Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hova vihetném még a kisfiamat?

Hova vihetném még a kisfiamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre szólók, hosszú lesz.

10 hómnpos kisfiamnak augusztus 7.-e óta minden nap megy a hasa. hol többször hol kevesebbszer. De eleg büdi, amit termel. Első körben voltunk a háziorvosnál, aki székletleoltást kért. Minden negatív lett, annyi vlt a gond a doki szerint, hogy az E. coli baktérium sem tenyészett ki. Ezt a vizsgálatot 4-szer ismételték meg, minden eredmény ugyan az. Ezek után elvittem Székesfehérvárra a gyermek ambulanciára, ahol vért vettek, ezt vizsgálták étel allergiára, és egy nagylabort csináltak. Az allergia vizsgálat tökéletes lett, semmire nem allergiás. Viszont a vasa nagyon alacsony. 7,2 az alsó határ, neki 2,8. Vissza vittem a háziorvoshoz, aki adott neki vas készítményt, diagnózis vashiányos vérszegénység. Doki szerint ettől mehet a hasa. Kapja a vasat. Első héten a széklet tökéletes, minden reggel normál adag, normál állag. 1 hét után vissza minden, hiába adom a vasat. Volt hasi uh is, itt minden oké volt. Vissza háziorvoshoz. Küld tovább, menjünk gasztroenterológushoz. Fel hívta, kaptunk SOS időpontot még arra a hétre. A gasztros megvizsgálta, kért még egy székletleoltást vérre és baktériumra. Kapnia kell protexint 2 hétig, majd enterolt. Megjegyzem eddig is kapott protexint, már amióta tart ez a hasmenés. Diagnózisként azt írta a papírra, hogy felszívódási probléma intolerancia miatt. Nekem nem mondta, hogy ez mit is takar. Már teljesen tanácstalan vagyok, hogy hova is forduljak. Lassan 4 hónapja minden nap megy a fiam hasa, és senki nem tudja mi a baja. Kérlek titeket segítsetek, hova is fordulja még, milyen orvoshoz vigyem? Már kétségbe vagyok esve. Amúgy jól eszik, vidám örökmozgó kisördög. Nem látszik rajta, hogy beteg lenne, csak falfehér. Előre is köszönöm, ha egyáltalán elolvassa valaki, és tanácsot tud adni.


2017. okt. 29. 07:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jutottatok valamire? Nálunk pl.az volt,hogy hiába a gluténmentes és tejmentes diétám a kicsi egyszerűen nem bírta a tejemet.A tejtesója fejlődött,vele meg szenvedtünk(reflux,véres széklet, hasmenés,sorolhatnám)

Vettem neki (tudom,fujj,ilyet nem csinálunk) egy doboz neocate tápszert,ezt anno a kórházban kapta pótlásként,gondoltam, megpróbálom újra.Bejött.


Megszűnt rá 2-3 napra a véres széklet a hasmenés,a reflux is rá 1-2 hétre kevesebb gyógyszerrel kezelhető lett.

No,aztán újra felkerestem a gasztroenterológust, persze ugyanúgy magán úton és onnantól volt újra tápszerünk.

2017. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ha olvassa még valaki, jelenleg ott tartunk, hogy a hass még mindig meg, senki nem tudja mi a baja. Másodszorra mikor vittem vissza a gasztroenterológushoz írt neki laktáz cseppet és klion kúpot,ha a laktáz nem segít. Nos a laktáztól jobban ment a hasa. El kezdtük a klion kúrát. Már második nap tökéletes volt a széklete. 1 hétig kapta, utána 2 hét probiotikum. Amint letelt a 2 hét vissza minden megint megy a hasa. Most megint klion kúra utána 2 hétig probiotikum. Ha ez megint nem segít önköltséges széklet vizsgálat lesz, hogy van e gyulladás a beleiben. Ha van akkori bél tükrözés. És ez plusz 2 hónap. Szerette volna, ha a doki fel küldi Pestre hátha ott gyorsabban megy ha befektetik. De a doki szerint fölösleges. A házi orvos se küldi tovább. Tudtok tanácsot adni?
2018. jan. 26. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!