Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődében tényleg jóval...

A bölcsődében tényleg jóval több pelenka elfogy, mint otthon? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Majd csak ősztől megy bölcsibe a gyerekem, de már többektől hallottam, hogy ott jóval többször cserélik.

Ugye odahaza a legtöbbeknél - mikor már elmúlik a szopizós-rottyantós korszak - így néznek ki a pelenkacserék

1) Reggel, közvetlen ébredés után

2) Alvásig valamikor a délelőtt folyamán egyszer még cserélsz

3) Közvetlenül a délutáni alvás előtt, tehát délben-kora délután

4) Délutáni alváskor felkelésnél, délután közepén kb.

5) Majd az esti fürdésnél adsz újat

+1) Ha váratlanul kakil valamikor


Korábbi kérdésnél én ezeket láttam. Tehát jellemzően napi 5-6 pelenka fogy el otthon a legtöbbeknél. Viszont azt hallottam, hogy a bölcsikben egy délelőtt elhasználnak ennyit, és nem győzik venni-vinni a pelust akik mondták. Na és ennek az okát kérdezem. Miért van az, hogy ott a bentlét alatt cserélik annyiszor, mint én meg még sokan egy egész nap alatt?



jún. 20. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Hat ott valami turpissag lesz, ha csak delelott elhasznalnak 5 db pelenkat :D

X idonkent cserelnek, pl reggeli elott, lefekves elott, ilyesmik. Meg ugye a kaki.

Nalunk atlagosan 4 pelenka fogy a bolcsiben.

jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Viszont azt hallottam, hogy a bölcsikben egy délelőtt elhasználnak ennyit


Oké, nem mered leírni, hogy a gondozók hazaviszik? Érdekes, én senkitől nem hallok, nem hallottam ilyent. Nem lehet, hogy te sem, csak ocsmány módon rágalmazni akarod őket, mert miért ne?

jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk nincs ilyen. Reggel én adok rá tisztát, beviszem.

Ebéd előtt teszik tisztába, aztán alvás. Alvás után kap újat.

Itthon azt már csak akkor cserélem, ha kaki van, amúgy nem telik meg fürdésig. És éjszakára kap egyet. Ez napi 4 pelenka átlagosan. Nyilván van, amikor több.

De a bölcsiben nem cserélik ész nélkül.

jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Inkább az a jellemző, hogy sokkal kevésbé cserélik. Keresztfiamat volt, hogy ugyanabban adták ki délután, mint amiben reggel bevitte az anyja. Erre gyanakodott, ezért megjelölte filccel, így derült ki.
jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Uhh ez durva 4-es.
jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Kislányunk speciális óvodába jár, pelenkás. Valóban több pelenkát használnak mint mi itthon, de ennek az az oka, hogy ráültetik őket bilire akkor, amikor megérkezünk, 10 órakor és ebéd előtt is. Amit levesznek, azt pedig értelemszerűen nem adják rá vissza. Így ott 2 óránként van pelenka csere. De minket ez nem zavar, mert van egy halovány esély így ha más nem, akkor irányított szobatisztaságra idővel. Bár az iskolában (speciális iskola szintén, ahova járni fog) már nem cserélnek rajtuk pelenkát, és wc-re sem viszik ki őket. Sőt ha valaki sokat pisil, akkor dupla pelenkát kérnek rá... Tudva, hogy ez a jövő vár rá, végképp hálásak vagyunk, hogy az oviban gyakran cserélik. Abban biztos vagyok, hogy egy pelenkát sem visznek haza az óvodai dolgozók. Azért az 5 emberért, aki az ő csoportjukban dolgozik, tűzbe tenném a kezem.
jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Kisgyermeknevelőként dolgoztam egy magánbölcsiben, ott sokszor találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az éjszakai pelussal hozták be a gyereket, úgyhogy rögtön 1 pelus cserével indult a gyerek megérkezése.

De ne ez legyen a jellemző.


Mielőtt udvarra mentünk volt egy kollektív peluscsere.


Az udvaron volt aki bekakilt, ott egy pelus csere.


Aztán ebéd után, annak is akin viszonylag frissen volt cserélve és max egy pisi volt a pelusában.


Majd ébredés után volt a következő peluscsere.


Illetve uzsonna és a hazamenetel közötti 2-3 órában szinte az egész csoportnak újra, mert sorra kakiltak be.


De sokszor előfordult, hogy egy-egy gyerek szüleinek hetekig könyörögtünk, hogy elfogyóban van a pelenka-már csak pár darab van-elfogyott a pelenka... s ilyenkor bizony az a napi 4-5 pelenka más gyerektől lett elvéve. Nyilván nem ugyanattól, hanem 4-5 gyerektől.


Meg vannak dadusok akik egy pisinél is cserélnek, az nekem a halálom volt. Nyilván nem aszaltam egész nap a pisis pelenkában a gyereket, de azért na.

jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Reggeli előtt nem cserélek, csak annak aki tudom hogy ilyenkor már pisis. Amikor kimegyünk cserélem mindenkinek, majd mikor bejövünk, uzsi előtt(alvás után megint) ehhez jön + ba hogy kb mindenki a tisztába kakil.

Olyan gyerekem is van akinek 2x elég mert kb csak alvás után pisil.

jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk akkor cserélnek, mikor délelőtt 11 körül bemennek az udvarról, majd miután felébredtek, uzsonna előtt, fél 3-3 körül. Ezen kívül akkor, ha kakil.
jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk semmi gyanús nem volt. Normális ütemben fogyott a pelus.
jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!