2 évesen már élvezik a bölcsit a gyerekek?
Sztem ez gyerekfüggő. Az én 1,5 évesem imád társaságban lenni, ha hallja a szomszéd gyerekeket, már rohan az ajtóhoz, hogy menjünk ki - csak egy drótkerítés van köztünk -, az utcán is bandázik, a játszótéren is, programokon is.
De a 2 éves unokatestvére meg pont az ellenkezője, ő még a fiammal sem akar játszani, más gyerekekkel sem, egyáltalán nem nyitott erre, szégyenlős, nem szeret nagy társaságban lenni. Ő meg ilyen típus, pedig majdnem egykorúak.
Mondjuk, bölcsibe egyik sem megy.
Nagyon. Erre a korban kialakul már az érdeklődés más gyerekek iránt. Nem fognak együtt játszani, de kialakul szorosabb kötődés egyes gyerekek iránt.
Ráadásul a jó hatással van az evésre, sokat önállósodnak.
Én már 8 hós korától hordtam játszóbölcsibe, és amikor mégcsak mászni tudott, akkor is kotort már a többiek után. Játszótéren a nagyobbak fogócskáztak is vele (hagyták hogy hozzájuk érjen:))
Nekem az volt fura hogy mennyi gyerek eljátszik magában vödörrel lapáttal úgy, hogy a társait észre sem veszi.
Szerintem nem árt őket korán szocializálni. Ne a bölcsi sokkolja le.
"Szerintem nem árt őket korán szocializálni. Ne a bölcsi sokkolja le."
A szocializáció elsődleges színtere 3 év alatt a család.
A bölcsi nem kötelező.
Óvodára pedig egy egészséges kötődésű gyerek különösebb "szoktatás" nélkül készen áll.
De irreális elvárás, hogy "oda meg vissza" legyen még 3 évesen is a társaságtól.
Nem, nem az a szokatlan, ha valaki egyedül ül a homokozóban és csak a szüleivel társalog, hanem ez a normális.
A lányom szereti, de szerintem is gyerekfüggő. Vannak kis pajtásai, akikkel minden nap játszik, amikor megyek érte, minden nap hallom a nevüket, hogy most az XY-al vagy a ZW-vel egész nap nyúzták egymást :)
Van egy 5 hónappal idősebb unokatestvére, szintén kislány, együtt mentünk most nyáron nyaralni, hát nagyon nem egymás mellett játéknak nevezném, amit csináltak. Nem kártyajátékokra kell gondolni, de azért 2-2,5 éves gyerekekhez képest abszolút jól elvoltak ketten, főleg, hogy ez amúgy is az a kor, amikor mindig az a játék a legérdekesebb, amivel pont a másik játszik, szóval pont jól meg lehet őket tanítani a közös játékra ilyen apropóból :D
Fiam második gyerekként sokkal jobban "szocializált". Testvérével egészen kicsi kora óta jól elvolt. Még járni se tudott, ment utána és játszott mellette, másolva a nagyot. Később az együtt játszás is hamarabb megfigyelhető volt. 1,5 éves kora előtt pl: már együtt "főztek".
DE
Ennek semmi köze nincs egy bölcsődei vagy óvodai helyzethez.
2,5 évesen lett bölcsis, egyáltalán nem volt elragadtatva. Könnyen, probléma nélkül beszokott, de a gondozókkal játszott a nap nagy részében, a korosztályával nem tudott mit kezdeni, mindenki csak egymás mellett játszott. Egy üres csoportban lett volna a legboldogabb.
Most kezdte az ovit, első nap már ott aludt, csak dicsérik, de ugyanazt látom, mint a bölcsinél. Amikor az óvónő nem vonja be a gyerekeket, csak elszórtan játszanak magukban.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!