Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más is folyton beteg volt,...

Más is folyton beteg volt, amikor a gyermeke elkezdte a bölcsit?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben kezdte el az ovit, kislányom októberben a bölcsit. Október közepe óta folyamatosan beteg vagyok, gyakorlatilag mindig visszaesek. Már háromszor elment a hangom, legutóbb egy egész hétre. Sajnos nemcsak sima nátha, gégegyulladás meg arcüreggyulladás. Most éppen az ötödik doboz antibiotikumot szedem! Az orvos azt mondta, annyira gáz a helyzet most is, hogy muszáj felírnia. Januártól dolgozom, nem tudom, mi lesz. Más is járt már hasonló cipőben vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Mit tegyek?
2014. dec. 25. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy ez természetes. A gyerkőcök olyan bacikat visznek haza a gyerekközösségből, amelyek teljesen ismeretlenek a felnőtt szervezet számára. A felnőttek hajlamosabbak sokkal jobban megbetegedni egy-egy ilyen gyerekbacitól, mint maga a gyermek.

Az én fiam még nem bölcsis, de ősztől rendszeresen járunk különböző foglalkozásokra, bölcsielőkészítőre. Hát bizony, a kisfiam is kb. hetente köhög, taknyos vagy láza van /de rajta 1 nap alatt keresztül is megy a betegség/, én pedig igencsak komolyan meg tudok betegedni, legutóbb már ágynak is estem, pedig arról vagyok híres, hogy acél immunrendszerem van, sosem dőlök ki a sorból. Szval Neked is meg kell edződnöd, ahogy a gyerekeknek is, amikor közösségbe kerülnek.

2014. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az is lehet sok rajtad a nyomás, és nem eszel rendesen, rendkívül lecsökken olyankor az immunrendszer működése.

szedj probiotikumot, nagyon fontos.

és amikor már pici szikráját érzed a betegségnek, azonnal c vitamin, paracetamol, elfolytod vele már a csírájában.

2014. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen én is így jártam☹. Tavaly szeptemberben kezdte az ovit a kislányom én pedig mentem vissza dolgozni. Arra számítottam hogy ö sokat lesz beteg, de arra nem, hogy én is. Szeptember közepétől június közepéig 5x kaptam antibiotikumot. Tüszős mandulagyulladás, 3x arcüreggyulladás, mandulagyulladás, kezdtem kétségbe esni. Aztán hozzászoktam az ovis dolgokhoz. Az orvos azt mondta, hogy annyira speckó vírusok vannak az oviba, aminél szinte normális hogy a szülők is elkapják. Nekem júniusig tartott, azóta komoly nem volt. Türelem, lassan túl leszel rajta!


Nekem júniusban az orvos ajánlotta a Viro stop sprayt és bevált.

2014. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!