Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cukorbetegseg csecsemokorban?...

Cukorbetegseg csecsemokorban? Tobbi lent!

Figyelt kérdés
5 honapos babamnak enyhe acetonszagot ereztem a szajaban,azonnal rakerestem es legtobb helyen a cukorbetegseg jon ki a kiszaradas melett. A cukorbetegsegre max annyi lenne a tunet hogy az eddigihez keppest az elmult honapban kevesebbett hizott. A kiszaradas sanszosabb,mert a teat egyszeruen nem hajlando elfogadni csak poharbol! De ugye egy 5 honapos meg alig-alig tud inni poharbol szoval keveset iszik.... Ha beviszem ugyeletre azonnal vesznek tolle vert cukorra? Vagy a gyogyszertarakban is megnezik ilyen kicsinek? Lehet egyatalan ilyen korban cukorbeteg,szuletesekor meg minden ok volt,es a csaladba sincs cukorbeteg!
2015. márc. 2. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel tisztázza, de ne pohárból itasd, hanem cumisüvegből. És vízzel.
2015. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd, mond el mit vettél észre. Szerintem kórházba csinálják majd, lehet beutalnak majd 1-2 napra. Az én gyerekemnél születésekor volt gond, a cukra nem volt jó. Akkor ott úgy nézték, mint nekünk a terheléses vizsgálatnál. Megszúrták, nem vérvétel volt, csak ujját szúrták, megnézték, aztán ott szoptattam és valamikor újra nézték.
2015. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem iszik cumisuvegbol egyatalan teat,pedig mar tobbfelet is probaltam adni neki hatha az a baj.De nem mert poharbol inna szivesen,csak meg nem nagyon tud,tobb megy melle mint a szajaba.
2015. márc. 2. 11:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor csőrös poharat próbáld meg.
2015. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs valakinek vércukormérője? Egy pillanat alatt meg lehet nézni. De a háziorvosnál biztosan van mérő.

Én a saját babámnak megnéztem, mert nekem volt mérőm és extra vékony tűm is hozzá. Meg sem érezte, amikor böktem vele..:)

2015. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el a gyerekorvoshoz, de legalább kérdezz rá nála, ne magad akard méregeti és eldönteni, mi lehet a baja egy pici babának, ez nem játék. Szopik a baba? Mennyit? Ha rendesen van tejed és szépen szopizik, akkor nem kíván mellé vizet feltétlenül, csak ha nagyon melege van.

Az egyes típusú cukorbetegség, ami egy csecsemőnél előfordulhat, egy autoimmun betegség, nem feltétlen öröklődő, max a hajlam rá, de kell egy külső körülmény, ami kiváltja és akkor egyszer csak "beüthet". Orvos lássa minél előbb, ha csak egy pici gyanúd is van.

2015. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!