Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hova vihetném még a kisfiamat?

Hova vihetném még a kisfiamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre szólók, hosszú lesz.

10 hómnpos kisfiamnak augusztus 7.-e óta minden nap megy a hasa. hol többször hol kevesebbszer. De eleg büdi, amit termel. Első körben voltunk a háziorvosnál, aki székletleoltást kért. Minden negatív lett, annyi vlt a gond a doki szerint, hogy az E. coli baktérium sem tenyészett ki. Ezt a vizsgálatot 4-szer ismételték meg, minden eredmény ugyan az. Ezek után elvittem Székesfehérvárra a gyermek ambulanciára, ahol vért vettek, ezt vizsgálták étel allergiára, és egy nagylabort csináltak. Az allergia vizsgálat tökéletes lett, semmire nem allergiás. Viszont a vasa nagyon alacsony. 7,2 az alsó határ, neki 2,8. Vissza vittem a háziorvoshoz, aki adott neki vas készítményt, diagnózis vashiányos vérszegénység. Doki szerint ettől mehet a hasa. Kapja a vasat. Első héten a széklet tökéletes, minden reggel normál adag, normál állag. 1 hét után vissza minden, hiába adom a vasat. Volt hasi uh is, itt minden oké volt. Vissza háziorvoshoz. Küld tovább, menjünk gasztroenterológushoz. Fel hívta, kaptunk SOS időpontot még arra a hétre. A gasztros megvizsgálta, kért még egy székletleoltást vérre és baktériumra. Kapnia kell protexint 2 hétig, majd enterolt. Megjegyzem eddig is kapott protexint, már amióta tart ez a hasmenés. Diagnózisként azt írta a papírra, hogy felszívódási probléma intolerancia miatt. Nekem nem mondta, hogy ez mit is takar. Már teljesen tanácstalan vagyok, hogy hova is forduljak. Lassan 4 hónapja minden nap megy a fiam hasa, és senki nem tudja mi a baja. Kérlek titeket segítsetek, hova is fordulja még, milyen orvoshoz vigyem? Már kétségbe vagyok esve. Amúgy jól eszik, vidám örökmozgó kisördög. Nem látszik rajta, hogy beteg lenne, csak falfehér. Előre is köszönöm, ha egyáltalán elolvassa valaki, és tanácsot tud adni.


2017. okt. 29. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kor alatt lehet fals negatív az allergiavizsgálat. Megvonással-terheléssel igazolható, ha fent áll. És sok vizsgálatot el sem tudnak végezni ilyen pici korban, pl fruktóz felszívódási zavarra hidrogén kilégzéses teszt kellene.

Nem tudok orvost javasolni, mert helyileg közel sem vagyunk. De vidd máshova, a vashiány is a felszívódási zavar következménye is lehet. Akárminek az elhagyása orvosi vélemény miatt történhet, így tippelni sem lehet. De pl a gluténérzékenység hónapokkal a bevezetése után mutat tüneteket, fruktózos gondok azonnal ahogy a HT-t elkezded.

2017. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Vashiány szerintem nem okoz hasmenést, legalábbis nekem nem szívódik fel a vas és nem volt ilyen panaszom, én most vénásan kapom, mert úgy biztosan bekerül a szervezetbe, nem kell felszívódnia, gyereknek nem biztos, hogy lehet adni. Ja és ilyen multivitaminokbol nem szívódik fel a vas, szerintem senkinek. Nekem már a rendes vastabletta sem szívódott fel.
2017. okt. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes vagy tápszeres? Hozzátáplálásnál hol tartatok? Nem akkor kezdődött?

Hasmenéses betegségnél nekünk automatikusan laktózmentes tápszert írtak, akkor is ha vírusra gyanakodtak, mert könnyebben emészthető. Később volt tejfehérje allergia, de gasztrón is azt momdták, 2 éves kor alatt felesleges a vérteszt, mert hiteles.

Ha anyatejes te próbáltál már diétázni?

2017. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én keresnék másik gasztroenteorológust.
2017. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*nem hiteles a vérteszt
2017. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Glutént, a gasztoenterológus javaslatára kezdük el adni neki múlt hónapban. Anyatejes, és teljes tejmentes diétát tartok már június óta, mert nem bírom a tejet. Májusban kezdtük a hozzátáplálást, tápszert nem is kapott.
2017. okt. 29. 08:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Székesfehérváron a Tokodihoz járunk, eddig mindenki akit megkérdeztem őt javasolta, hogy ő a legjobb. De nagyon gondolkodom, hogy magán úton viszem valakihez.
2017. okt. 29. 08:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Laltáz cseppet próbáltatok már?

Én megpróbálnám a tejfehérje mentes tápszert. Van olyan baba, aki az anyatejet sem bírja, de szerintem esélytelen, hogy anyatejes megigya..

2017. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem próbáltuk még, de lehetséges az, hogy 7 hónapos korában kezdene kijönni, hogy nem bírja az anyatejet? Előtte is volt gond mondjuk, nagyon sokat bukott, még evés után 2-3 órával később is. Akkor múlt el amikor elkezdtük a hozzátáplálást. De akkor meg székrekedése volt. Volt olyan, hogy 2-3 hétig nem kakilt, utána meg olyan kemény volt mint a kő.
2017. okt. 29. 08:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk "csak" hasfájás volt 3 hónapos koráig. 5 hónaposan kapott laktózmentes tápszert, 8 hónaposan lett gyanús, hogy a tejfehérjét sem bírja. Szóval előjöhet később. A vérteszt még 3 évesen sem mutatta ki az allergiát, de egyértelmű hogy nem jó neki.
2017. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!