Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Be lehet íratni a gyereket...

Be lehet íratni a gyereket más városban található bölcsibe is?

Figyelt kérdés
Az volna a kérdésem, hogy ha mi nem Pesten élünk, viszont mindketten ott dolgozunk (100km) be lehetne-e iratni a gyereket oda is bölcsibe? Ilyenkor hátránnyal indul a helyiekkel szemben? Vagy mire kell készülni? Lehet fel sem veszik? Kb mennyit kell fizetni?

szept. 18. 11:49
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
84%
Bölcsis dolgozó vagyok. Lehet másik bölcsibe is vinni a gyereket. Nálunk több helyről vannak gyerekek. A bölcsinek van egy korlát, hogy hány fő "idegent" vehet fel. Mi bölcsink sok faluval már megállapodást kötött, hogy jöhessenek korlátozás nélkül. Nálunk először a helybeli gyerekeket veszik fel és a hozzánk tartozó falukét. Utána létszámtól függ jöhet-e új gyerek.
szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
84%
Jól értelmezem, hogy 100 km-re laktok a munkahelyetektől. és ingáztok? Ha igen, akkor meggondolnám a költözést. Nem tenném ki minden nap a gyereket 200 km utazásnak.
szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
79%
Önkormányzati tulajdonú bölcsiknél az önkori hoz határozatot, hogy mik a felvételi kritériumok. Mindenhol előnyt élveznek a helyi gyerekek, de nem mindenhol kritérium, hogy csak azt vehetnek fel. Településenként változó.
szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem megpróbálkozunk a kiszemelt államiban és ha nem, akkor sajnos a magán lesz a megoldás.


12., én nem ingázok én Ho-ban vagyok, de nem összeegyeztethő a munkámmal a gyereknevelés annak ellenére, hogy itthon vagyok, mert a munkám 100% figyelmet igényel.

Nekem nem probléma ingázni, amikor be kell mennem, a férjemnek sem, szerintem a gyereknek se lesz az. Cserébe nem kisebbségiekkel lesz összezárva, és inkább az utazás, mintsem a fejlődését negatívan befolyásolja a környezete. 1 órát kibír, Pesten belül is van aki annyit bkv-zik vagy autózik -dugózik. Én meg ha be kell mennem van hogy 50 perc alatt itthon vagyok, a férjemnek még annyi sem.

szept. 18. 14:25
 15/50 anonim ***** válasza:
78%
Ha te otthonról dolgozol, akkor miért nem a lakhelyeteken lévőbe akarjátok íratni? Mi értelme hajnalban kelteni, ha csak az egyikőtök megy fel Pestre?
szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
78%

Most bocsi, lehet szemet vagyok, de a kisebbsegnek altalaban nem szokasa dolgozni, a noknek biztos nem, tehat a bolcsibe nem jarhatnak a gyerekeik.


Hidd el, magadat szopatod vele, ha ilyen messzire hordod be. Neked nem problema utazni, de az a gyerek lesz beteg is, sokat.

Akkor 3 orat fogtok autozni egy nap alatt, ha 3x kell vinni-hozni? Beteg gyerekkel, ha epp a bolcsibol szolnak hogy vidd haza? Sok.

Bar nem betegen is az, ha epp nem akar menni es ellenkezik, aldas, ha nem kell ennyit utazni.

Tapasztalat. :D

szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
52%
Ezek szerint egy kis faluban éltek, ahol sok a kisebbség. Ha ennyire derogál, hogy egy légtérbe enged a gyereked velük, akkor nem értem, miért éltek ott? Költözzetek fel Pestre, ott is van belőlük elég amúgy...
szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Nos én nem gondolnám, hogy mindenkinek 10percre van a bölcsi az otthonuktól. Van aki esőben / hóban / fagyban viszi a gyerekét biciklin vagy busszal-villamossal - átszállással bölcsibe és oviba, ők is túlélik. Nem hiszem hogy 50-60 perc autózásba belehal a gyerek, főleg az idő alatt is a szüleivel van.

Nem szeretném helyibe járatni, de a környékre se, viszont nem szeretném ezt tovább részletezni( meg gondolom nem is vagyok köteles).

szept. 18. 14:57
 19/50 A kérdező kommentje:
17, nem a kisebbség derogál, egyszerűen nem szeretném primitív közegben tudni a gyerekem. Fejlődéslélektanból pedig tudjuk, hogy az első pár év alatti környezeti tényezők legalább annyira hatnak a szociális fejlődésére, mint például tinédzser korban. De amúgy annyit kérdeztem be lehet-e máshova íratni, nem vagyok ősanya, le lehet hurrogni ezért, de szerintem mindenki azt csinál amit akar, úgy neveli a gyerekét ahogy akarja.
szept. 18. 15:01
 20/50 A kérdező kommentje:
És városban lakunk, szóval még ez sem talált😀
szept. 18. 15:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!