalos élettársi kapcsolatban bejegyezve, viszont együtt, egy házban, egy háztartásban, az anyuka szülei házában élnek ők is hárman a gyerekükkel. Amikor a gyerekük megszületett, ugye apuka apasági nyilatkozatot tett. És képzeld el, hogy közölték velük a hivatalban, hogy ők nem egyedülállók, hanem élettársi kapcsolatban élnek, ami egyébként így is van.
Szóval még mindig a kérdésedre válaszolva, nem vagy egyedülálló!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!