Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szelektív mutizmussal kapcsola...

Szelektív mutizmussal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Jellemző-e az ilyen betegekre, hogy nehezen fogalmaznak vagy nehezen nyilvánulnak meg beszédben, esetleg fóbiák, félénkség, etc.? Milyen munkát ajánlanátok később ebben a betegségben szenvedőknek?
2013. okt. 23. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A félénkség igaz, hiszen azért nevezik "szelektív mutistának" az illetőt, mert csak bizonyos embereknek szólal meg. A beszédhiba vagy kommunikációs/fogalmazási problémák már nem minden esetben igazak, persze vannak ilyenek is. Akit én ismerek, Ő egy óvodás kislány. 5 éves. Beszél a szüleivel, testvéreivel, 1-2 család-baráttal, plusz egyetlen óvónővel és 2-3 kislánnyal az oviból. Senki máshoz nem szól egy szót sem, se másik óvó, se dadus, se a többi gyerek! Viszont, amikor beszél, nincs se dadogás, se nehéz beszéd, gyönyörűen artikulálva, szókincsben gazdagon nyilvánul meg.

A munka részre nincs ötletem :(

2013. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félénkség alatt azt is értettem, hogy bizonyos szociális interakciókban nehezebben kezdeményez, akár partnerkapcsolat. Ezek szerint igazat írtam. Viszont kérdés még, hogy van-e annyira vakmerő, mint a kortársai? Esetleg fél-e rovaroktól? Jellemző-e, hogy lesüti a szemét?
2013. okt. 23. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Némelyik nem tart szemkontaktust sem, ez is igaz. Az, hogy bogaraktól féljen? Nem tudom.. Talán? :$ De társas kapcsolatai szegényesek, szűk körre tömörülnek.
2013. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy szép gondolat is hangozzon el. Volt ismerősöm, akinél ezt diagnosztizáltak és ma több-kevesebb sikerrel a tanári pályán tevékenykedik. Úgyhogy semmi sem lehetetlen. Köszönöm a hozzászólásodat!
2013. okt. 23. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Laikusként azt gondolnám, hogy felnőtt korra "kinövik", ezek szerint így is van, ha valaki pedagógus lett végül :)
2013. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!