Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy kell szabályosan priznice...

Hogy kell szabályosan priznicet alkalmazni?

Figyelt kérdés

Torokgyulladása van a 2 éves lányomnak. Délután popsiban 40.6 volt a láza. Megijedtem,felhívtam a dokit,azt mondta,vagy hűtőfürdő,vagy vizes törölköző. A fürdőt elmagyarázta (meleggel kezdeni,mellkasig,lábnál hűteni a vizet,15 perc minimum).

Orvosnál már voltunk,gyógyszert szed (suprax,cataflam,flamborin).


Csak bevizezek egy törölközőt,és betekerem? Az egész gyereket? Régen anyukám betekert minket...hát,utáltam...De éjjek könnyebb lenne,mint fürdetni.


2018. aug. 9. 20:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a lázcsillapító nem elég. A májbetegsége miatt pedig nem tömném 3 óránként váltott gyógyszerekkel. Bár vettünk Nurofen szirupot is,azt is a doki ajánlotta. A biztonság kedvéért.
2018. aug. 9. 20:45
 2/17 anonim ***** válasza:

Én amin voltam elsősegély tanfolyamon, ott azt mondták a vizes verekedés nem ér semmit.

Ha nagyon macera a fürdés, akkor a zuhanyzást meg lehetne még próbálni szerintem. Jól beválik, és nem akkora macera.

2018. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vizes betekerés bocsi, autocorrect
2018. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen ma nem ajánlják már (nyilván gyógyszergyártói nyomásra) a priznicet, meg kissé emberkínzásnak is tűnik, de hatásos. A gyereknek csak a testét tekered körül a vizes törülközővel (ö közben felemeli a kezét). A nedves törülköző fölé tegyél egy szárazat, hogy ne vizezze be az ágyat. 5-10 percenként cseréld a nedveset, elég az is, ha csak lengeted a levegőn a törülközőt és lehűl benne a nedvesség. Legalább 1 órát tart, míg megindul a testhő csökkenése.
2018. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kórházi sürgősségi ambulancia ajánlotta.
2018. aug. 9. 21:04
 6/17 A kérdező kommentje:
Reménykedek,hogy nem lesz rá szükség éjszaka..Érdekes amúgy,tegnap is 16-17 óra körül lázasodott be. De egész éjjel lázas is volt. Torokgyulladáskor nagyon felmegy neki. És ezen a nyáron ez már a 3. torokgyuszija :(
2018. aug. 9. 21:07
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. aug. 9. 21:08
 8/17 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, igen amúgy mindenki mindenben mást mond. Sajnálom a picúrt, mielőbbi gyógyulást.
2018. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Adj neki gyógyszert, mert a priznic csak egy órára viszi le, mi is szoktuk csinálni, hogy addig is levigyük a lázát amíg nem hat a gyógyszer, nekünk teljesen jó volt a nurofen és a panadol szirup is.
2018. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy kap gyógyszert. De láthatóan kevés. Flamborint kap,ez lázcsillapító. A panadol nem ér semmit,doki mondta. Max fogzásra jó a lányomnak fájdalomcsillalítónak.


Vettünk Nurofen szirupot is,csak nem akarok ennyifélét adni neki. Nem 100%os a mája. Így is kap 3 félét.

2018. aug. 9. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!