Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Be lehet íratni a gyereket...

Be lehet íratni a gyereket más városban található bölcsibe is?

Figyelt kérdés
Az volna a kérdésem, hogy ha mi nem Pesten élünk, viszont mindketten ott dolgozunk (100km) be lehetne-e iratni a gyereket oda is bölcsibe? Ilyenkor hátránnyal indul a helyiekkel szemben? Vagy mire kell készülni? Lehet fel sem veszik? Kb mennyit kell fizetni?

szept. 18. 11:49
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Aki 8 órában dolgozik nem engedheti meg magának hogy ne 8 előtt vigye be, és csak fél 5 utàn menjen érte. Mindenki így csinálja aki 8 órában dolgozik és nem akar kivételezést a munkahelyen.


Iskola még odébb van, addigra persze lehet el is költözünk.


Egyébként nekem se voltak iskola után barátkozós programjaim gyerekkoromban. Mégsem érzem azt hogy kevesebb lennék másoknál.

A szüleimmel töltöttem a szabadidőmet. De megértem ha valakinek ez preferencia, természetesen tiszteletben tartom a véleményedet is.



Én úgy gondolom Pesten belül is dugóznak 1 órát simán a szülők a gyerekkel akik munkaidő előtt kénytelenek leadni a bölcsiben, és munkaidő után menni érte.

szept. 18. 19:18
 32/50 anonim ***** válasza:
64%

Aki Pesten lakik az se viszi rákos borzasztóról Budára bölcsibe a gyerekét, hanem a lehető legközelebbi opciót próbálja megtalálni.


A legértékesebb dolog a világon az idő, mert az időd véges. Napi 2 óra az rengeteg idő, plusz a benzin költség, az autó amortizáció.. Ha összeadod, hogy X év alatt napi 2 óra alatt mennyit kereshetnél, mennyi megy el a kocsira, akkor valószínűleg kijönne, hogy nem is kerülne többé felköltözni Pestre.


A gyereknek meg annyi mindent kell csinálnia ahhoz, hogy megfelelően fejlődjenek (játszania, mozognia kellene, sokat.. nincs olyan, hogy a bölcsiben játszik eleget), hogy a 2 óra amit az autózással elveszel tőle sokkal károsabb, mintha a 12 fős bölcsis csoportban lenne 2 sötét bőrű.

szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

De ha ott dolgozunk (alkalmanként én is bemegyek) a férjem pedig minden nap akkor nem értem mi a gond. A munkahelyhez közel választottam a bölcsit, úgy gondolom ez logikus, mert ha mindketten Pesten vagyunk és neadjisten baj van nem kell hazarohanni hanem 10percnyire vagyunk vagy van a férjem a gyerektől. Szóval nem igazán értem.

Nekem jobb az hogy megkeresem 8 órában a fizetésem sokszorosát, még ha csak emiatt kellene is bejárnom hogy bölcsibe vigyem oda a gyereket is 200ból meglenne a benzin, meg amortizáció amiről beszélsz (bár dugózva 2x annyit öregszik az autó mint az autópályán haladva..) de akkor is többszörösét keresem meg annak. Így nekem nem opció kevesebb órában dolgozni, és logikus a munkahelyhez közel választani a bölcsit, nem pedig a lakóhelyhez közel.


De amúgy se ez volt a kérdésem, hogy mi erről a véleményetek🙂

szept. 18. 19:50
 34/50 A kérdező kommentje:
Plusz, aki ovi meg bölcsi után még barátokat akar a gyereknek, az gondolkozzon már el, hogy az a gyerek mikor van a szüleivel? 4kor végez pl az oviban, utána még legyen kint a barátaival és az a gyerek mikor van a szüleivel? De engem keresztre kell feszíteni mert én munka után magamhoz veszem a gyereket és velem lehet egész délután. Szörnyen káros a gyerekre nèzve dolgozó szülőnek lenni tényleg. 🤷🏽‍♀️ gyerekkínzás teljesen ahogy írtátok🙂 elítéltek hogy mikor vagyok akkor a gyerekkel ha bölcsibe adom , sőt én gonosz banya még utaztatom is magam mellett kényelmesen autóban- vagy az apja mellett, de közbe köpködtök hogy a barátaival is kell lennie.. tök logikus😀 kíváncsi vagyok az mennyit van a gyerekèvel aki még bölcsi ovi után barátokhoz is kiengedi…
szept. 18. 19:55
 35/50 anonim ***** válasza:
42%
Itt a válaszolók nagyrésze azt mondja lakóhelyet válassz a munkahelyedhez közel, ne bölcsit...
szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy a válaszolók többsége olyan könnyen el tudna költözni. Nekem nincs csok, se jelzálog, szóval még a 70%nál könnyebben is menne, de így is nehéz. Nem hiszem hogy ez a megfelelő tanács, aki ezt mondja az próbáljon meg elköltözni 😀 nem mondtam hogy örökre itt leszek, de nem olyan könnyű gyerekkel költözni meg ingatlant adni-venni. Szerintem. De lehet más világban élek…..
szept. 18. 19:59
 37/50 anonim ***** válasza:
64%

Kíváncsi vagyok hol éltek és hol dolgoztok, hogy elég 6.50kor indulni úgy, hogy ne fusson bele a férjed a dugóba..elég erősen ferdítés szagú.


És lehet téged meglep de ha egy bölcsis korú gyerek a barátaival van akkor 99%-ban ott van vele valamelyik szülője is. De úgy látom téged magadon kívül nem érdekel senki. CSak a gyereked sajnálom.

tegnapelőtt 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Bár amekkora túljelentkezés van Pesten, esélytelen hogy államiba bekerüljön, a magán meg 200 körül indul, ha egy normálisabb helyet akarsz neki
tegnapelőtt 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

37, lehet számodra elképzelhetetlen lesz amit mondok, de nem a belvárosban dolgozik, hanem peremkerületben, és autópálya vezet végig a munkahelyéig, utolsó 3 km-t leszámítva😉remélem sikerül feldolgozni🙂


Nem tudom miért fáj mindenkinek hogy más mit csinál a gyerekével, meg ítélkeztek, és részleteibe menően el kell mondanom mit hogy szeretnék, különben a gyorsítélő bizottság máglyán eléget😅 ti biztos mindent tökéletesen tesztek. Én a saját kényelmemet nem félnék feláldozni akkor se ha jobb iskolába kellene járatnom a gyerekem, és ezért is hajlandó lennék akár napi 200km-t ingázni, hogy neki megalapozott legyen a jövője. Tök önző🥲ti meg beadnátok a helyemben helybe, hogy a saját életeteket megkönnyítsétek, és kelhessetek 8kor.

tegnapelőtt 08:26
 40/50 anonim ***** válasza:
67%

"Én a saját kényelmemet nem félnék feláldozni akkor se ha jobb iskolába kellene járatnom a gyerekem, és ezért is hajlandó lennék akár napi 200km-t ingázni, hogy neki megalapozott legyen a jövője"


De neked az nem esik le, hogy nem az a baj, hogy te meg az apja ingáztok. Ti ketten, felnőttek így döntöttetek. Oké. De a gyereket is erre kenyszerítitek. Oké, most bolcsis. Békeszerződés a kocsiba, meg kiveszed, ennyi. Oviskent is kb ennyi. De amikor iskolás lesz és suli után bizony menne egy kicsit a barataihoz. Vagy hétvégén menne velük focizni. Azt hogy oldod meg? A gyerek minden áldott nap autóval lesz hurcolva? Nulla önállóság? Vagy majd tomegkozlekedik és a 100km utat 2-3 óta alatt teszi meg reggel es/vagy este?

tegnapelőtt 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!