Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeptembertől bölcsődés a...

Szeptembertől bölcsődés a fiam, már riogatnak előre a betegségekkel?

Figyelt kérdés
Mivel most múlt 2 éves és úgy alakult hogy semmilyen gyermek közösségben nem volt, ezért egyszer sem volt beteg idáig. Mivel szeptembertől kezdi a bölcsit, már előre riogatnak minket, nah most aztán ősztől tavaszig nátha és egyéb betegségekben fogunk szenvedni. Illetve ez az állapot, egészen nagycsoportig is eltarthat. Eddig nem volt beteges, törvényszerű, hogy ezután változni fog?

júl. 29. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősi körömet és a lányom bölcsis társait is figyelembe véve, senki nem ússza meg. Nálunk vannak amúgy kevésbé beteges gyerekek a csoportban, de a téli időszak mindenkit megviselt, volt, hogy az ikercsoporttal együtt a 24 gyerekből 6-an voltak. Az orrfolyás egy alap állapot, amióta bölcsis a lányom, aztán néha kihordja lábon, néha pedig eldurvul, mondjuk a 1,5 év alatt 2x kellett antibiotikumot szednie, mert ráhúzódott a fülére a gyulladás. Nekünk tényleg igaz volt, hogy 1 hét betegség, 1 hét otthon. DE! Most március óta 1x volt beteg, úgyhogy talán megerősödött az immunrendszere kicsit, meg hát ugye rengeteget kint vannak az udvaron. Nem akarlak elkeseríteni, de azért készüljetek lelkileg.
júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1 nem keserítesz el, mert teljesen azt írod amiket meséltek eddig. Hogy a nátha alap, itt sokan mehetne úgy is. Nálatok mehet kis náthával, bölcsi be oviba? Ti elkapjátok tőle?
júl. 29. 09:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, az első bölcsiben nem volt beteg sosem. Aztán az oviban egy évig egy hét beteg, 2 hét ovi jó esetben. Utána jobb lett, de nála az óvónők már egy tüsszentésre hazaküldték a gyerekeket. Kis millió "egészséges, közösségbe mehet" igazolást kellett kérnem az orvostól, mert tényleg mindenre hazaküldték és másnap igazolással vihettem. Sok választásom nem volt, dolgozni kellett. Sok gyerek viszont igazolással, de még fertőző betegen ment oviba, így állandósult a betegség.

A második gyerekkel többet voltam táppénzen, mint oviba járt másfél évig, mert nála mandula probléma volt. Mire kijártam az orvosoknál a műtétet, elérte a szükséges alsó korhatárt, azóta nem volt beteg, egy kis orrfolyás sem. Nála az óvónők nem hisztiztek, a kissé folyós orral mehetnek a gyerekek. Itt a 24 fős csoportból átlag 6-10 gyerek van bent egyszerre, sok csoportos előadás el is maradt emiatt, a farsangot kétszer halasztották, mert nem volt jelen elég gyerek.

júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, nálunk a sima átlátszó orrfolyást engedik még. Amikor hurutosan köhög, vagy zöld a takony, akkor hazaküldik. A férjem szinte mindig lebetegszik, én ritkán kapom el, bár a január-februárt vetésforgóban töltöttük lázasan (gyerek-férjem-én-gyerek-férjem-én) :D
júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nagycsoportig? Tovább
júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5 igen tovább is értettem persze, de az még messze van :) Suliba nálatok mi a helyzet akkor?
júl. 29. 10:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, hát iskolában az a helyzet, hogy most másodikban decemberben már az of. nem írta be pár napra a hiányzást, mert félt, hogy év végéig átlépi a határt...

Végül csak 188 óra hiányzása lett, de jópárszor járt úgy is amikor papíron nem kellett volna

júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7 mi volt a baja?
júl. 29. 10:36
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem volt eddig beteges, ha nem volt kitől elkapnia... A fiammal is ugyanígy volt, első gyerek, 2 éves koráig megfázva se volt. Aztán a bölcsi, hát nem fogok hazudni, szívás volt. Az első fél évben csak mutatóban volt bent, otthon 2x annyit töltött. Aztán tavasz közepe-végefelé amikor bejött a jó idő, már jobb lett a helyzet kicsivel.

Oviban kiscsoportban majdnem ugyanez, középső tűrhető volt, nagycsoportban már jóval ritkábban betegedett le.

Viszont amióta iskolás, félévente hiányzik egy (nagyon max két) hetet.

De hogy írjak jót is, a lányom már bölcsiben is kéthavonta hiányzott egy hetet, az ovi kiscsoportot meg lehozta ÖSSZESEN (!) egy hét hiányzással. Ő sokkal szívósabb, mint a bátyja volt. Viszont róla meg nem mondhatom el, hogy 2 éves koráig nem volt beteg, mert a nagy minden szart hazahozott az oviból, és nem egyszer kapta el a kicsi. Lehet azért is edződött meg már bölcsis korára.

júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagy nem mehetett náthával bölcsibe, amikor naponta többször kellett törölgetni az orrát, akkor már hazaküldték, mert hát bölcsi, mindent összenyalnak, ne fertőzzék már egymást feleslegesen. Egyébként nála úgy volt, hogy az első 1-2 hónapot még tök jól bírta (ő is szeptemberben kezdte pár éve), aztán szépen lassan belemerültünk a sűrűjébe, és abban az évben decemberben összesen ment 3 napot bölcsibe :D De cserébe utána egészen jól megedződött, most lesz majd középsős szeptembertől, alig volt beteg tavaly. És pedig ő Covid-baba, amikor megszületett még a családdal sem találkozott, szóval eléggé megkímélt állapotban ment bölcsibe :D

A kicsi most kezdi majd szeptemberben, ő már edzettebb azért, a nagy minden nyavalyát hazahordott neki az oviból, de nincsenek illúzióim, nyilván ő is lesz sokszor beteg. Bár már egy kicsit enyhült a szabály, taknyosan azért még mehet bölcsibe, nem kell minden hapciért itthon tartani (legalábbis ezt mondták a gondozók szülőin).

Az meg, hogy mi elkapjuk-e tőlük... A legtöbb betegséget mi rosszabbul viseljük, mint a gyerek :D :D Egy egyszerű hányós-hasmenős vírus nekik 1-2 nap alatt megvan NAGYON MAX, de inkább egy fél napos szenvedés, aztán a lábadozás, én meg a legutóbbi ilyen után több, mint egy hétig futkostam a vécére és nem mertem nagyon messze menni, mert bármikor rámtört a hányinger. Szóval azért erre is érdemes készülni. Nagyon büszke voltam magamra gyerekek előtt, hogy hát több, mint 10 éve nem voltam orvosnál betegség miatt, kb 2-3 évente volt valami náthás betegségem, amit simán kihordtam lábon, hát én olyan erős vagyok, mint egy ló. Naigen, ez egészen addig, amíg nem köhögnek szemgolyón, mert utána valahogy nehéz már egészségesnek maradni :D :D :D

júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!