Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rettegunk a szemorvostol. Mas...

Rettegunk a szemorvostol. Mas is igy van?

Figyelt kérdés

Egyszeruen orokolte tolem a fiam a rovidlatast. Az en elmenyem anno az volt, hogy suli utan ucsorgok a szemorvos (magan) varojaban, idopontra jottunk ugyan, de varni kell sokat, egyre idegesebb vagyok, utalom a hangokat, a varot, utalom a rendelot, a no ilyen szanakozo tekintettel nez, ha nem jol latom a tablat, frusztral es idegesit, hogy nem sikerul jol elolvasni, es megint romlott a szemem, felirja az erosebb szemuveget, es anyukam is ingatja a fejet es jaaaj istenem, meddig romlik meg a szemem. Amugy 17 eves koromra allt be, minusz 8-as lett es 23 evesen megmutottek, azota tokeletesen latok. Kontaktlencsem volt elotte foleg.

A fiam 11 eves, most megyunk az elso kontrollra, miota szemuveges. Termeszetesen masik dokihoz vittem, nem oda ahova en jartam. De o is ilyen sipakolos...nagyon megijesztette legeloszor, meg engem is. Nem dioptriat mondott, hanem azt, hogy csak 5%-ot lat a gyerek. Aztan 2,5-os minuszos szemuvege lett. Szoval nem az van, hogy megvakul, hanem messzirol a tabla 5%-at latta es teljesen korrigalhato a szeme. Most volt a suliban szemvizsalat, amin javasoltak a szemeszeti kontrollt, mert az egyik szemevel csak a piros vonalig latott szemuveggel. Felhivtam a dokinot, es mondtam neki ezt, meg hogy idopontot kerunk. Megint elkezdte, hogy jaaaaj az nagyon nem jo!!!! Az csak 50%!!! Most megint stresszelek, mert megint majd az lesz, hogy jajj, nagyon rossz a latasa, aztan emel rajta kb egy negyedet vagy felet. Ami nekem nem gaz, nem fura, en evente 1 dioptriaval romlottam gyerekkoromban. De az a fej meg az a sipitas, totalisan kikeszit. Elojon a regi emlek is, amit persze a fiamnak nem meselek el, nem akarom elore megijeszteni. De mas is igy van ezzel? Minden szemorvos ezt csinalja, vagy csak en fogom ki?


2019. febr. 25. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ti fogjátok ki, akinél mi voltunk, egy tündér volt.
2019. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok így ezzel. Inkább szemészet mint például fogászat, és nem is igazán érzem át a problémádat.

Nem tudod/tudja leolvasni a táblát, lesz 1-2 szemvizsgálat aztán megállapítják milyen lencse kell. Ez se nem kellemetlen se nem fájdalmas.

Ha a doki stílusa a gond, akkor máshoz kell menni.

2019. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te is írod, hogy megmutottek 23 évesen és azóta minden jó.

A gyereked is ateshet a műtéten kb

20 éves kora körül, úgyhogy nem para szerintem.

Keressetek olyan dokit, aki kedves és kicsit jobb hangulatu a vizsgálat. A romlás elhiszem, hogy rossz, de meg fog állni

2019. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minusz 8 és most már nem kell szemüveg? Szerencsés vagy. Ismerősömet meg sem akarták műteni végül -8-ból -3 lett. És azt mondták neki, hogy általában ennyit sem szokott javulni.


.....


Az első orvos, akinél voltunk műteni akarta a 2,5 éves gyerek szemét. Elvittük másikhoz és csodálkozott a műtét gondolatától. Azóta szemüveges a gyerek + szemtapasz kellett vagy 1 évig. Kancsalsága javult, dioptria változatlan. Amikor bemegyünk kedves és a gyerek már egyedül ül a vizsgáló székbe, annyira "jól érzi magát".

Szerintem is keress másik orvost.

2019. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem sikerult a nullara felhozni. 125%-nak mertek, de azota picit romlott.

Farkasvaksagom viszont van.

Lehet, hogy valtunk...meglatom a mostani alkalommal mire jutunk.

2019. febr. 25. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az, hogy te fogod ki, hanem látják rajtad a kétségbeesést és próbálnak empatikusak lenni, amitől te még jobban parázol.

Én mindig nagyon tárgyilagos vagyok a szemészeten, láttak már nálam vakabb embert is szerintem, nem érdekel különösebben, hogy hozzám mit szólnak.

Próbáld meg te is lazán venni, mert a gyerekedbe is átülteted ezt a parázást és az nagyon nagy méreg.

2019. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves volt a fiam, és elég nehezen kezelhető (még alig beszélt), ezért aggódtam, amikor szemorvoshoz kellett mennünk. Körbekérdeztem egy csomó ismerőst, kit ajánlanak, aki ért a gyerekekhez. Így találtam egy nagyon kedves és hozzáértő magán szemorvost, nem volt semmi sipákolás meg ijesztgetés, a fiam is jól viselte, együttműködő volt. Időpontra mentünk, nem kellett sokáig várakozni egyszer sem.
2019. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!