Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az állami bölcsödékben milyrn...

Az állami bölcsödékben milyrn gyakran énekelnek mondókáznak? Mi az előírás?

Figyelt kérdés
És nálatok mely időpontokban szoktak?
2016. márc. 20. 17:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen előírás. A bölcsődében nincsenek foglalkozások -legalábbis nem kell, hogy legyenek. Majd az oviban. Itt meg6tul nagy az életkori különbség a gyerekek között, hiszen 6 honapostol 3 évesig vannak
2016. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb bölcsőde gyerekmegőrző, nincsenek konkrét foglalkozások, mondókázás. Nálunk így néz ki egy nap: érkezés, utána reggeli. Ha jó idő van játék az udvaron, ha rossz akkor a csoportban, közben tízóraira gyümölcs vagy gyümölcslé. Utána ebéd, alvás, uzsonna, majd folyamatos hazabocsájtás. Közben aki akar az játszhat.
2016. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahova a lányom jár, rendszeresen vannak "foglalkozások". Sokat színeznek, gyurmáznak, március 15-re zászlót készítettek, karácsony előtt mézeskalácsot sütnek, búzát vetnek. Sok mondókát, dalocskát is tanult. Nyáron szuper időben elvitték őket fagyizni, néha "kirándulnak" a közeli parkba. Mindezt egy állami bölcsiben, szuper vezetőnővel, kiváló gondozókkal.
2016. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
3-as, mázlisták vagytok, sajnos a saját bőrünkön és a környezetemben is úgy tapasztalom, a bölcsi sokszor csak megőrző, nappali melegedő.
2016. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

köszi 3-as, így rátudok konkrétabban kérdezni a mi bölcsinkben, hogy nálunk a nagycsoportosoknál így megy e esetleg, mint nálatok.


a kicsiknél nálunk is előveszik a rajzolást, éneklést néha, v ritkán, szerettem volna konkrétabban tudni hogy ez milyen gyakori lehet(öbbször tapasztaltam hogy pont akkor van, amikor viszem haza a gyereket, vagy pont azelőtt hallok éneklést mielőtt beadom, mintha pont véletlen kimaradna a gyerekem, jó lett volna tudni, hogy napközben millyen gyakran énekelnek vagy valami más bölcsihez viszonyítani, mert nekem a gondozó csak annyit mondott, hogy ó, ez teljesen véletlenszerűen, spontán alakul náluk, pl múltkor azért volt kedvük énekelni, mert véletlen találtak valami régi kommunista mondókás könyvet és viccesek voltak a katonás és egyéb dalok benne, így rázendítettek jókedvükben.

2016. márc. 21. 09:13
 6/30 A kérdező kommentje:
nálunk az a szerencse hogy most vizsgázik egy gonozó, így gyakran jönnek "ellenőrzésre" így foglalkozásokat tart, legalábbis ellenőrzésk alatt..
2016. márc. 21. 09:15
 7/30 anonim ***** válasza:
nálunk lényegében végig, egész nap ment a mese, ének, mondóka, ha éppen nem az udvaron voltak, vagy nem valami irányított foglalkozás volt (először majdnem agyszélhűdést kaptam, amikor megláttam a 2évesem kezében az ollót, de megtanulta, és azóta is imád vagdosni, szóval bölcsikezdés után 2 héttel már otthonra is kellett a gyerekolló)
2016. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

de jó nektek akkor.


én audidakta módon fejlesztem itthon(magamtól, amit neten véletlen találok), pont olvastam, hogy az ollóval nyírás 2 évesek hasznos programja, szem-kéz koordináció egyik eleme, ahogy pl gyöngyök helyett nagy golyó fűzése, finommotorika fejlesztése, ami igaz később is, sulikezdés előtt is nagy hangsúlyt fog kapni, főleg aki hanyagolta 2 évesen. ezt egészíti ki a szem-láb koordináció, pont 2 évesen motiváltak pl páros lábbal tanulni az ugrást, vagy egy lábon egyensúlyozni, labdát elrúgni.

pusz a beszédfejlődés sem elhanyagolható...


amúgy nem is sok haszna van a bölcsödei mondókának ha pl a gyerek kezét nem fogják és nem tapsolják vele az ütemét, vagy nem ringatják közben ütemre, vagy nem segítik az elmondottak mutogatásában(pl csip csip csóka) ugyanis a beszéd ritmusérzése is mérhetetlen fontos ilyenkor még.

2016. márc. 21. 10:00
 9/30 anonim ***** válasza:

dehogy nincs haszna!

rengeteg mondókát tanultak csoportban/párban. ülve egymással szemben pl a "megy a hajó a Dunán..."-ra húzták egymást ide-oda, mondókára, énekre körben járva tapsoltak, stb.

azt hiszem, minden nap volt ilyen "játék" ebéd előtt, amíg terítették az asztalokat, addig a gyerekek a gondozónővel énekeltek, mozogtak.

2016. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
*beszédritmus érzése más érzékszervekkel mint a fül szintén mérhetetlen fontos.
2016. márc. 21. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!