Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Be lehet íratni a gyereket...

Be lehet íratni a gyereket más városban található bölcsibe is?

Figyelt kérdés
Az volna a kérdésem, hogy ha mi nem Pesten élünk, viszont mindketten ott dolgozunk (100km) be lehetne-e iratni a gyereket oda is bölcsibe? Ilyenkor hátránnyal indul a helyiekkel szemben? Vagy mire kell készülni? Lehet fel sem veszik? Kb mennyit kell fizetni?

szept. 18. 11:49
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
87%
Be lehet, kérdés van e férőhely. De majd oviba és iskolába is oda hordod?
szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
41%

Mi vidéken lakunk. Megyeszékhelyen dolgozunk mind a ketten. 20km-ről van szó.


Megyeszékhelyen 6 bölcsi van. 4-et hívtam fel. Mind a 4ben közölték, hogy esélyünk nincs. Ha be akarunk kerülni, szerezzünk megyeszékhelyi lakcímet.

Hiába a munkahely, ők ezt nem tudják figyelembe venni.

Ha beadjuk a jelentkezésünket, nem utasítják el. De számítsunk arra, hogy szeptemberben elkezdődik a nevelési év, ha marad hely, olyan március fele csatlakozhatunk. Talán.


Ez az utánajárás után 2 héttel pedig olvastuk, hogy a 6ból 1 bölcsit bezárnak, gyerekhiány miatt.



(mi úgy tudtuk megoldani, hogy nem a megyeszékhelyre mentem vissza dolgozni, hanem a szomszéd faluba. Anyáék itt laknak, így itt szereztem lakcímet és így felvették a bölcsibe. Én meg új helyen kezdtem.)

szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp
szept. 18. 12:22
 4/49 A kérdező kommentje:

Igazából tartózkodási címünk másik megye, de lakóhelyünk Pest megye (nem változtattuk meg,anyóséknál vagyunk bejelentve) , szóval akkor ez alapjàn még nem utasíthatnak el.

És abszolút, iskolába is Pestre szeretném hordani.

szept. 18. 12:24
 5/49 A kérdező kommentje:
És ha magánba járna? Magán bölcsinél gondolom semmi sem akadály? Vagy ott is vannak ilyen szabályok?
szept. 18. 12:25
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

magánba semmi akadálya. Csak azt győzd fizetni.

Mi is gondoltunk rá, amikor közölték, hogy nem veszik fel.

3 magánbölcsit is kérdeztem, 90-120ezer/hó köztre mondták. Akkor inkább maradtam volna otthon, mert anyagilag nem érte volna meg.


2#

szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Igen az az összeg elgondolkodtató… valahol ez azért szomorú :( köszi a válaszokat!
szept. 18. 12:40
 8/49 anonim ***** válasza:
52%

Nalunk a bolcsiknel nincsenek korzetek, oda iratod be, ahova akarod.

Nem hiszem, hogy ez csak a mi varosunkra lenne igaz :D

Telefonalgass.

szept. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm mindenkinek a válaszokat..
szept. 18. 13:39
 10/49 anonim ***** válasza:

8!

körzetek nincsenek, mint ovinál. Hogy xy utca ehhez az ovihoz, yz utca ahhoz az ovihoz tartozik.

Viszont a helyieket kötelesek úgymond csak felvenni.

szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!