Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődében tényleg jóval...

A bölcsődében tényleg jóval több pelenka elfogy, mint otthon? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Majd csak ősztől megy bölcsibe a gyerekem, de már többektől hallottam, hogy ott jóval többször cserélik.

Ugye odahaza a legtöbbeknél - mikor már elmúlik a szopizós-rottyantós korszak - így néznek ki a pelenkacserék

1) Reggel, közvetlen ébredés után

2) Alvásig valamikor a délelőtt folyamán egyszer még cserélsz

3) Közvetlenül a délutáni alvás előtt, tehát délben-kora délután

4) Délutáni alváskor felkelésnél, délután közepén kb.

5) Majd az esti fürdésnél adsz újat

+1) Ha váratlanul kakil valamikor


Korábbi kérdésnél én ezeket láttam. Tehát jellemzően napi 5-6 pelenka fogy el otthon a legtöbbeknél. Viszont azt hallottam, hogy a bölcsikben egy délelőtt elhasználnak ennyit, és nem győzik venni-vinni a pelust akik mondták. Na és ennek az okát kérdezem. Miért van az, hogy ott a bentlét alatt cserélik annyiszor, mint én meg még sokan egy egész nap alatt?



jún. 20. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
Idosekotthonaba is ha valakinek kevesebb pelusa van vagy elfogyott ... Akkor a masikebol vesznek.. gondolom valami hasonlo.lehet
jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
11 nem nincs hasonló, időben szólok ha fogy, ha mégsem akkor akik szobatiszták lesznek itthagyák azok maradnak pót pelusnak. Nem más pelenkáját használjuk el.
jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is ez volt, hogy rohamtempóba fogyott a pelenka, nem is értettem, hogy hova lesz, pláne, hogy reggel 8-ra vittem és 14:30-ra mentem a gyerekért, tehát még csak nem is egész napos volt.

Aztán egy nap reggel beraktam 10 db-ot a szekrénybe és már délután azzal fogadott kisgyermeknevelő, hogy holnap hozni kéne pelust, mert elfogyott. Kérdeztem tőle, hogy hogy a fenébe fogyott el 6 óra alatt 10 db pelenka?! Mondta, hogy hát van aki nem ad be és arra a gyerekre is muszáj adnia pelenkát, így a miénkből vesz el. Na, ezután már csak 4 darabokat raktam be a szekrénybe, de az is mindig elfogyott. Akkor oldódott meg a ez probléma, amikor az a bizonyos kislány, akinek sose vittek pelenkát, szobatiszta lett. Utána minden nap maradt a szekrényünkben még pelenka és csak maximum napi 2 fogyott.

jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen probléma. Sőt. Inkább ritkán pelenkáznak. Volt, hogy a gyerek fenekére odaszáradt a kaki, mert nem volt büdös, és nem cserélték. Egy időben rendszeresen úgy hoztam el, hogy be volt kakilva, és nem friss termék volt.

Szóltam miatta, azóta jobb a helyzet.

jún. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is inkább az volt, hogy nem cserélték a pelust olyan gyakran, mint mondjuk kellett volna…

Az én gyermekem kb sosem kakilt a bölcsiben, neki valahogy beállt, hogy este 6-7 közt :)

De többen panaszkodtak, hogy kakis volt délután és nem friss termés.

Illetve, ha valakinek elfogyott, pótolták máséból… nálunk átlagosan napi 2-3 fogyott. Ebéd előtt, alvás után cserélték, néha délelőtt.

jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok le lehet pontozni, de ott a gondozó felelősége, ha más pelenkáját elveszi.

Az rendben van, hogy 1-2 napig elfelejti ok kiveszek mástól, azt felírom és amikor hoz visszarakom, de hogy m@s pelenkáján éljen egy gyerek mint a 13nál,bölcsi nem kötelező, ha nem hoz pelust ne hozza a gyerekét, nem kötelező intézmény.

13 nálatok nem értem az intézmény, gondozó hozzáállását nem ingyen van a pelenka sőt elég drága, biztos nem hagytam volna szó nélkül.

jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!