Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémát jelenthet-e a túl...

Problémát jelenthet-e a túl sok folyadék fogyasztása terhesség alatt? Milyen tapasztalataitok voltak/vannak?

Figyelt kérdés
20. hetes terhes vagyok, és kb. a 10-12. héttől kezdődően eléggé sok vizet (szénsavmentes) iszom. Azelőtt is megittam a napi 2 litret, de most három napig vezettem étrendi naplót, és kiderült, hogy 5-6 litret iszom naponta (csak vizet). Emellett általában iszom egy teát vagy egy pohár tejet is, természetesen a leves sem marad ki ebédkor. Kétszer voltam laborvizsgálaton, az utóbbi még tökéletesebb lett (vminden eredmény a megadott intervallum közepe táján van gyógyszeres kezelés, vitaminok nélkül), mint az első, de a családorvos megijesztett, hogy talán terhességi cukorbetegségem van/alakul éppen... Figyelek az étkezésemre, és jól érzem magam, de nagyon kívánom a vizet. Emellett eléggé gyakran járok persze vécére is. :) Bocsánat, hogy hosszú lett..., de tényleg rám ijesztett az orvos.

2015. febr. 5. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gond, sőt, nagyon jó, hogy sokat iszol. Ettől még lehet terhességi cukrod, de ha van is, a vízivás nem az oka, hanem a tünete, szóval ha most elkezdenél feleennyi vizet inni, az se változtatna semmin. Nyugodtan igyál, a víz nem árt! örülj, hogy tudsz inni, én világ életemben nagyon keveset ittam, és terhesen se iszom eleget, de még ezt is egy kínszenvedés leerőltetni.
2015. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát amikor én közöltem a védőnővel,hogy 3 napon át 5 litert ittam kiguvadt a szeme...mondta,hogy ha ez még egyszer tartósabban előfordulna,akkor doki. Ez lehet a terhességi cukorbetegség kialakulásának a jele is. Szóval ezt tényleg figyelned kell. Mert a 24 hetes terheléses cukorvizsgálat még messze van...
2015. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A vérvizsgálatkor nem derült volna ki, hogyha cukorbeteg lennék? Annak az eredményei teljesen jók minden téren.
2015. febr. 9. 07:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!