Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fius anyukak, segitenetek,...

Fius anyukak, segitenetek, velemenyeznetek a kisfiam futyis ugyet?

Figyelt kérdés

Egy eves a fiam, az orvosnonk azt mondta, egy eves koraig ne nyuljunk a futyijehez, majd o megmutatja, mit kell akkor tenni, hogy kell huzogatni a bort.....igy is tettunk, nem nyultunk hozza.... Ma vittuk oltasra, es rakerdeztem, hogy akkor most mit kell tennunk ? Megkerdezte: megy-e fel a bor?? Mondtam, nem huzogattuk, mert on azt mondta. Erre odajott a fiamhoz, probalta felhuzni nagyon ovatosan, kb. 5 mp.mulva azt mondta, gyereksebeszhez kell vinni, mert nagyon szuk a bor....

A kerdesem az lenne, hogy ha hamarabb huzogattuk volna, ez elkerulheto lett volna? Szerintetek meg kell muteni, ne varjunk meg, es lasacskan, furdes utan kezdenenk probalkozni a huzogatassal? Ha megis mutetet javasolnak, mit tegyek? Adnatok tanacsot, ha ti is voltatok ilyen helyzetben? Mindenhol azt olvasom, hogy 2 eves koraig ez magatol rendbejon . Koszi elore is....


2017. jún. 12. 23:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Nekem első naptól huzogatta apu, ahogy hazavittek kórházból. Még sosem volt fütyi problémám. Más rokonaimnak sem, mivel őket is így gondozták. Egy férfi orvos tanácsolta szüleinknek, akinek ráadásul több fia is van. Hálát adok az égnek, hogy nem női háziorvosom volt. A védőnőkről sincs jó véleményem.
2017. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Az egy nagy hülyeség, hogy nem kell hozzà nyúlni 1 éves koráig. Mi elejétől fogva húzogattuk neku. Bár a védőnőm nem mondta, hogy kell...Anyukàmtól és anyósomtól tudtam. Sztem még próbàlhatjàtok, hàtha rendbe jön, de ne sokàig. Sok.gyerek àtesik ilyen műtéten, annal ellenére, hogy húzogattàk neki. Sógornőméknek is mondtàk màr a műtétet, mert nàluk se jött fel a 2 éves gyereknek addig ameddig kellene.
2017. jún. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

En elvinnem oda akihez ez orvosilag tartozik, hogy ő mit mond rá.

Keresztfiamnak is ez volt. Kapott ra kremet minden este furdes utan azzal kellett bekenni es megprobalni hatra huzni.

Kb fel evbe telt mirr jo eredmenyt ertek el. Egy ev mulva mondta az orvos hogy ne kell műteni.

Erdemes utána kérdezni ennek is.

Vagy ha gondolod holnapra meg rudom kerdezni mi volt annak a kremnek a neve.

2017. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia engem is érdekelne a krém neve!! Köszi

Bár a kisfiam 2,5 éves már hatra tudjuk húzni 1 éves korától de nem teljesen!!

2017. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Nàlunk is hasonlò a problèma,kedves utolsó,kèrlek,írd meg a krém nevét.
2017. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem a hármas válaszoló vagyok, nekünk is volt ilyen problémánk, a krémet is eleve szakrendelésen írták fel, nekünk speciel Diprosalic nevezetűt, pedig már nagyobb volt a gyerek. Úgy volt vele a doki a SOTÉ-n, először ez, aztán ha nem válik be jöhetnek a továbbiak. Bevált. Lehet a hármas kommentelő is erre gondolt, nem tudom. Ez egy kortikoszteroid tartalmú krém, természetesen vényköteles. Semmi kellemetlenséget nem okoz a használata, nem csíp és egyebek, de értelemszerűen mivel szteroid, az orvosnak kell meghatároznia a használat időtartamát és napi gyakoriságát. Evvel együtt is sokkal kíméletesebb, mint bármilyen fizikális beavatkozás vagy műtét, nálunk segített szerencsére és a környezetemben már más fiús anyukáknak is, akik hasonló problémával küzdöttek. Biztosan van az a helyzet, mikor már nem segít, de egy próbát mindenképp megér a szakember véleménye.
2017. jún. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Csak akkor szokták műteni ga vizeletvezetési zavart okoz,ellenben csak esztetikai problema igy a mutettel is megvárják a szobatisztaságot, de 10 eves koraig sem kéne muteni mert csak szexualis életnél okozhat gondot.

Nekem eszembe se jutott hogy pl fürdésnél ne legyen a kukija is tisztitva, ameddig engedte,addig volt hatrahuzva mindig. Ismerősék gyerekének akik nem nyultak hozzá, dunsztolodva bepállott...

2017. jún. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Természetesen nem azert gondoltam a kremet hogy vesznek egyet aztan kesz, csak tudjanak rola hogy létezik. Annak meg pláne örülök, hogy másoknál is bevállt!


Igy van!pelusos idöszakban total hulyeseg lenne.

Szinte biztos kapuja egy csunya fertozesnek.

2017. jún. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
6 éves korig ha nincs vele gond ( értsd nem okoz fájdalmat normális orvos nem műti ). Krémmel simán feljön.
2017. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Erdekes dolog csak bizonyos orszagokban piszkaljak a gyerek nemi szervet huzogatjak kremezik.

A termeszet megoldja 10 eves korara addig nem szabad hozzanyulni.

Ha pisi megy se huzogatni se kremezni nem kell

2017. jún. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!