Van itt olyan akinek a gyerekének súlyos betegsége volt, intenziven is volt, az orvosok se tudták hogy meggyógyul e egyáltalán?
Figyelt kérdés
elmesélnéd a történetet? mi most pont ebben a helyzetben vagyunk, más fél éves a kisfiam2016. jan. 6. 18:07
31/109 anonim válasza:
Hát, ha ez g/l az nagyon-nagyon kevés.
32/109 anonim válasza:
g/dl-i is használnak. Nem lehet, hogy ez volt? Gondolom az érték nem az összimmunglobulin szintre vonatkozott, hanem az egyes izotípusokra. Vagy nem?
33/109 A kérdező kommentje:
nem összre, hanem külön igg, igm, igE és igAra külön külön. azt vizsgálják milyen fajta immundefektusa lehet, de mondták több mint 100fajtája van, és az eddigiekre vizsgálták scid, cvid, meg kitudja mire még, ezeket mondták
2016. jan. 9. 23:30
34/109 anonim válasza:
Értem. Megnéztem a képet, de tényleg nem olvasható. Nekem nincs itthon nagyítóm, de szerzek majd és megpróbálom azzal.
CVID nekem is eszembe jutott, de igazából az nem egy betegség, hanem inkább egy betegségcsoport. Genetikailag és klinikailag is heterogén. Általánosan alacsony ellenanyagszinttel és visszatérő fertőzésekkel jellemezhető, de a többi tünet, a háttérben álló mutációtól függően változatos lehet. A CVID-t akkor sütik rá általában valakire, amikor nem tudják, hogy pontosan milyen deficiencia áll a tünetek mögött.
35/109 anonim válasza:
És a legtöbb esetben családtörténet sincs. Ha nem sikerül kideríteni a háttérben álló mutációt, tartósan alacsony az IgG és még legalább egy immunglobulin szintje, általában IgA vagy IgM, és jellemzőek a visszatérő fertőzések és kizártak már más deficiencienákat, akkor CVID-nek diagnosztizálják. Viszont ezek mögött mindig áll valamilyen mutáció. És sajnos nemcsak több, mint 100, hanem ennél jóval több immundeficiencia van. És még ennél is többféle genetikai defektus lehet (különböző mutációk ugyanahhoz a kórképhez vezethetnek). Vannak olyan CVID-vel diagnosztizált betegek, melyeknél évekkel később kiderült, hogy mi bajuk pontosan (pl. régen az XLP-t is CVID-nek diagnosztizálták, pár éve még a CTLA-4 haploinszufficienciát is) van akinél soha.
37/109 anonim válasza:
Az antibiotikum kezelés hatására tapasztalható javulás a kisfiad állapotában?
38/109 A kérdező kommentje:
a gyulladási értékei mennek lejjebb, a tápszer adagot emelték a fehérjéket csökkentették, de azt még nem tudják, hogy ami a szervezetében elterjedt megtudják e fogni, vagy mennyire sikerül, amúgy az álltalános állapota jó, az a legnagyobb bajuk hogy most szociális problémája van a fiamnak, és a nővérek, nem mind, de nem szeretnek vele foglalkozni az általános nővéri feladaton kívül. Mi meg csak látogathatjuk. de mivel van itthon másik gyerek is, a férjem egy hónap táppénz után vissza kellett menjen dolgozni, hogy ne rúgják ki, állandóan piszkálnak hogy nem tudok 8-18ig bent lenni vele, mivel a nagyobbat oviba viszem hozom, hétvégén is igényel, és nincs is aki egész nap vigyázzon rá, már tegnap közölte velem az egyik nővér, hogy nem is érti miért kell az intenziven lennie, miért nem teszik ki osztályra, ott legalább a szülő felügyeli egész nap a gyereket :/ Na mindegy. szóval a gyomrából még jön a szondán keresztül váladék, de már tisztább, nem olyan darabos mint volt, valamilyen gyógyszer szinezi most narancssárgára
2016. jan. 10. 09:56
39/109 A kérdező kommentje:
meg tegnap vettek vért tőle, hogy megnézzék kell e neki elektrolit és vérpótlás, mert elég sápadt, meg már a kezdetektől vérszegény. A hasába az összenövések, meg nyirokcsomó tömörületek vannak, azok is elzárják a belet, erre értette az orvos nem tudják hogy megtudják e fogni, vagy mennyire. Te mit gondolsz? Vannak azért jó esélyei? Amúgy te orvos vagy, vagy valamilyen egészségügyi dolgozó?
2016. jan. 10. 10:00
40/109 anonim válasza:
Immunológus. Nem szeretnék találgatásokba bocsátkozni az esélyeket illetően, a leletek ismerete nélkül ez felelőtlenség lenne. A legfontosabb most a fertőzés visszaszorítása. Nem tudom a duodenum mennyire károsodott. Az életminőséget nagyban befolyásolja a gastrointestinális tractus állapota. A háttérben álló immundeficiencia pontos felderítése pedig, mind a kisfiad, mind az esetleges további gyerekek szempontjából fontos lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!