Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lenne egy munkalehetőségem...

Lenne egy munkalehetőségem ,ha van e esély arra hogy felvegyék a bölcsibe ? A másik kérdésem anyumék nagyon ellenzik a bölcsit tényleg traumát okoz neki ha be adom?

Figyelt kérdés
A gyerekem már két éves múlt eddig mama férjem vigyázzott rá csak .Azzal érvel , hogy 3 éves kor alatt nem érett úgy érzékeli hogy elhagytam ,ha baj van nem tudja elmondani ,mert még nem mondatokban beszél. Így már kezdem úgy érezni hogy rosszat teszek ezzel . Tisztában vagyok ,hogy van negatív meg pozitív hatása de tényleg ilyen sok a negatív a bölcsinek.

2023. márc. 18. 12:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%

Ha már a #6os gondolatmeneténél maradunk, akkor azt hogy a bölcsi hasznos meg azok találják ki, akik már megunták a saját gyerekükkel való foglalkozást és azt állítják a gyereknek van igénye rá, egyenesen a gyerek mondta ,hogy többre vágyik.

A bölcsőde egy szükséges rossz, soha nem kap olyan figyelmet, gondoskodást amire egy ekkora gyereknek szüksége van, persze a kényszer nagy úr.

Bölcsődében dolgoztam évekig, mindent megteszünk értük, amire lehetőségünk van, de a személyes gondolkodást,amit otthon megkap azt sajnos nem tudjuk nekik biztosítani hisz legalább 12 gyerek van 2 felnőttre jobb esetben.

Mivel belülről ismerem a bölcsik világát én a sajátomat nem adom be.

2023. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
#10 Én nem mindennap vinném ,mert csak részmunkaidős leszek ,de nem nem mondja még azt ,hogy ő menni akar ,de azt azért látom hogy sír a gyerekek után ha megyünk utcán és menne utánuk játszani stb..Meg 8-4ig van bölcsibe a gyerek azután tud egy szülő vele foglalkozni meg kapja szerintem a kelő figyelmet szeretett ..A másik igen úgy érzem én is ,hogy a + két év itthon maradás nekem sok volt szeretnék dolgozni ez szerintem nem ördögtől való .. Más országokban érdekes nem maradhat otthon 3 évig anyuka és még se mind lelki sérült, és elhanyagolt gyerek..
2023. márc. 18. 15:06
 13/25 anonim ***** válasza:
20%

Most akkor miért tetted fel a kérdést, ha te már rég tudtad a választ?! Igazolást vártál amit a nagyszülőknek tudsz mutogatni?

A válszaidból látszik, te már rég döntöttél, akkor mit kell itt túraztatni másokat?!

2023. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
Egy hozzáértő pedagógus soha nem mondana ilyet, hogy a bölcsi szükséges rossz. Egy 1,5-2 éves gyereknek már nem anyuci mellett kell ülni.
2023. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%

Gyermeklélektan. Gyermekpszichológia. Fejlődésneurológia.

Mind azt mondja, hogy a szocializáció elsődleges színtere 3 év alatt a család. A jól kötődő gyerek a család biztonságából kitekintve ismerkedik a világgal. Nincs szüksége állandó gyerektársaságra a megfelelő fejlődéshez. Nem bír előnnyel a későbbi társas kapcsolatoknál a korai intézményesítés. ;)

2023. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Településtől is függ, hogy mekkora esélyed van arra, hogy felvegyék bölcsibe, ezt a válaszolók látatlanban nem tudják neked megmondani. A trauma része pedig a gyerek természetétől is függ, a bölcsődétől is és attól is, hogy készíted fel rá. Édesanyám szokta mesélni, hogy a legnagyobb tesómnak már jóval a kezdés előtt sokat mesélt róla, már várta a bölcsit és sírva fakadt, hogy még játszani szeretne, amikor első nap pár óra után haza szerette volna vinni. A többi gyereknél sem érezte, hogy trauma lett volna. Az még más időszak volt: munkahelyi bölcsi, állandó dadusokkal, viszonylag kevés gyerekkel. Ő ebből indul ki, ezért nekem is mondogatja, hogy bölcsibe kellene adnom a 2 éves fiunkat, mert milyen jó lenne neki. Lehet, hogy egy jó (!) bölcsi jó lenne, mert én is egyre inkább azt érzem, hogy kevés vagyok neki, mint társaság, de nálunk nem lenne rá sok esély, hacsak nem trükközöm a munkahelyem igazolásával, mert jön a következő, szóval otthon maradok.
2023. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
11%

Ha még nem beszél, biztos nem hagynám idegenekre. Rád van szüksége, te érted meg. A kevés vagy neki meg szép onnyugtato duma. Persze, hogy kevés vagy neki ha keveset foglalkozol vele.

A szocializáció első színtere a család. Nem idegenek osztott figyelemmel.

2023. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
#17 Itt vagy fogod a kezem meg a gyerekem kezét is ugye,hogy tudod mennyit foglalkozok vele .. Akkor fel vázolom egy napját ,hogy észleld milyen keveset foglalkozok vele .. Felébredünk 7 körül azután felöltözik ,gyors reggeli,ha jó idő van akkor futó biciklivel megyünk a városban elmegyünk kenyérért haza érünk hintazik addig mondokázok neki , délben elalszik Főzök mosok csinálom a dolgom .. Délután játszunk beszélek neki , azután játszótér vagy csak elmegyünk sétálni.. Hidd el sokkal több van vele foglalkozva mint egy átlagos gyerekkel ,de amikor gyerekkel találkozik sírva megy utána baráti társaságban is ha össze hozzunk egy találkozást nagyon nehéz el hozni a gyerekektől..
2023. márc. 18. 20:45
 19/25 anonim ***** válasza:
15%
#15, hiába magyarázzuk itt a felvilágosult, mindent is tudó anyukáknak, hogy pedagógusként mi a véleményünk, ők úgyis jobban tudják. Hiszen olvastak róla cikket a femcafén vagy valaki a tiktokon csinált róla videót. Ha hosszú egyetemi tanulmányok alatt mindezeket tanultuk az nem igaz, mert jó pedagogus ilyet nem mond, jó pedagógus befogja a száját és bólogat, szerintük.
2023. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
86%

#19 mondjuk én pl egyetemen (ELTE PPK, pszichológia) fejlődéslélektanon pont azt tanultam, hogy nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége számít gyerekeknél. És attól még, mert bölcsiben van, bébiszitter vigyáz rá, akármi, ha a szülő a közös időben kellően törődik vele, akkor nem lesz ez sem traumatikus, sem nem befolyásolja majd a szülő-gyerek kapcsolatot és kötődést. Mert igaz ugyan, hogy a kicsiknek a szülővel való kapocs az elsődleges, de optimális esetben nem az egyetlen. És nem, nem csak a nagyszülőt értjük ez alatt. Az emberiség fejlődése során az volt a norma, ahogyan ugye sokszor mondják, hogy egy falu neveli a gyerekeket. Hogy kis 20-30 fős szűkebb, állandó közösségben vannak a kicsik (nem csak 3+ éves kortól), különböző korú, fejlettségű más gyerekekkel, más felnőttek felügyelete alatt. Az ember egy modern lény kőkori aggyal (szintén az egyetemen egy professzorom mondogatta mindig), vagyis a születésünkkor belénk kódolt igények és a fejlődésünknek megfelelő közeg az nem éppen az, hogy a kisgyerek 3 éves koráig a szülein és (jobb esetben) nagyszülein kívül ne találkozzon mással, csak néha a játszótéren fél órára egy-egy más gyerekkel. Ugyan a bölcsi nem tudja ugyanazt nyújtani, mint amikor a faluban a házak között futkározik a csapat gyerek és néha rájuk szólnak, ha útban vannak, de a modern korban a legközelebb áll hozzá. Egyáltalán nem normális, ha egy kicsi csak 3 évesen kerül először közösségbe, neki az sokkal nagyobb nehézség (főleg a mostani óvodai rendszerben, ahol a 25-28 fős kis csoportokban a két óvónőnek aztán marhára nincs rá kapacitása, hogy a kis lelkével foglalkozzon), mintha már kicsi korától kezdve megszokta, hogy van a napnak olyan időszaka, amikor nem az anyjával van, hanem más gyerekek között.

És igen, a kérdező is mondta, hogy a világon máshol nincs ilyen, hogy 3 évesen kezdenek közösségben a gyerekek. Hollandiában 4 hónaposan már bölcsibe kerülnek. Más rendszer, igen, nem is feltétlenül ez a jó megoldás, ez talán kicsit a lónak a másik oldala, ugyanakkor mégis a hollandok a világon a legboldogabb emberek, ellentétben a magyarokkal, ahol a depresszió a világelső. Szóval mintha nem is lenne összefüggés a későbbi boldog élet és a közösségbe szoktatás ideje között. Nahát.


Az meg a másik, hogy a gyerek családba születik, egy egységnek a része, és bár az ember igyekszik, nem hozhat meg minden döntést az alapján, hogy az adott gyerek mit szeretne éppen, mert a családnak nem biztos, hogy az a legjobb. Ha az anya már kezd lelkileg kimerülni, kell más impulzus is neki, nem csak a gyereknevelés, akkor ahelyett, hogy szidalmaznák itt páran, hogy "megunta" a gyerekével való foglalkozást, ahelyett esetleg be lehetne látni, hogy a gyereknek is érdeke egy kipihent, vagy legalábbis jobban feltöltődött anya, aki az együtt töltött időben teljes figyelemmel tud felé fordulni és nem csak unottan pakolgatja a kockákat egymásra mellette. Plusz azért nyilván anyagi vonzata is van, hiszen persze tök jó, ha valaki megteheti, hogy 3 évig nem dolgozik semmit, azért lássuk be, a legtöbbeknél ez erősen megterheli a pénztárcát, és az szintén nem a gyerek érdeke, hogy az anyja kiszolgáltatott helyzetbe kerüljön, mert nem tudja megteremteni azokat az anyagi feltételeket, amik mindkettejüknek hasznára válnak.

2023. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!